افزودنی روان کننده بتن در سوسنگرد

افزودنی ها در دو نوع شیمیایی و معدنی ساخته می شوند که روان کننده نوعی ماده شیمیایی محسوب می شود. افزودنی روان کننده بتن در سوسنگرد به دو صورت پودری و مایع وجود دارد که در مورد نوع پودری باید دقت شود که پیش از استفاده حتما با آب ترکیب گردد و به حالت مایع در آید.

از نظر مبحث نهم مقررات ملی ایران دسته بندی افزودنی ها به شکل زیر است که میزان مصرف آن ها حداکثر 5 درصد وزن سیمان تعیین شده است (اجزای اصلی بتن شامل سیمان چسباننده، شن و ماسه یا سنگدانه های دیگر پر کننده و آب روان کننده می شود).

مطالعه بیشتر: فروش روان کننده بتن

افزودنی روان کننده بتن در سوسنگرد
افزودنی روان کننده بتن در سوسنگرد

تعریف روان کننده

برای افزایش روانی و کارایی بتن بدون نیاز به اضافه کردن آب، از انواع مختلف روان کننده استفاده می کنند. استفاده از آب سبب کاهش مقاومت بتن می شود و به همین دلیل است که می گویند روان کننده ها افزایش مقاومت بتن را در پی خواهند داشت.

 

انواع روان کننده

این ماده در دوره های تاریخی مختلف ساخته شد و مورد استفاده قرار گرفت و تاریخ تولید قدیمی ترین نوع آن یعنی روان کننده معمولی به حدود صد سال قبل بر می گردد و بعد با گذشت زمان روان کننده هایی با قدرت های بیشتر تولید شدند. دسته بندی انواع روان کننده به شکل زیر است:

 

روان کننده ها مکانیزم عملکرد
روان کننده ه معمولی دارای مکانیزم دافعه الکتروستاتیکی است.
فوق روان کننده دارای دافعه الکتروستاتیکی است.
ابر روان کننده دارای دافعه الکتروستاتیکی و ممانعت فضایی است.

 

روش استفاده از روان کننده ها در سوسنگرد

با توجه به اینکه سوسنگرد در منطقه ای با آب و هوای گرم قرار دارد میزان صحیح مصرف افزودنی روان کننده بتن در سوسنگرد باید حتما از مقادیر دقیق توسط کارشناس بتن تعیین شود.

 

بازه مصرف بتن در سوسنگرد

افزودنی روان کننده بتن در سوسنگرد
افزودنی روان کننده بتن در سوسنگرد

مزایای روان کننده

از مهمترین مزایای افزودنی روان کننده بتن در سوسنگرد می توان به افزایش مقاومت بتن اشاره نمود اگر بتن ریزی قرار است در هوای گرم انجام شود باید از روان کننده با خاصیت دیرگیر کنندگی بتن استفاده نمایید. برای خرید با ما تماس بگیرید و از مشاوره های کارشناسان بهره مند شوید.

شماره تماس: 09001887000

 

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.