افزودنی روان کننده بتن در لاهیجان

روان کننده ها از مکمل های کاربردی بتن هستند که در صنعت ساختمان بسیار استفاده می شوند از این رو تصمیم گرفتیم تا در مورد کارایی و عملکرد آن و انواع افزودنی روان کننده بتن در لاهیجان مطلب زیر را بنویسیم.

 

مطالعه بیشتر: فروش روان کننده بتن

افزودنی روان کننده بتن در لاهیجان
افزودنی روان کننده بتن در لاهیجان

روان کننده در چه انواعی تولید می شوند؟

این ماده شیمیایی پلیمری دارای ساختاری است که باعث می شود بدون اضافه کردن مقدار آب بتن آن را روان تر کنیم. لازم به ذکر است که نوعی از روان کننده نه تنها بدون اضافه کردن آب بتن را روان می کنند، بلکه میزان نیاز به آب را نیز کاهش می دهند.

 

انواع مختلف افزودنی روان کننده بتن در لاهیجان به شرح زیر است:

روان کننده های معمولی بتن

پایه این نوع روان کننده ماده ای به نام لیگنوسولفونات است که بیشترین کاربرد آن تولید بتن معمولی با نسبت آب به سیمان بیشتر از 0.45 است.

 

فوق روان کننده های بتن

فوق روان کننده ها که نسبت به روان کننده معمولی جدیدتر هستند را با ماده ای به نام نفتالین تولید می کنند و عمده ترین کاربرد آن ها تولید بتن با نسبت آب به سیمان 0.4 تا 0.45 است.

 

ابر روان کننده های بتن

این نوع روان کننده نسل جدید محسوب می شود و پایه اصلی آن ماده ای به نام پلی کربوکسیلات است و بیشترین کاربرد آن در تولید بتن های پر مقاومت، خود متراکم و پیش تنیده و بتن های با نسبت آب به سیمان کمتر از 0.4 است.

افزودنی روان کننده بتن در لاهیجان از نظر عملکرد در دو نوع کاهنده آب و حفظ کننده اسلامپ تقسیم می شود که به صورت کلی به هر کدام از آن ها اشاره خواهیم کرد.

 

کاهنده آب

دارای ترکیبی از مواد آلی  و معدنی هستند و به روان کننده هایی با کم کردن نسبت آب به سیمان یا حفظ نسبت باعث افزایش روانی و کارایی بتن می شوند، روان کننده های کاهنده آب می گویند. معمولا در مواردی که بتن به مقاومت خاصی نیاز دارد از این نوع روان کننده استفاده می کنند.

 

اثرگذاری روی بتن

 

حفظ کننده اسلامپ

این نوع روان کننده نسبت آب به سیمان را به میزان زیاد و قابل توجهی کاهش می دهد و در عین حال اسلامپ و کارایی مورد نظر را حفظ می کند و به این شکل عمر و دوام بتن را زیاد می کند.

 

اثر روی بتن

 

روان کننده ها در دو حالت پودری و مایع تولید و عرضه می شوند که حالت پودری قبل از استفاده حتما باید با آب ترکیب شده و به مایع تبدیل گردد.

افزودنی روان کننده بتن در لاهیجان
افزودنی روان کننده بتن در لاهیجان

خرید روان کننده

برای خرید افزودنی روان کننده بتن در لاهیجان و بهره مندی از مشاوره های کارشناسان ما با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

شماره تماس: 09001887000

 

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.