افزودنی روان کننده بتن در نوشهر

از روان کننده ها برای بهبود خواص بتن و افزایش روانی و کارایی بتن استفاده می کنند. روان کننده ها فرمول و ساختار شیمیایی و انواع متفاوتی دارند. در این مقاله می خواهیم این ماده را توضیح دهیم و اطلاعاتی درباره افزودنی روان کننده بتن در نوشهر ارائه دهیم.

مطالعه بیشتر: فروش روان کننده بتن

افزودنی روان کننده بتن در نوشهر
افزودنی روان کننده بتن در نوشهر

افزودنی روان کننده بتن

افزودنی روان کننده بتن در نوشهر مکمل هایی برای بتن هستند که به بتن اضافه می شوند و بتن را برای استفاده های مختلف آماده می کنند. روان کننده ها کاهنده آب هستند و بتن را با کارایی یکسان در نسبت آب به سیمان کمتر تولید می کنند.

این مواد مخلوط بتن را با دوام بالا با محتوای آب یکسان تولید می کنند. روان کننده ها با پراکنده کردن دانه های سیمان که از طریق باردار کردن ذرات انجام می شود، به افزایش کارایی بتن کمک می کنند و در نتیجه سرعت گیرش سیمان کم می شود و مقاومت 24 ساعته و 48 ساعته آن نیز کاهش می یابد.

در طی این مدت باید بیشتر به فرآیند عمل آوری بتن توجه شود تا در مقاومت نهایی تاثیر منفی نگذارد. روان کننده ها رطوبت بتن را کاهش می دهند و باعث مقاوم شدن بتن در برابر یخ زدگی می شوند همچنین از ترک خوردن آن جلوگیری می کنند.

 

خواص و تاثیرات افزودنی روان کننده بتن

در موارد زیر اثرات افزودنی روان کننده بتن در نوشهر را توضیح می دهیم.

افزودنی روان کننده بتن در نوشهر
افزودنی روان کننده بتن در نوشهر

انواع افزودنی روان کننده بتن

روان کننده زودگیر(تند گیر)

از این نوع روان کننده ها در بتن ریزی در هوای سرد استفاده می کنند. این مواد برای کاهش زمان گیرش مقاومت اولیه به دست آمده در بتن ریزی در هوای سرد برای تسریع زمان شروع عملیات عمل آوری بتن و کاهش زمان عمل آوری استفاده می شوند. روان کننده مقاومت بتن را افزایش می دهد.

 

روان کننده دیرگیر(کندگیر)

این نوع روان کننده موجب تاخیر زمان سرعت گیرش بتن می شود و درصد استفاده آب در ترکیب اختلاط بتن را کاهش می دهد. در پروژه هایی که از بتن آماده استفاده می شود یا مجبور به بتن ریزی در آب و هوای گرم هستیم از این نوع روان کننده برای مقابله با سفت شدن سریع بتن که به علت فاصله زمانی زیاد بین تولید و مصرف بتن یا درجه حرارت بالا است استفاده می کنند. این ماده که از بهترین نوع روان کننده بتن است زمان لازم را برای مخلوط کردن، حمل و استفاده را برای کارگران و پیمانکاران فراهم می کند.

 

روان کننده معمولی

در صورت نیاز به بتن روان از روان کننده معمولی استفاده می کنند که بتنی با کیفیت معمولی و سازگار با هر شرایط آب و هوایی تولید می شود.

 

کلام آخر

شما می توایند برای اطلاع از نحوه خرید افزودنی روان کننده بتن در نوشهر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس: 09001887000

 

 

 

 

 

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.