افزودنی روان کننده بتن در لنگرود

افزودنی بتن به ماده ای گفته می شود که در دسته مواد شیمیایی قرار گرفته و در دو حالت مایع و پودری تولید و عرضه می گردد و از آن به منظور اصلاح شدن یک یا چند خواص بتن استفاده می کنند ( سیمان پرتلند، سنگدانه ها و آب به دلیل اینکه مصالح اصلی ساخت بتن و سایر ملات ها هستند، جز افزودنی ها قرار نمی گیرند). مطابق با  استانداردهای مبحث 9 مقررات کلی حداکثر میزان استفاده از افزودنی ها 5 درصد وزن سیمانی است. یکی از مهمترین انواع افزودنی ها، روان کننده است و ما قصد داریم به توضیحاتی در مورد ویژگی ها و خرید افزودنی روان کننده بتن در لنگرود بپردازیم.

مطالعه بیشتر: فروش روان کننده بتن

افزودنی روان کننده بتن در لنگرود
افزودنی روان کننده بتن در لنگرود

روان کننده چیست؟

بدیهی است که آب به عنوان یکی از اجزای اصلی ساخت بتن نقش روان کنندگی را برعهده دارد و بدون وجود آن مصالح به صورت خشک هیچ واکنشی نشان نمی دهند.

اما نکته مهمی وجود دارد و آن مسئله مقاومت بتن است. مقاومت بتن و میزان آب با هم رابطه عکس دارند و هرچه آب بتن افزایش پیدا کند، میزان مقاومت آن کاهش پیدا خواهد کرد.

افزودنی روان کننده بتن در لنگرود محصولی است که بدون کاهش مقاومت در بتن آن را روان می کند و به این ترتیب حتی نیاز به آب را کاهش می دهد. در ادامه به تعدادی از خصوصیات روان کننده ها خواهیم پرداخت.

 

اثرات افزودنی روان کننده بتن در لنگرود مختلف در بتن

روان کننده ها در سه دسته:

 

روان کننده ها مکانیزم عملکرد
روان کننده های معمولی از طریق دافعه الکتروستاتیکی عمل می کند.
فوق روان کننده ها از طریق دافعه الکتروستاتیکی عمل می کند.
ابر روان کننده ها از طریق دافعه الکتروستاتیکی و ممانعت فضایی عمل می کند.

 

میزان و نحوه مصرف روان کننده ها

در این بخش میزان مصرف هر یک از روان کننده ها را به تفکیک بیان خواهیم کرد اما نکته مهم اینکه مقدار دقیق باید حتما توسط کارشناسان و از طریق نمونه طرح اختلاط مشخص شود زیرا استفاده بیش از حد از محصولات افزودنی ممکن است نتیجه عکس دهد و موجب به وجود آمدن اشکال در تولید و عمل آوری بتن گردد.

 

افزودنی روان کننده بتن در لنگرود
افزودنی روان کننده بتن در لنگرود

انتخاب افزودنی روان کننده بتن در لنگرود

در انتخاب روان کننده به نکات زیر توجه فرمایید:

شماره تماس: 09001887000

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.