افزودنی روان کننده بتن در زرند

روان کننده ها مواد شیمیایی هستند که جهت روان سازی بتن و ملات های سیمانی و دوغاب مصرف می شوند. از آن جا که بتن ملات ماده اصلی ساخت فونداسیون است و فونداسیون نیز محل انتقال بارهای مختلف ساختمان به زمین محسوب می شود، بنابراین آشنایی با افزودنی های مخصوص می تواند به تولید بتن مرغوب و مقاوم کمک کند. افزودنی روان کننده بتن در زرند از مکمل های پر مصرف محسوب می شود که در این متن به معرفی آن خواهیم پرداخت.

مطالعه بیشتر: فروش روان کننده بتن

افزودنی روان کننده بتن در زرند
افزودنی روان کننده بتن در زرند

افزودنی چیست؟

به مواد معدنی یا شیمیایی گفته می شود که در کنار اجزای اصلی بتن به آن اضافه می شوند و ایرادهای بتن را رفع یا خواص جدیدی اضافه می کنند. افزودنی روان کننده بتن در زرند برای افزایش اسلامپ و کارایی بتن کاربرد دارد و در ادامه به مزایای آن اشاره می کنیم.

ناگفته نماند که روان کننده ها در سه نوع معمولی، فوق روان کننده و ابر روان کننده تولید می شوند و به طور کلی مزایای زیر را دارند:

روان کننده ها افزایش دهنده کارایی بتن هستند و با این کار بتن را یکنواخت می کنند لذا زمانی که بتن یکنواخت شود، بعد از گیرش بتنی منسجم به وجود می آید که که تخلخل ندارد.

در این شرایط آب و رطوبت به بتن نفوذ نمی کند و همچنین در برابر حمله سولفات ها مقاوم می شود. برای بتن مسلح داشتن این ویژگی ضروری است و باعث می شود خوردگی در میلگردها اتفاق نیفتد.

مورد مهم بعدی این است که روان کننده به دلیل اینکه بتن را روان می کند نیاز به آب در آن را کاهش می دهد و به این ترتیب مقاومت نهایی بتن افزایش پیدا می کند.

افزودنی روان کننده بتن در زرند چسبندگی بین اجزای بتن را افزایش می دهد، آن را شکل پذیرتر می کند و باعث می شود به قالب نچسبند همچنین در زمان قالب برداری کار به راحتی انجام می گیرد. واکنش بین سیمان و آب هیدراتاسیون نام دارد و روان کننده با بهبود بخشیدن این واکنش از ایجاد گرمای زیاد در بتن جلوگیری می کند.

 

انواع افزودنی روان کننده بتن در زرند

افزودنی روان کننده بتن در زرند در انواع مختلف و با خواص گوناگون ساخته می شوند.

 

افزودنی روان کننده معمولی

این محصول تنها قابلیت روان سازی بتن را دارد یعنی تک منظوره است و می توان در آب و هوای مختلف به منظور ساخت بتن معمولی از آن استفاده نمود.

 

روان کننده با خاصیت تسریع کنندگی گیرش

دو خاصیت روان کنندگی و گیرش سریع بتن را به صورت همزمان دارد و بیشتر برای هوای سرد که بتن در آن دیر می گیرد کاربرد دارد.

افزودنی روان کننده بتن در زرند
افزودنی روان کننده بتن در زرند

روان کننده با خاصیت تاخیر در گیرش

برای هوای گرم که آب درون بتن زود تبخیر می شود و بتن سریع تر از زمان نرمال می گیرد می توان از این نوع افزودنی روان کننده بتن در زرند استفاده نمود.

به طور کلی تعیین دقیق مدل مناسب بر اساس شرایط پروژه، آب و هوا، نوع بتن و … انجام می گیرد.

 

خرید روان کننده

در زمان خرید به کیفیت و برند افزودنی روان کننده بتن در زرند دقت فرمایید و برای آگاهش از شرایط با ما تماس بگیرید.
شماره تماس: 09001887000

 

 

 

 

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.