افزودنی روان کننده بتن در چالوس

بتن یکی از مهمترین ملات های سیمانی است که بیشترین استفاده را در صنعت ساختمان سازی و پروژه های بزرگ عمرانی مانند سد سازی، تونل سازی، راه سازی و … دارد.  حتی برای ساخت برخی از لوازم تزئینی مانند گلدان های بتنی با فرم های خاص و زیبا، نما سازی های مدرن و طراحی های معماری نیز از انواع بتن استفاده می شود. بنابراین با توجه به اهمیت بالایی که این ماده دارد برای بالا بردن کیفیت آن مکمل هایی تولید و به بازار عرضه شده اند.
انواع افزودنی های شیمیایی مانند تسریع کننده زمان گیرش، کاهش دهنده سرعت گیرش، روان کننده و … هستند اما این متن به افزودنی روان کننده بتن در چالوس اختصاص دارد.

مطالعه بیشتر: روان کننده بتن

افزودنی روان کننده بتن در چالوس
افزودنی روان کننده بتن در چالوس

روان کننده بتن چیست؟

اگر در زمینه ساختمان سازی فعالیت می کنید، احتمالا با شرایطی مواجه شده اید که به دلایل مختلف بتن روانی خود را از دست داده یا مطابق با نقشه ها و دیتیل ها باید مقاومت بالایی داشته باشد و اگر بخواهید برای ترکیب شدن به آن آب اضافه کنید، مقاومت مورد نظر را به دست نخواهد آورد.

در این شرایط معمولا از ماده ای به نام روان کننده استفاده می کنند که با نام لاتین plasticizer شناخته می شود.

 

ویژگی های روان کننده بتن

افزودنی روان کننده بتن در چالوس
افزودنی روان کننده بتن در چالوس

اسامی دیگر 

به دلیل اینکه انواعی از روان کننده میزان آب را کاهش می دهند، به آن ها کاهنده آب نیز گفته می شود. برخی از روان کننده ها علاوه بر افزایش کارایی بتن به دلیل فرمول شیمیایی که دارند، روی گیرش بتن نیز تاثیرگذارند و آن را تندگیر یا کندگیر می کنند. این ویژگی برای بتن ریزی در هوای گرم یا سرد که دمای هوا گیرش بتن را تحت تاثیر قرار می دهد، کاربرد دارد. همچنین این ماده به دلیل اینکه هیدراتاسیون را تسهیل می کند، در صورت استفاده می توانید از سیمان با عیار پایین تر استفاده نمایید.

نکته بسیار مهم اینکه طرح اختلاط بتن و میزان استفاده از آن حتما باید از طریق آزمایشگاه و زیر نظر کارشناس و ناظر تعیین گردد.

 

نتیجه گیری

از روان کننده برای ساخت بتن یکنواخت و مقاوم در برابر رطوبت، نیروهای فشاری و … استفاده می کنند.

در انتها لازم به ذکر است که کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان در زمینه افزودنی روان کننده بتن در چالوس هستند، با ما تماس بگیرید.

شماره تماس: 09001887000

 

 

 

 

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.