افزودنی روان کننده بتن در ملارد

روان کننده ها یکی از انواع افزودنی بتن هستند. از حدود 90 سال پیش تحقیقاتی روی مواد طبیعی انجام شد و در همان زمان ها بود که مشخص شد ماده ای به نام نمک سولفونات فرمالدهید باعث کارایی بتن می شود. این تحقیقات و آزمایشات گسترش پیدا کرد تا بالاخره روان کننده ها برای افزایش روانی بتن و کاهش دهندگی میزان آب به وجود آمد. با توجه به اهمیت بالای این محصول و کاربرد زیادی که دارند بر آن شدیم تا در این مقاله اطلاعاتی در زمینه افزودنی روان کننده بتن در ملارد ارائه دهیم.

مطالعه بیشتر: فروش روان کننده بتن

"<yoastmark

ساختار شیمیایی روان کننده بتن

نکته: دافعه الکتروستاتیکی از طریق پراکنده کردن سیمان و ایجاد دافعه بین ذرات آن سبب می شود سیمان به طور یکنواخت در تمام ترکیب پراکنده شود و بتن یا ملاتی منسجم به وجود آید.

روان کننده بتن ملارد
افزودنی روان کننده بتن در ملارد

روان کننده در چند نوع تولید می گردد؟

نقش اصلی روان کننده ایجاد روانی و کارایی در بتن و ملات های سیمانی دیگر است و این ویژگی در انواع مختلف وجود دارد. اما به طور کلی دسته بندی به شکل زیر انجام می شود:

 

نحوه مصرف روان کننده بتن

اضافه کردن این ماده به بتن به شرح زیر و در دو زمان امکان پذیر است:

  1. در کارخانه های ساخت بتن آماده می توان آن را به ترکیب اضافه نمود.
  2. قبل از بتن ریزی و در محل پروژه می تواند به میکسر اضافه شود و بعد در حدود 3 تا 5 دقیقه، میکس ادامه یابد.

 

میزان مصرف روان کننده بتن

بهترین مقدار مصرف افزودنی روان کننده بتن در ملارد را آزمایشگاه از طریق طرح اختلاط مشخص می کند که به عوامل زیادی از جمله جنس و نوع سنگدانه ها، نوع و عیار بتن، شرایط جوی و درجه آب و هوا و … بستگی دارد اما به طور کلی این میزان بین نیم تا یک و نیم درصد وزن سیمان است.

"<yoastmark

مزایای روان کننده

 

دسترسی به روان کننده

برای خرید افزودنی روان کننده بتن در ملارد می توانید به دو شیوه حضوری و آنلاین اقدام نمایید و جهت کسب اطلاعات بیشتر و برقراری ارتباط با کارشناسان ما با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.
شماره تماس: 09001887000

 

 

 

 

 

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.