افزودنی روان کننده بتن در پردیس

اگر به عنوان مالک یا سازنده در حال ساختمان سازی هستید و یا قصد خرید افزودنی روان کننده بتن در پردیس را دارید، این متن را تا انتها بخوانید.
مطالعه بیشتر: فروش روان کننده بتن

افزودنی روان کننده بتن در پردیس
افزودنی روان کننده بتن در پردیس

مکمل بتن چیست؟

در طول صدها سال استفاده از بتن در ساخت و ساز، همواره مهندسان و سازندگان در پی راهی بوده اند که بتن را با کیفیت تر بسازند. این تحقیقات و تلاش ها در نهایت منجر به تولید موادی شده که رفع کننده نقص های بتن هستند و به همین دلیل با نام مکمل یا افزودنی شناخته می شوند. از سری مکمل هایی که  بسیار در ساخت بتن مصرف می شوند می توان به روان کننده ها اشاره کرد.

 

روان کننده بتن چیست؟

به انواع مواد با ساختار شیمیایی مختلف که کار روانسازی بتن را انجام می دهند، روان کننده می گویند. این مواد در طول سال ها پیشرفته تر شده اند و در حال حاضر جدیدترین آن ها روان کننده های کربوکسیلاتی هستند.

در ادامه هریک 4 نوع افزودنی روان کننده بتن در پردیس را به صورت جداگانه شرح خواهیم داد.

 

روان کننده لیگنو سولفوناتی چیست؟

به منظور روان سازی بتن از طریق یکنواخت سازی ترکیب بتن با پخش کردن ذرات سیمان عمل می کند.

به منظور رسیدن به نحوه صحیح مصرف این مدل افزودنی روان کننده بتن در پردیس باید تمامی موارد مهم مانند جنس، نوع و کیفیت مصالح، آب و هوا و … را در نظر بگیرید اما در کل مقدار 0.4 تا 1.5 درصد وزن سیمان مناسب عنوان شده است.

از روان کننده لیگنو سولفوناتی می توانید در ساخت بتن مخصوص ستون سازی، فونداسیون، تیر، دیوارهای برشی و … استفاده کنید.

افزودنی روان کننده بتن در پردیس
افزودنی روان کننده بتن در پردیس

روان کننده ملامینی چیست؟

برای افزایش روانی و عدد اسلامپ این نوع روان کننده مناسب است و همچنین با کاهش دادن مقدار آب ترکیب بتن، سبب افزایش در مقاومت آن نیز می شود.

مقدار صحیح مصرف این روان کننده نیز باید مطابق با موارد گفته شده در معرفی اولین روان کننده تعیین شود اما بازه 0.6 تا 1.2 درصد وزن سیمانی برای این روان کننده میزان استانداردی است.

از روان کننده ملامینی می توانید در ساخت پل و سد، بتن سازه ساختمان های بلند و آسان سازی تراکم بتن استفاده کنید.

 

روان کننده نفتالینی چیست؟

به ماده ای ساخته شده از پلیمر مصنوعی گفته می شود که می تواند ویژگی های مکانیکی بتن را به میزان قابل توجهی افزایش دهد و دوام بالا و ضدآب شدن آن را در پی خواهد داشت.

تمام ویژگی های گفته شده در نهایت به مقاومت بالای بتن منجر خواهد شد و برای ساخت انواع بتن پر مقاومت، جلوگیری از آب انداختگی و جداشدگی مصالح، بتن ریزی انواع تیر و دال و … به کار می رود.

مقدار مصرف مناسب مانند موارد قبلی به عوامل مختلف بستگی دارد، اما میزان 0.5 تا 1.5 درصد مناسب عنوان شده است.

افزودنی بتن
به ماده ای ساخته شده از پلیمر مصنوعی گفته می شود که می تواند ویژگی های مکانیکی بتن را به میزان قابل توجهی افزایش دهد و دوام بالا و ضدآب شدن آن را در پی خواهد داشت.

روان کننده پلی کربوکسیلاتی چیست؟

این روان کننده از طریق کاهش میزان آب مقاومت بتن را افزایش می دهد و برای بتن ریزی های سخت و حجیم، ساخت بتن های پیش تنیده و … به کار می رود. به دلیل قدرت بالای این نوع روان کننده میزان کمتر از یک درصد، مقدار مناسبی برای استفاده از این ماده است.

 

خرید افزودنی روان کننده بتن در پردیس

برای خرید افزودنی روان کننده بتن در پردیس به دو روش آنلاین و حضوری با ما تماس بگیرید.
شماره تماس: 09001887000

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.