افزودنی روان کننده بتن دربندر سمنگان

افزودنی روان کننده بتن یک مکمل برای بتن است که خواص و اثرات بتن را افزایش می دهد. این مقاله قصد دارد که افزودنی روان کننده بتن در بندر سمنگان را توضیح دهد. این متن را تا انتها بخوانید.

مطالعه بیشتر: فروش روان کننده بتن

افزودنی روان کننده بتن دربندر سمنگان
افزودنی روان کننده بتن دربندر سمنگان

توضیحاتی درباره افزودنی روان کننده بتن

افزودنی روان کننده بتن ماده ای بر پایه لیگنوسولفونات که دارای ویژگی های مناسب است و آب بتن به طرح اختلاط بتن را کاهش می دهد. این ماده مانند رزین محلول نمکی است که به صورت مایع یا پودر برای مصارف مختلفی از آن ها استفاده می کنند.  افزودنی روان کننده بتن در بندر سمنگان پلیمرهایی به شکل پلاستیک است که برای آسان شدن کار با مواد اولیه و در زمان ساخت آن را به بتن اضافه می کنند. هنگام افزودن روان کننده به بتن سیالیت آن ها برای ریخته گری بهبود می یابد و این مصالح قبل از قالب گیری و شکل پذیری به خاک رس، گچ و دیگر خمیرها اضافه می شوند.

 

مزایا استفاده از روان کننده بتن

مزیت های افزودنی روان کننده بتن در بندر سمنگان عبارت اند از:

 

انواع افزودنی های روان کننده

افزودنی ها بر اساس مواد شیمیایی سازنده آن ها در سه دسته روان کننده، ابر روان کننده و فوق روان کننده وجود دارند. در بین این سه گروه ترکیب شیمیایی ابر روان کننده بتن پلی کربوکسیلات اتر است که مقاومت بتن را افزایش می دهد و به این صورت بتنی با کارایی بالا تولید می شود. بلندای مولکول های کربوکسیل این ماده باعث ارتباط بیشتر با آب می شود و ضمن حفظ روانی بتن در مقاومت بتن تغییری ایجاد نمی کند.

پایه شیمیایی افزودنی فوق روان کننده بتن پلی نفتالین سولفات و ملامین فرمالدهید سولفات است. روان کننده بتن در برابر دو گروه دیگر قدرت کمتری دارد و همان طور که گفته شد این نوع افزودنی بر پایه لیگنوسولفونات اصلاح شده تولید می شود.

افزودنی روان کننده بتن دربندر سمنگان
افزودنی روان کننده بتن دربندر سمنگان

عملکرد روان کننده 

روان کننده در مخلوط بتنی میان ذرات سیمان دافعه ایجاد می کند. با اختلاط آب و سیمان کلوخه هایی به وجود می آیند و چسبندگی ذرات سیمان به هم پدیدار می شود که باید این چسبندگی کاملا حذف شود و میان ذرات فاصله ایجاد شود. افزودن این ماده به مخلوط بتنی این مشکل را تا حد زیادی حل می کند.  روان کننده های بتن با ایجاد نیروی دافعه از چسبندگی ذرات سیمان جلوگیری می کنند. این ماده دارای ویژگی های خاصی است که موجب دافعه میان ذرات سیمان می شود به این صورت که دانه های سیمان بار منفی می گیرند و از هم دور می شوند. در نتیجه بدون خلل در مقاومت، مخلوط روانی خود را به دست می آورد.

 

سخن پایانی

برای مشاوره و راهنمایی بیشتر درباره افزودنی روان کننده بتن در بندر سمنگان می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

شماره تماس: 09001887000

 

 

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.