افزودنی روان کننده بتن در کامیاران

یکی از مکمل ها یا افزودنی های ویژه تولید بتن است که مصرف بالایی دارد و تقریبا درتمامی بتن ریزی ها مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده دارای مزیت های فراوانی است که دراین مقاله به آن ها خواهیم پرداخت. میزان استفاده از افزودنی ها ارتباط مستقیمی به آب و هوای منطقه دارد و ما در این متن نحوه مصرف افزودنی روان کننده بتن در کامیاران را شرح خواهیم داد.

مطالعه بیشتر: فروش روان کننده بتن

افزودنی روان کننده بتن در کامیاران
افزودنی روان کننده بتن در کامیاران

افزودنی روان کننده

در شرایطی ممکن است در طراحی بتن اسلامپی در نظر گرفته شده باشد اما بتن تولید شده به آن حد از اسلامپ نرسیده باشد در صورت افزایش دادن مقدار آب نیز مقاومت بتن کاهش خواهد داد، بنابراین از آن استفاده می کنند تا بتن با ویژگی های خواسته شده مطابقت پیدا کند زیرا روان کننده ها میزان آب موجود در بتن را کاهش می دهند و درعین حال آن را روان تر می کنند.

با روان تر شدن بتن اسلامپ آن نیز افزایش می یابد.

 

بررسی انواع روان کننده

 

انواع مزایای روان کننده در کامیاران

استفاده از افزودنی روان کننده بتن در کامیاران با توجه به آب و هوای این منطقه مزایایی دارد که به شکل زیر دسته بندی شده است:

 

نحوه مصرف در کامیاران

این منطقه دارای آب و هوای سرد و کوهستانی است اما انتخاب میزان و نحوه و نوع صحیح مصرف افزودنی روان کننده بتن در کامیاران ارتباط مستقیمی به شرایط آب و هوا درزمان بتن ریزی دارد. علاوه بر مورد ذکر شده عواملی همچون نوع مصالح، جنس و میزان جذب آب آن ها نیز دخیل است.

مقدار بین نیم تا یک و نیم درصد مناسب است اما میزان دقیق آن را آزمایشگاه بتن بر اساس عوامل گفته شده و عوامل دیگر تعیین می کند.

روان کننده ها یا پودر یا مایع هستند و در هر دو صورت باید اول توسط مقدار مناسبی آب رقیق شوند (این مقدار نباید سبب افزایش آب مصرفی در بتن شود و مازاد بر آن باشد).

افزودنی روان کننده بتن در کامیاران
افزودنی روان کننده بتن در کامیاران

سخن پایانی

اگر قصد تهیه کردن افزودنی روان کننده بتن در کامیارن را دارید با ما تماس بگیرید.

شماره تماس: 09001887000

 

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.