افزودنی روان کننده بتن در کوهدشت

در کل دنیا ساختمان سازی رو به افزایش است و در ایران هم این قضیه صادق است به همین دلیل افزودنی های ویژه بتن توسط تولید کنندگان در حال روانه شدن به بازار هستند. اگر می خواهید با افزودنی روان کننده بتن در کوهدشت آشنا شوید، این متن را تا انتها بخوانید.

 

مطالعه بیشتر: فروش روان کننده بتن

افزودنی روان کننده بتن در کوهدشت
افزودنی روان کننده بتن در کوهدشت

انواع روان کننده در کوهدشت

برای بالا بردن مقاومت بتن باید آب آن را کمتر کنید اما در این صورت بتن روان نخواهد بود و به طور ناقص واکنش می دهد و به مقاومت لازم نخواهد رسید. اما با افزودن روان کننده به ترکیب بتن بدون نیاز به افزایش آب، بتن روان می شود و پس از گیرش مقاومت بالایی خواهد داشت. افزودنی روان کننده بتن در کوهدشت شیمیایی و پلیمری است و در انواع مختلف زیر تولید می گردد:

 

روان کننده های نسل اول

در ساخت بتن های معمولی و بتن هایی که دارای نسبت آب به سیمان بیشتر از 0.45 هستند به کار می رود و دارای پایه شیمیایی لیگنو سولفونات است.

 

روان کننده نسل دوم

برای تولید بتن هایی که دارای نسبت آب به سیمان 0.4 تا 0.45 هستند به کار می رود و با پایه شیمیایی نفتالین تولید می گردد.

 

روان کننده نسل سوم

برای بتن هایی با نسبت آب به سیمان کمتر از 0.4 به کار می رود و دارای پایه شیمیایی پلی کربوکسیلات است. این نوع افزودنی روان کننده بتن در کوهدشت برای بتن هایی که امکان استفاده از انواع نفتالینی و لیگنو سولفاتی وجود ندارد، مناسب است

افزودنی روان کننده بتن در کوهدشت
افزودنی روان کننده بتن در کوهدشت

عملکرد روان کننده

روان کننده یا از طریق حفظ کردن اسلامپ بتن یا کاهش دهندگی آب آن عمل می کنند. در ادامه هر دو مورد را شرح خواهیم داد.

 

روان کننده با خاصیت کاهش دهندگی آب

این نوع محصول یاز به آب را کاهش می دهد و باعث می شود با میزان آب کمتری، روانی و کارایی مناسبی در بتن به وجود آید. در ساخت این روان کننده از مواد آلی و معدنی مختلفی استفاده می شود و به کمک آن بتن را به میزان مقاومت مد نظر می رسانند. استفاده از روان کننده کاهنده آب باعث افزایش دوام بتن، جلوگیری از جمع شدگی و افزایش مقاومت بتن خواهد شد.

 

روان کننده با خاصیت حفظ اسلامپ

برای حفظ اسلامپ و کارایی بتن و کاهش نسبت آب به سیمان از این مدل روان کننده بهره می گیرند. استفاده از روان کننده با خاصیت حفظ کنندگی اسلامپ، حفظ اسلامپ بتن تا 90 دقیقه، ایجاد سطح صاف در بتن به منظور نماسازی و بالا بردن مقاومت بتن را به دنبال خواهد داشت.

نکته: در زمان استفاده از انواع افزودنی روان کننده بتن در کوهدشت برای جلوگیری از ایجاد حساسیت ماسک و عینک بزنید و دستکش بپوشید.

این ماده آتش نمی گیرد و در زمان استفاده سم تولید نمی کند. برای استفاده صحیح از نظر زمان اضافه کردن به بتن و مقدار استفاده از مشاور بتن کمک بگیرید.

 

خرید روان کننده در کوهدشت

برای خرید افزودنی روان کننده بتن در کوهدشت و کسب اطلاعات دقیق تر در مورد مشخصات این محصول با ما تماس بگیرید.

شماره تماس: 09001887000

 

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.