افزودنی روان کننده بتن در فردیس

به منظور کاهش دهنده آب و افزایش عدد اسلامپ بتن از افزودنی روان کننده بتن در فردیس که یک افزودنی شیمیایی محسوب می شود استفاده می کنند. زمانی که عدد اسلامپ بتن بالاتر می رود، بتن نه تنها خاصیت خود را از دست نمی دهد بلکه روان تر شده و راحت تر می تواند در محل ریخته شده، خلل و فرج را پر کند.

مطالعه بیشتر: فروش روان کننده بتن

"<yoastmark

روان کننده بتن چه خاصیتهایی دارد؟

معایب 

اگر روان کننده بیش از حد مد نظر به بتن افزوده شود، بتن آب انداخته و جدا شدگی و کندگیری بتن اتفاق می افتد. چرا که آب انداختن در بتن باعث می شود تا واپاشیدگی رخ بدهد و بتن کندتر بگیرد.

با توجه به اینکه ترکیبات آلی از ترکیبات سازنده افزودنیهای بتن هستند احتمال دارد گیرش بتن به زمان طولانی تری نیاز داشته باشد به همین دلیل در برخی از افزودنی ها، از ترکیبات تسریع کننده استفاده می کنند.

"<yoastmark

انواع محصول

افزودنی روان کننده بتن در فردیس در انواع مختلفی تولید می شود که عبارت هستند از:

پایه این روان کننده واتر بوده و از زنجیره های جانبی مولکولی برخوردار است، دارای میزان مصرف 1/2-5% وزن سیمان مصرفی بوده و افزایش دهنده عدد اسلامپ تا 12 است.

 بر پایه نفتالین بوده که هم کاهنده آب و هم دیرگیر شدن بتن را در بر می گیرد و برای مناطق معتدل و گرم مطلوب است. میزان مصرف این  نوع روان کننده 1-8% وزن سیمان مصرفی بوده و افزایش دهنده عدد اسلامپ تا 18 است.

یک افزودنی مایع به شمار می آید که می تواند بر روی ذرات سیمان  به عنوان روان کننده قوی تأثیر بگذارد و به صورت کنترل شده باعث کندگیری بتن شود. میزان مصرف این نوع روان کننده 8% – 3% وزن سیمان مصرفی بوده و افزایش دهنده عدد اسلامپ تا 21 است.

 

"<yoastmark

روان کننده ها چه تأثیری بر روی بتن می توانند داشته باشند؟

بتن یک نوع مصالح ساختمانی یا یک سنگ مصنوعی بوده که متشکل از سیمان، سنگدانه، آب و دیگر مواد معدنی است. از نظر قیمت بسیار مناسب بوده و از نظر مقاومت بسیار قوی است به همین دلیل در صنعت ساخت و ساز بیشترین استفاده را دارد.

افزودنی روان کننده بتن در فردیس قبل یا در طول بتن ریزی به بتن افزوده شده و باعث می شود کارایی بتن افزایش یابد و بتن ریزی آسانتر صورت گیرد. گاهی ممکن است جابجایی و انتقال بتن به محل پروژه به زمان بیشتری نیاز داشته باشد، که در چنین مواقعی از فوق روان کننده استفاده می کنند تا گیرش بتن به تأخیر بیفتد.

شماره تماس: 09001887000

 

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.