دنیا و عصر جدید با توجه به رواجی که در استفاده از کالای لوکس و شیک و همین‌طور نمایشی که دارد باعث شده تا بیشتر کالاهای تولیدی کاملاً سبکی متفاوت از عصر قدیم داشته باشد و یکی از این کالاها روشویی ها و سینک‌های دست‌شویی سنگی هست. شرکت‌های زیادی موفق بوده‌اند تا محصولاتی را در کالای بزرگ‌ترین و زیباترین و البته لوکس‌ترین کالاها به وسیله سنگ‌های مصنوعی تهیه کنند که هر بیننده‌ای را به دلیل زیبایی و کیفیت مناسبی که دارد مجذوب خود کند فرمول و ساخت سینک دست‌شویی سنگ مصنوعی کاملاً شبیه به فرمول ساخت سنگ مصنوعی مصنوعی است این نوع از روشویی ها دارای کیفیت، مقاومت بالا، استحکام، جذب آب کمتر، زیبایی منحصربه‌فردی است از روشویی ها با سنگ‌های طبیعی داشته و می‌تواند به‌عنوان یکی از الگوریتم‌های طراحی داخلی استفاده شود.

مصرف‌کنندگان این نوع کالاها به‌دنبال کالاهایی هستند که مشکلات کالاهای دیگر مانند کالاهای آهنی یا استیل را نداشته باشد در حال حاضر سینک روشویی و ظرف‌شویی هایی استیل کمی از مد رفته یا به‌عبارتی دارای مشکلاتی مانند زنگ‌زدگی، براق نبودن و غیره را دارد که هر مخاطبی را مورد آزار قرار می‌دهد. سینک دست‌شویی سنگ مصنوعی جایگزین مناسبی برای این نوع کالا است که علاوه‌بر زیبایی مقاومت منحصربه‌فردی داشته و امید عمر طولانی‌تری نسبت‌به سینک‌های ظرف‌شویی استیل دارد.

ویژگی‌های سینک دست‌شویی سنگ مصنوعی 

فرمول و ساخت سینک دست‌شویی سنگ مصنوعی به گونه‌ای طراحی‌شده که ویژگی‌های این نوع محصول از دیگر محصولات جایگزین مانند استیل افزایش دهد. سنگ‌های مصنوعی دارای مقاومت بسیار بالا در برابر اسیدها، ضریب انبساط کم، تنوع رنگ بسیار بالا، خش ناپذیری، مقاومت در برابر رطوبت، و عدم ایجاد پوسیدگی را داشته باشد. می‌تواند به‌عنوان ۱ متریال مناسب برای ساخت روشویی و ظرف‌شویی مورد استفاده قرار بگیرد.

در واقع سینک دست‌شویی سنگ مصنوعی به‌گونه‌ای طراحی‌شده که هیچ‌گونه مشکلی در تنوع رنگی، مقاومت در برابر ضربه را نداشته و جایگزین کاملاً مناسبی برای محصولات دکوراسیون داخلی و خارج ساختمان باشد. فرمول و ساخت سینک دست‌شویی سنگ مصنوعی به‌گونه‌ای تعبیه‌شده که جذب آب بسیار پایینی داشته و در هر شرایطی مقاوم باشد. این نوع از محصولات درمقابل عوامل خورنده مانند اسیدها کاملاً منحصربه‌فرد عملکرد و طول عمر بالایی نسبت‌به دیگر متریال ها دارند از سینک و روشویی سنگ مصنوعی و تنوعی طرحی و کیفیتی منحصربه‌فردی داشته و به دلیل رنگ‌آمیزی منحصربه‌فردی که دارد می‌تواند فضای کاملاً زیبا و البته شیک و امروزی را درون دست‌شویی یا حمام یا حتی آشپزخانه ایجاد کند.

روش تولید در فرمول و ساخت سینک دست‌شویی سنگین مصنوعی

این محصولات سنگ مصنوعی توسط روش‌های متنوعی تولید می‌شود سنگ مصنوعی کورین است و پلیمر و مواد کانی ساخته‌شده که با تغییر ساختار خشن مواد معدنی و تکنیک‌های زیبایی‌شناسی محصول منحصربه‌فرد و کاربردی را تولید می‌کند. بخش تکنولوژی و تولید در فرم و ساخت سینک دست‌شویی سنگ مصنوعی با ابزار ساده قابلیت انجام را دارد و خط تولید آن کاملاً ساده ای دارد.

بخش دیگر از خط تولید و فروش و ساخت سینک دست‌شویی سنگ مصنوعی کورین-کوارتز نامیده می‌شوند دارای دستگاهی خاص بوده و باید با توجه به میزان بودجه‌بندی و سرمایه‌گذاری استفاده شود. این نوع سنگ‌هایی که با توجه به این خط تولید تولید می‌شوند جزو تکنولوژی گران‌قیمت بوده و قیمتی بیشتر از نوع معمولی آن دارد.

فرمول و ساخت سینک دست‌شویی سنگ مصنوعی

انواع روش‌های فرمول و ساخت سینک دست‌شویی سنگ مصنوعی

روش اول تکنولوژی کوارتز:

در و فرمول و ساخت سینک دست‌شویی سنگ مصنوعی با تکنولوژی کوارتر ۳ بخش وجود دارد که ۲ بخش آن تجهیزات پرهزینه‌ای را لازم می‌داند. بخش اول مربوط به مخلوط کردن مواد از طریق دست یا فول اتوماتیک هست که با توجه به بودجه می‌تواند از ۵۰۰ تا ۳ میلیارد تومن متغیر باشد.

بخش دوم دستگاه مربوط به دستگاه پرس، ویبره و وکیوم حرارتی است که با توجه به ضخامت و ابعاد ساخته‌شده و بسیار پرهزینه هستند.

بخش سوم درمورد مربوط به صفحات سنگی است که در تولید سینک و نیاز به ساب نیست و بخش دستگاه‌های ساب و پولیش ها با توجه به عرضه محصول متغیر است این قسمت از خط تولید بسیار پرهزینه می‌باشد.

دومین روش بر پایه بتن است.

فروغ از ساخت سینک دست‌شویی سنگ مصنوعی بر پایه بتن کاملاً شبیه به ساخت سنگ مصنوعی بوده و هزینه بسیار زیادی نداره و تنها با دسترس چت مواد اصلی می‌توان آن را در کارگاه‌های کوچک تولید کرد.

مواد اصلی این روش تولید عبارت‌اند از سیمان، بتن، شن، ماسه، آب، خرده‌های سنگ طبیعی، رنگ مصنوعی، رزین سنگ مصنوعی، مخلوط‌کن، دستگاه ویبره، و گرم‌خانه است.

درابتدا باید مخلوط شن و ماسه را به‌خوبی شسته و برای آنکه از تمامی مواد زاید آن خلاص شوید حتما از آب شیرین استفاده کنید.

سپس مخلوط شن و ماسه و سیمان و آب را به یکدیگر مخلوط کرده و به مدت ۴ دقیقه به درون مخلوط‌کن بریزید تا مواد به‌صورت یکنواخت هم‌زده شود. سپس به میزان سیمان رزین سنگ مصنوعی اضافه می‌کنیم و به مدت ۵ دقیقه دیگر می‌گذارید مخلوط‌کن کار کنند بعد از آن مواد را بر روی‌میز ویبره به مدت ۴۰ تا ۳۰ ثانیه می‌گذارید توجه کنید که بیشتر از این میزان نشود زیرا مواد انسجام مورد نظر را پیدا نمی‌کند.

در قسمت آخر مواد را داخل قالب‌ها ریخته و به مدت ۲۴ ساعت درون گرم‌خانه با دمای ۲۵ تا ۳۰ درجه سانتی‌گرادقرارداده تا خشک شود و بعد از آن سنگ را از درون قالب و جدا کرده تا بتوانید مورد استفاده قرار دهید.

سخن پایانی

فرمول و ساخت سینک دست‌شویی سنگ مصنوعی کاملاً شبیه دیگر فرمول ساخت‌ سنگ مصنوعی است و این نوع سنگ‌ها در دود ۲ خط تولید پرتکرار تولید شده که هر کدام از نظر کیفیت، شباهت، و تنوع رنگی کامل شبیه به همدیگر هستند. سینک سنگ مصنوعی جایگزین مناسبی برای سینک‌های استیل بوده زیرا دارای مقاومت خشمی، فشار، مقاومت خوب در برابر و نفوذناپذیری آب، مقاومت حرارتی بالا و مقاومت در برابر مواد خورنده مانند اسیدها داشته و طول عمر بیشتری دارد. این نوع سینک ها به دلیل تنوع رنگی بالایی که دارند می‌تواند یکی از زیبا بهترین الگوریتم‌های طراحی داخلی فضاهایی مانند حمام ریکور روشویی های دست‌شویی، آشپزخانه باشد.

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.