ابر روان کننده بتن در تهران

امروزه بتن به عنوان یکی از پر مصرف ترین مواد موجود در دنیا به شمار می رود و تاثیرات مهمی در ساختمان دارد، به شکلی که می توان گفت اصلی ترین نقش استحکام بنا به خصوص در بناهای بتنی را ایفا می کند. مکمل های بسیار زیادی تولید می شوند که هر کدام از آن ها کاری خاص انجام می دهند، مثلا کندگیر کننده بتن برای هوای گرم مورد استفاده قرار می گیرد.
این مقاله به توضیحاتی در مورد یکی از افزودنی های مهم یعنی ابر روان کننده بتن در تهران اختصاص دارد، اگر به این اطلاعات نیاز دارید تا انتها با ما همراه باشید.

به طور کلی می توان گفت افزودنی ها برای بر طرف نمودن ایرادات بتن ساخته می شوند به عنوان مثال الیافی به نام پلی پروپیلن وجود دارد که هم از ترک خوردن بتن جلوگیری می کند و هم آن را در برابر نیروهای فشاری مسلح خواهد کرد. در ادامه در مورد ابر روان کننده بتن در تهران صحبت خواهیم کرد.

مطالعه بیشتر: فروش ابر روان کننده بتن

ابر روان کننده بتن در تهران
ابر روان کننده بتن در تهران

ابر روان کننده چیست؟

ماده ای که باعث روان شدن بتن می شود و نیاز به مصرف آب در آن را کاهش می دهد، ابر روان کننده نام دارد به همین دلیل به این مکمل کاهنده آب نیز می گویند.

اگر می خواهید بدانید ابر روان کننده چگونه نیاز به مصرف آب را کاهش می دهد باید بگوییم که این دو ماده نقش روان کنندگی بتن را بر عهده دارند، البته نکته ی مهم اینکه افزایش آب در ترکیب بتن مقاومت نهایی آن را کاهش می دهد.

حال اگر در بتن ابر روان کننده بریزند، آب کمتری نیاز خواهد شد و مقاومت آن نیز کاهش نمی یابد. البته باید توجه داشته باشید که حتما مقدار مصرف را به صورت کارشناسی شده معین نمایید تا خللی در مقاومت بتن ایجاد نشود.

این نکته در مورد آب نیز صادق است و چنانچه از حدی بیشتر شود، اجزای تشکیل دهنده بتن از هم جدا خواهند شد و بتن از بین می رود. در بخش های بعدی به ابر روان کننده بتن در تهران اشاره خواهیم کرد.

توجه داشته باشید که مقدار استفاده از این مکمل بسیار مهم است و در صورتی که بیش از حد مورد نیاز مصرف شود در مقاومت بتن تاثیر منفی خواهد گذاشت بنابراین مقدار صحیح را از کارشناسان جویا شوید و یا مطابق با دستورالعمل روی بسته بندی عمل نمایید.

 

 

چرا از ابر روان کننده استفاده کنیم؟

ابر روان کننده ترکیب بتن را روان تر می کند و سبب می گردد تمامی اجزا به نحوی با هم مخلوط گردند که هیچ گونه فضای خالی در میان آن ها باقی نماند و پس گیرش، به جسمی تبدیل گردند که آب و مواد شیمیایی را به درون خود راه ندهد و در برابر آن ها مقاوم باشد.

این ویژگی به مقاوم تر شدن بتن به خصوص در برابر نیروهای فشاری نیز کمک خواهد کرد. در بخش های بعدی شرایط دسترسی به ابر روان کننده بتن در تهران را شرح خواهیم داد.

ابر روان کننده بتن در تهران
ابر روان کننده بتن در تهران

انواع ابر روان کننده

روان کننده های زیادی مانند روان کننده معمولی و فوق روان کننده وجود دارند که از ترکیبات شیمیایی مختلفی برخوردارند. اما در میان آن ها ابر روان کننده از همه جدیدتر است و مزایای بیشتری دارد.

اولین مزیت این ماده به مکانیزم عملکرد بر می گردد که نسبت به بقیه کامل تر است.
فروش روان کننده بتن

ابر روان کننده بر پایه کربوکسیلاتی ساخته می شود و همین موضوع کمک می کند تا در ترکیباتی که امکان استفاده از روان کننده های دیگر بر پایه نفتالین و لیگنو وجود ندارد، از این ماده استفاده شود.

این مکمل وقتی در یک ترکیب مصرف می شود، سبب می گردد تا واکنش هیدراتاسیون بیشتر و بهتر انجام شود و به این شکل هم نیاز به مصرف آب و هم سیمان کاهش پیدا کند.

امروزه دو نوع ابر روان کننده با نام های کاهنده آب و حفظ کننده اسلامپ داریم که کاهنده آب در مواردی کاربرد دارد که نباید آب زیادی در بتن ریخته شود و مورد دوم یعنی حفظ کننده اسلامپ نیز در آب و هوای گرم که آب بتن با سرعت تبخیر می شود، استفاده می گردد تا نیازی نباشد با ریختن آب زیاد مقاومت آن را کاهش دهیم.

برای کسب اطلاعات در مورد ابر روان کننده بتن در تهران به ادامه متن توجه کنید.

 

خرید ابر روان کننده بتن

چنانچه قصد خرید ابر روان کننده بتن در تهران را دارید، به منظور کسب اطلاعات با ما تماس بگیرید.
شماره تماس: 09001887000

 

 

 

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.