ابر روان کننده بتن در کرج

به منظور اطلاع شما خوانندگان گرامی از شرایط دسترسی به ابر روان کننده بتن در کرج متن زیر را آماده کردیم و پیش تر امیدواریم تمامی اطلاعات ارائه شده مفید واقع گردد.

ابتدا قرار است با ابر روان کننده و کاربرد آن آشنا شویم و در انتها به ابر روان کننده بتن در کرج خواهیم پرداخت. پس لطفا متن را تا پایان بخوانید.

مطالعه بیشتر: فروش ابر روان کننده بتن

ابر روان کننده بتن در کرج
ابر روان کننده بتن در کرج

ابر روان کننده چیست؟

آیا تا به حال نام مکمل یا افزودنی بتن را شنیده اید؟ اگر خیر ما به شما توضیح می دهیم. افزودنی به موادی به غیر از اجزای اصلی سازنده بتن گفته می شود که اتفاقا گاهی وجود آن ها آنقدر الزامی است که تاثیر مستقیمی روی کیفیت بتن خواهد گذاشت.

یکی از مهمترین انواع مکمل، ابر روان کننده است که بر پایه کربوکسیلات و بیشتر کربوکسیلات اتر ساخته می شود.

این مکمل باعث افزایش روانی در بتن می گردد و زمانی که ترکیب بتن روان باشد تمامی اجزای آن به خوبی با هم ترکیب می گردند و یک بتن یکنواخت ایجاد می شود.

ترکیب یکنواخت به ترکیبی گفته می شوند که اجزای آن در ابعاد مختلف در کنار هم قرار می گیرند و ذرات ریزتر تمامی فضاهای خالی را پر می کنند و به این ترتیب پس از گیرش نهایی، بتن در برابر نفوذ آب و حمله مواد شیمیایی مقاوم خواهد شد. در بخش های بعدی دسترسی به ابر روان کننده بتن در کرج را توضیح خواهیم داد.

 

مزایای استفاده از ابر روان کننده

این ماده نسبت به فوق روان کننده مزیت های بیشتری دارد به عنوان مثال می توان به مکانیزم عملکرد این دو اشاره نمود که در فوق روان کننده فقط دافعه ی الکتروستاتیکی وجود دارد، در حالی که در ابر روان کننده علاوه بر این مورد ممانعت فضایی نیز وجود دارد و این همان دلیلی است که باعث می شود در ابر روان کننده نسب به فوق روان کننده ترکیب بتن بیشتر روان شود.

ابر روان کننده جدیدترین نسل از انواع روان کننده است و نسبت به آن ها تاثیرات شدیدتری دارد مثلا مقداری کمتری از این ماده می تواند تاثیرات بزرگتری را روی بتن بگذارد و آن را روان تر کند.

مزیت دیگر ابر روان کننده نسبت به انواع قدیمی تر کاهش دادن نیاز به مصرف آب به میزان 35 درصد است که در هیچکدام از انواع روان کننده این مزیت به این میزان وجود نخواهد داشت. در ادامه بیشتر در مورد ابر روان کننده بتن در کرج صحبت خواهیم کرد.

ابر روان کننده بتن در کرج
ابر روان کننده بتن در کرج

کاربرد ابر روان کننده

اصلی ترین کاربرد ابر روان کننده تولید بتنی با مقاومت بالا است زیرا آب مقاومت بتن را کاهش می دهد و در صورتی که از ابر روان کننده استفاده شود و نیاز به مصرف آب کاهش یابد، مقاومت افزایش پیدا می کند.

یکی دیگر از کاربردهای اصلی این افزودنی استفاده از آن در تولید بتن های خود متراکم شونده است. در این بتن خود متراکم به دلیل اینکه امکان استفاده از روان کننده هایی که بر پایه لیگنو و نفتالین تولید می شوند وجود ندارد، از ابر روان کننده که پایه آن کربوکسیلات است، استفاده می کنند.

به طور کلی می توان کاربردهای ابر روان کننده را به صورت زیر دسته بندی نمود:

  1. در شرایطی که نسبت آب به سیمان ثابت باشد این ماده روانی و کارایی بتن را افزایش می دهد و این کار را بدون آن که تغییر منفی در مقاومت بتن ایجاد گردد انجام می دهد.
  2. در بتن که روانی ثابتی دارد این ماده باعث افزایش مقاومت می شود.
  3. در بتن هایی با مقاومت ثابت میزان نیاز به سیمان را کاهش می دهد.

در بخش پایانی به شرایط تهیه ابر روان کننده بتن در کرج اشاره خواهیم کرد.

 

انواع ابر روان کننده

این مکمل مهم و پر مصرف در دو نوع و به شکل زیر تولید می گردد.

  1. مکمل حفظ کننده اسلامپ: این نوع ابر روان کننده در مناطق گرمسیر و در هوای گرم مورد استفاده قرار می گیرد، زیرا در این شرایط آب درون بتن خیلی زود تبخیر می شود و اگر برای برگرداندن روانی به آن، آب بریزند مقاومت بتن کاهش پیدا می کند.
  2. مکمل کاهنده آب: انواعی از بتن وجود دارند که لازم است نسبت آب به سیمان آن ها کم باشد، به عنوان مثال می توان به بتن های پیش ساخته اشاره نمود. در این شرایط از نوع کاهنده آب استفاده می کنند.
ابر روان کننده بتن در کرج
ابر روان کننده بتن در کرج

کلام پایانی

در این متن با ویژگی های ابر روان کننده آشنا شدید. اگر به اطلاعاتی بیشتری در این زمینه و همچنین خرید ابر روان کننده بتن در کرج نیاز دارید با ما در ارتباط باشید.
شماره تماس: 09001887000

 

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.