ابر روان کننده بتن در گیلان

ابر روان کننده به موادی گفته می شود که به عنوان کاهنده آب و به این نام معروف هستند و برای ساخت بتن های پر مقاومت مورد استفاده قرار می گیرند، به دلیل اهمیت بسیار زیاد بتن و افزودنی ابر روان کننده بتن در گیلان تصمیم به ارائه مطالبی در این زمینه بپردازیم.

فروش فوق روان کننده بتن

ابر روان کننده بتن در گیلان
ابر روان کننده بتن در گیلان

 

روان کننده بتن چیست؟

به موادی ساخته شده بر پایه پلی کربوکسیلات گفته می شود که خاصیت روان کنندگی دارند و در ساخت بتن و ملات های دیگر به کار می روند. بتن از اجزای مختلفی متشکل از آب، سیمان و سنگدانه تشکیل می شود که آب باعث روان شدن ترکیب و در نهایت تولید جسمی منسجم و محکم به نام بتن می گردد. پس از ترکیب کردن مواد  مختلف با هم بین آب و سیمان واکنش شیمیایی به نام هیدراتاسیون رخ می دهد که این واکنش گرمای زیادی تولید می کند.

نکته مهم در مورد آب این است که هر چه به میزان بیشتری در ترکیب بتن استفاده شود از مقاومت آن می کاهد و این مسئله در مورد بتن هایی که به مقاومت بالا نیاز دارند یک امتیاز منفی به حساب می آید.

در مورد ابر روان کننده در گیلان نیز لازم است بگوییم که نقش روان سازی بتن را دارد و این کار را بدون کاهش مقاومت از بتن انجام می دهد.

به دلیل اینکه روان کننده ترکیبات بتن را یکنواخت می کند و سبب می شود تمامی اجزای ریز و درشت به خوبی در لابه لای هم قرار بگیرند، بتن پس از عمل آوری و گیرش نهایی به جسمی مقاوم در برابر نفوذ آب و مواد شیمیایی دیگر تبدیل گردد.

این ویژگی به خصوص در بتن های مسلح که ممکن است نفوذ رطوبت و سولفات ها باعث خوردگی و پوسیدگی آرماتورها شوند، حائز اهمیت است. به دلیل مزایای مختلف ابر روان کننده بتن در گیلان و سایر شهرها فروش بالایی دارد.

ابر روان کننده بتن در گیلان
به دلیل اینکه روان کننده ترکیبات بتن را یکنواخت می کند و سبب می شود تمامی اجزای ریز و درشت به خوبی در لابه لای هم قرار بگیرند،

انواع روان کننده

روان کننده ها انواع مختلفی دارند و بر پایه کربوکسیلات اتر، نفتالین و لیگنو سولفات ساخته می شود. از میان همه می توان گفت ابر روان کننده ها جدیدترند و با فناوری روز تولید می شوند.

ابر روان کننده می تواند نیاز به آب را تا 35 درصد کاهش دهد و در مقایسه با روان کننده های دیگر اثر بخشی بیشتری دارد.

این افزودنی ها در صنعت ساخت و ساز مصرف بالایی دارند و گیرش بتن را به تاخیر می اندازند که البته با راهکارهایی می توان این مشکل را برطرف نمود.

مطالعه بیشتر: فروش روان کننده بتن

تاثیرات ابر روان کننده

 

کاربردهای ابر روان کننده

ابر روان کننده بتن در گیلان
ابر روان کننده بتن در گیلان

خرید و سفارش

در این متن با انواع روان کننده بتن در گیلان و کاربردهای آن آشنا شدیم. اگر به اطلاعاتی از جمله قیمت و سایر مشخصات این مکمل نیاز دارید با ما تماس بگیرید.
شماره تماس: 09001887000

 

 

 

 

 

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.