ابر روان کننده بتن در گلستان

متن پیش رو در مورد یک افزودنی کاربردی مخصوص ساخت بتن به نام ابر روان کننده بتن در گلستان نوشته شده است. اگر در حال ساخت پروژه های ساختمانی و عمرانی هستید و می خواهید در مورد این افزودنی اطلاعاتی به دست آورید، این متن را از دست ندهید.

ابر روان کننده بتن در گلستان
ابر روان کننده بتن در گلستان

ابر روان کننده بتن چیست؟

به جدیدترین نسل از روان کننده های بتن که بر پایه پلی کربوکسیلات ساخته می شوند، ابر روان کننده گفته می شود.

این ماده دارای خاصیت روان کنندگی بتن است و گاهی حتی تا 35 درصد میزان آب ترکیب بتن را به واسطه ویژگی هایی که دارد کاهش می دهد.

شاید با نقش آب در بتن آشنایی داشته باشید، این ماده باعث روان شدن بتن می شود و از طریق واکنشی که با سیمان انجام می دهد آن را به خمیری چسبناک تبدیل می کند که باعث چسباندن سنگدانه ها که نقش پر کنندگی دارند به هم، می شود.

اما نکته منفی در مورد آب این است که مقاومت بتن را کاهش می دهد و این مسئله با افزایش مقدار آب، جدی تر می شود. پس در زمان هایی که نیاز است بدون کاهش مقامت، بتن روان شود از انواع روان کننده استفاده می شود.

بنابراین به طور قطع می توان گفت هرگاه نیاز به ساخت بتن پر مقاومت باشد از ابر روان کننده بتن در گلستان و مناطق دیگر استفاده می شود.

از دیگر کاربردهای مهم ابر روان کننده می توان به تولید بتن خود متراکم اشاره نمود. در این نوع بتن به دلیل اینکه استفاده از روان کننده های معمولی مانند لیگنو و نفتالین ممنوع است، ابر روان کننده بر پایه کربوکسیلات به کار می برند.

 

چرا از ابر روان کننده استفاده کنیم؟

البته ذکر این نکته نیز ضروری است که تمام نسبت های اختلاط و میزان استفاده از روان کننده بتن در گلستان و تمامی پروژه ها باید توسط کارشناسان و مشاور بتن تعیین گردد و فقط در این صورت است که استفاده از هر مکملی به حصول نتایج مثبت منجر خواهد شد.

ابر روان کننده بتن در گلستان
تمام نسبت های اختلاط و میزان استفاده از روان کننده بتن در گلستان و تمامی پروژه ها باید توسط کارشناسان و مشاور بتن تعیین گردد

انواع ابر روان کننده

ابر روان کننده ها در دو نوع ساخته می شوند که نوع اول کاهنده آب است و به همین نام نیز شناخته می شود و نوع دوم روان کننده های حفظ کننده اسلامپ هستند. در ادامه به کاربردهای هر دو نوع به صورت مجزا اشاره خواهیم کرد.

 

مقایسه ابر روان کننده با سایر روان کننده ها

ابر روان کننده بتن در گلستان با فناوری روز دنیا تولید می شود و دارای دو ویژگی ممانعت فضایی و خاصیت باردار کنندگی  الکترواستاتیکی برخوردار است که این مسئله در مقایسه با روان کننده های دیگر که فقط که خاصیت باردار کنندگی دارند، مزیت مهمی به شمار می رود.

مطالعه بیشتر: فروش روان کننده بتن

فروش فوق روان کننده بتن

ابر روان کننده بتن در گلستان
ابر روان کننده بتن در گلستان

خرید و سفارش

در این متن با ویژگی ها و کاربرد ابر روان کننده آشنا شدیم. ذکر این نکته نیز ضروری است که بهترین زمان اضافه کردن این ماده به ترکیب بتن در محل پروژه است و پس از آن عملیات اختلاط باید بین 4 تا 5 دقیقه ادامه پیدا کند.

کارایی بتن که در اثر این مکمل به دست می آید تا چند ساعت باقی خواهند ماند و باید به زمان انجام عملیات بتن ریزی توجه داشته باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید ابر روان کننده بتن در گلستان با ما تماس بگیرید.
شماره تماس: 09001887000

 

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.