ابر روان کننده بتن در مازندران

برای تولید یک بتن مرغوب چه در پروژه های ساختمانی و چه عمرانی لازم است از روش های ساخت درست و متریال مناسب استفاده کنیم. شناخت موارد ذکر شده به آگاهی و داشتن اطلاعات بستگی دارد. به همین منظور قصد داریم در این متن ابر روان کننده بتن در مازندران را به عنوان یکی از اصلی ترین افزودنی های بتن شرح دهیم.

قابل ذکر است که امروزه نقش افزودنی ها آنقدر مهم است که گرچه از اجزای اصلی محسوب نمی شوند اما گاهی بدون وجود آن ها بتن به ویژگی های مورد نیاز دست پیدا نخواهد کرد.

فروش ابر روان کننده بتن

ابر روان کننده بتن در مازندران
ابر روان کننده بتن در مازندران

ابر روان کننده چیست؟

ابر روان کننده یک مکمل در کنار اجزای اصلی شامل آب، سیمان و سنگدانه برای ساخت بتن محسوب می شود که از مواد آلی یا به طور مشترک از مواد آلی و معدنی ساخته شده است.

به طور کلی روان کننده ها از نظر نحوه عملکرد دو نوع هستند که نوع اول باعث روان کردن بتن و دومین مورد سبب تاخیر در گیرش بتن می شود.

بدیهی است که مورد اول نقش پر رنگ تری در روان ساختن بتن دارد، البته باید توجه داشته باشید که افزایش کارایی که در اثر این مکمل به وجود آمده در حدود 30 تا 60 دقیقه دوام و پس از اتمام این زمان، کارایی به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

علاوه بر گذشت زمان دمای بالای هوا نیز یکی از عواملی است که روانی و اسلامپ بتن را کاهش می دهد. بنابراین باید در محل پروژه به بتن اضافه شود و عملیات بتن ریزی در بهترین زمان ممکن انجام شود.

از نظر فیزیکی در دو نوع پودر و مایع تولید می شود و نوع آن و ترکیبات شیمیایی که در آن ها استفاده می شود تاثیر بسیار زیادی در زمان گیرش و کارایی بتن دارد. به عنوان مثال می توان به روان کننده هایی اشاره نمود که گیرش بتن را در حدود 1 تا 4 ساعت به تاخیر می اندازند.

اطلاعات بیشتر در فروش فوق روان کننده بتن

 

انواع ابر روان کننده

ابر روان کننده بتن در مازندران
ابر روان کننده بتن در مازندران

 

مزایای استفاد از افزودنی ها

  1. به دلیل اینکه در صورت استفاده از روان کننده، ترکیب بتن به آب کمتری نیاز دارد در نتیجه به میزان قابل توجهی مقاومتش افزایش پیدا می کند. (آب باعث کاهش مقاومت بتن می شود و هرچه میزان آب بیشتر شود، کاهش مقاومت نیز افزایش می یابد)
  2. در ساخت ابر روان کننده ها از پوزولان استفاده می شود. پوزولان ضمن اینکه خاصیت سیمانی دارد، نسبت به آن گرمای بسیار کمتری ایجاد می کند و این موضوع باعث روان شدن بتن و کمتر شدن نیاز به سیمان خواهد شد.
  3. ابر روان کننده بتن در مازندران و … بتنی یکنواخت و با کارایی بالا ایجاد می کند که باعث راحت شدن عملیات بتن ریزی به خصوص در مکان های سخت می شود.

ابر روان کننده بتن بر پایه کربوکسیلات ساخته می شود و وظیفه اصلی آن کاهش مصرف آب در بتن که افزایش مقاومت را به همراه دارد، است.

 

کاربردهای ابر روان کننده بتن

اگر بخواهیم به یکی از اصلی ترین و مهمترین کاربردهای ابر روان کننده بتن در مازندران اشاره کنیم، از ساخت بتن های پر مقاومت و بتن های خود متراکم شونده نام می بریم.

دلیل استفاده از ابر روان کننده در بتن های ذکر شده این است که در این موارد امکان استفاده از روان کننده بر پایه لیگنو و نفتالین وجود ندارد.

این امر به دلیل اینکه در روان کننده های معمولی فقط خاصیت باردارکنندگی الکترواستاتیکی وجود دارد اما در ابر روان کننده ها علاوه بر مورد فوق خاصیت ممانعت فضایی هم اضافه می شود، اتفاق می افتد. ویژگی اول ذرات سیمان را از هم دور می کند و خاصیت دوم باعث می شود خاصیت روان کنندگی بتن چندین برابر انواع معمولی باشد.

ابر روان کننده بتن در مازندران
ابر روان کننده بتن در مازندران

سخن پایانی

در این مقاله با ابر روان کننده بتن در مازندران آشنا شدیم و فهمیدیم چه ویژگی ها و کاربردهایی دارد همچنین تفاوت این ماده با روان کننده های معمولی نیز ذکر شد.

چنانچه تصمیم به خرید ابر روان کننده دارید و می خواهید از قیمت و نحوه فروش آن مطلع شوید به ما تماس بگیرید.

 

 

 

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.