ابر روان کننده بتن در ایلام

ابر روان کننده را می توان یکی از مکمل های بسیار مهم بتن دانست که کاربردهای فراوانی دارد و در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به اهمیت این ماده تصمیم گرفتیم مقاله ی پیش رو را در زمینه ابر روان کننده بتن در ایلام تدوین کنیم و از همین ابتدا امیدواریم تمامی مطالب ارائه شده مفید واقع گردد.

ابر روان کننده بتن در ایلام
ابر روان کننده بتن در ایلام

فروش ابر روان کننده بتن

ابر روان کننده بتن چیست؟

به ماده ای که بر پایه کربوکسیلاتی علی الخصوص کربوکسیلات اتر ساخته می شود و میزان نیاز به آب در ترکیب بتن را تا حد زیادی کاهش می دهد، ابر روان کننده بتن می گویند.

از ابر روان کننده در محصولاتی مانند بتن های پیش ساخته که باید نسبت آب به سیمان کم باشد استفاده می کنند. در محصولات ذکر شده امکان استفاده از روان کننده های معمولی بر پایه لیگنو و نفتالین وجود ندارد، بنابراین بهترین گزینه ابر روان کننده است.

ابر روان کننده ویژگی های مثبت زیادی در بتن ایجاد می کند که از میان آن ها می توان به افزایش مقاومت فشاری و خمشی اشاره نمود و همچنین به دلیل اینکه بتنی روان به دست می آید که از ترکیب یکنواختی برخوردار است پس از گیرش، بتن به جسمی نفوذناپذیر در مقابل آب و سولفات و مواد شیمیایی دیگر تبدیل خواهد شد.

با ادامه متن همراه باشید تا ابر روان کننده بتن در ایلام  را شرح دهیم.

 

ترکیب شیمیایی ابر روان کننده بتن چیست؟

از نظر فیزیکی ابر روان کننده مایعی بسیار شفاف و غلیظ است که امکان عبور نور از آن وجود دارد و همان طور که در بالا اشاره شد بر پایه پلی کربوکسیلات یا پلیمر شانه ای تولید می گردد.

بخش پلیمری این ماده بر پایه پلیمریزاسیون آکریلیک اسید ساخته می شود و امکان جابه جایی آن با گروه های مونومری وجود دارد.

نمک های اسید کربوکسیلات تشکیل دهنده پلیمر پلی کربوکسیلات اتر است و نکته مهم اینکه زنجیره اشاره شده دارای گروه کربوکسیل است که باعث ایجاد خاصیت قطبی می شود و این موضوع سبب می گردد که پلی کربوکسیلات به راحتی با آب و سایر محصولات آبی به تبادل اکسیژن بپردازد.

از  موادی مانند اتر و کلر می توان برای روان سازی بتن استفاده نمود اما به دلیل اینکه یون کلر ممکن است به میلگرد و فلز آسیب بزند، نمی توان در ساخت ابر روان کننده از آن استفاده نمود.

در بخش های بعدی به موضوع ابر روان کننده بتن در ایلام خواهیم پرداخت.

ابر روان کننده بتن در ایلام
ابر روان کننده بتن در ایلام

دلیل استفاده از ابر روان کننده بتن چیست؟

بیشترین استفاده ای که از ابر روان کننده می شود تولید بتن های با عنوان خود متراکم یا بتن پر مقاومت است و استفاده ی زیاد از این ماده به دلیل این است که روان کننده های معمولی خاصیت ممانعت فضایی ندارند.

و اما در خصوص ابر روان کننده بتن می توان گفت دارای خاصیت باردار کنندگی الکترواستاتیکی است.

در ادامه متن  به توضیحاتی در مورد خواص و اثرات ابرروان کننده بتن در اراک خواهیم پرداخت.

اطلاعات بیشتر در فروش فوق روان کننده بتن

 

خواص و اثرات ابر روان کننده بتن چیست؟

ابر روان کننده بتن در ایلام
ابر روان کننده بتن در ایلام

نحوه خرید ابر روان کننده بتن

در این متن با کاربردهای انواع ابر روان کننده به عنوان یکی از پر مصرف ترین افزودنی های بتن آشنا شدیم. چنانچه در زمینه خرید ابرروان کننده بتن، قیمت ها و دسترسی به ابر روان کننده بتن در ایلام به اطلاعاتی نیاز دارید می توانید با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید و با کارشناسان ما درارتباط  باشید.
شماره تماس: 09001887000

 

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.