افزودنی روان کننده بتن در گنبد کاووس

روان کننده یک افزودنی برای بتن است که کارایی و خواص بتن را افزایش می دهد و در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد. این مقاله اطلاعاتی درباره ی افزودنی روان کننده بتن در گنبد کاووس به شما ارائه می دهد. تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

افزودنی روان کننده بتن در گنبد کاووس
افزودنی روان کننده بتن در گنبد کاووس

اطلاعاتی درباره افزودنی روان کننده بتن

از افزودنی روان کننده بتن در گنبد کاووس به عنوان کاهنده آب و بالا بردن عدد اسلامپ بتن استفاده می کنند. در صورتی که عدد اسلامپ افزایش یابد بتن بدون این که خواص خود را از دست بدهد روان می شود که این موضوع سبب می شود که خلل و فرج محل ریخته شده پر شود.

 

انواع مختلف افزودنی روان کننده بتن

 

  1. روان کننده بتن نفتالینی: چنانچه قصد دارید میزان آب بتن را در مناطق گرم و معتدل کاهش دهید از این مدل بهره بگیرید.
  2. روان کننده بتن لیگنو سولفوناتی: برای افزایش زمان گیرش بتن از این مدل روان کننده که به صورت مایع تولید می گردد، استفاده کنید.
  3. روان کننده بتن کربوکسیلاتی: برای بهره گیری از عملکردی کاملا متفاوت نسبت به قبلی ها و روان کننده ای که دارای زنجیره مولکولی است از این روان کننده استفاده کنید.

 

مزایا و اثرات استفاده از افزودنی روان کننده بتن

افزودنی روان کننده بتن در گنبد کاووس
افزودنی روان کننده بتن در گنبد کاووس

 

چگونگی استفاده از محصول

پایداری بتن با مقدار آب مصرفی در آن نسبت معکوس دارد. اگر بخواهیم یک بتن قوی داشته باشیم باید آب کمتری در بتن استفاده شود ولی به منظور روان تر کردن بتن و سهولت نحوه کار با بتن باید از روان کننده بتن استفاده شود.

میزان استاندارد روان کننده بتن در ملات با توجه به آزمایش های کارگاهی، شرایط آب و هوایی و نوع مصالح مصرفی مشخص می شود. نمی توان یک عدد دقیق و مشخص برای این ماده در نظر داشت. این مواد یک و نیم تا دو درصد ازوزن سیمان مصرفی در بتن را تشکیل می دهند.

نحوه استفاده از افزودنی روان کننده در نتیجه نهایی کار تاثیر می گذارد و لازم است که با توجه به نوع روان کننده در بتن اضافه شود. در موارد زیر مراحل و نحوه استفاده از افزودنی روان کننده بتن در گنبد کاووس را شرح می دهیم.

 

باید به این نکته توجه داشت که به هیچ عنوان روان کننده روی سیمان خشک اضافه نشود زیرا تاثیر خوبی ندارد.

 

در پایان

برای اطلاع از نحوه خرید افزودنی روان کننده بتن در گنبد کاووس می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

شماره تماس: 09001887000

 

 

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.