ابر روان کننده بتن در قم

در استفاده از روان کننده نکات مهمی وجود دارد که به منظور دستیابی به بهترین ترکیب بتن، لازم است با دقت به تمامی نکات توجه شود. از این رو نظارت بر ساخت بتن باید توسط فردی انجام گیرد که علم و تجربه کافی این کار را دارد. در این متن به ویژگی های مهم استفاده از ابر روان کننده بتن در قم اشاره خواهیم کرد.

فروش ابر روان کننده بتن

ابر روان کننده بتن در قم
ابر روان کننده بتن در قم

ابر روان کننده بتن

به طور کلی به مکملی که جهت افزایش روانی بتن با استفاده از روش های نوین تولید شده، ابر روان کننده می گویند.

شیوه صحیح استفاده از این ماده به مواردی از قبیل جنس و نوع متریال، آب و هوای منطقه، نوع بتنی که قرار است تولید شود، شرایط جوی محل پروژه در فصول مختلف سال و … بستگی دارد.

نوع و جنس متریال

بتن با موادی مانند سنگدانه، سیمان و آب تولید می شود. حال آنکه هر کدام از این اجزا ویژگی هایی خاص دارند که روی میزان و نحوه استفاده از ابر روان کننده تاثیر گذارند.

به عنوان مثال سنگدانه ها انواع مختلفی دارند و مواردی از قبیل منشا پیدایش، ابعاد، کیفیت و میزان جذب آن ها مشخص کننده درصد ابر روان کننده مصرفی خواهند بود.

جذب آب به میزان آبی گفته می شود که مواد مختلف بر اساس تخلخلی که دارند به خود جذب می کنند. معمولا در سنگدانه های با رنگ روشن تر که تخلخل بیشتری دارند میزان جذب آب بیشتر است. چنانچه مواد تشکیل دهنده بتن میزان جذب آب بالاتری داشته باشند، ترکیب بتن دچار کمبود می شود و به ابر روان کننده بیشتری نیاز دارد.

ابر روان کننده بتن در قم
ابر روان کننده بتن در قم

اساس آب و هوای منطقه

این استان در مرکز نقشه ایران و در منطقه ای خشک و نیمه خشک قرار دارد. این استان در بخش های مختلف آب و هوایی متفاوت دارد که منطقه جنوبی و غربی این استان  از آب و هوای کوهستانی و کوه های مرتفع برخوردار و شرق و مرکز و شمال استان قم از کویر و بیابان های گسترده ای تشکیل شده است.

اینکه محل پروژه در کدام یک از مناطق ذکر شده واقع شده باشد و درجه هوا می تواند روی مصرف ابر روان کننده تاثیر بگذارد. به عنوان مثال در هوای گرم که آب بتن خیلی سریع تبخیر می شود، باید از ابر روان کننده بیشتری استفاده شود. در نتیجه استفاده از ابر روان کننده بتن در قم کاملا به آب و هوا و مواد مصرفی در ترکیب بتن بستگی دارد.

ابر روان کننده بتن در قم
ابر روان کننده بتن در قم

انواع ابر روان کننده

ابر روان کننده ها در انواع مختلفی تولید می شوند و هر کدام از آن ها خواص جدیدی به بتن اضافه می کنند. این مکمل بر پایه کربوکسیلات اتر ساخته می شود.

مطالعه بیشتر: فروش روان کننده بتن

فروش فوق روان کننده بتن

عملکرد روان کننده ها به این شکل است که ترکیب بتن را روان می کنند و باعث می شوند سنگدانه ها در هم آمیخته گردند و از نظر دانه بندی یک ترکیب کاملا یکنواخت ایجاد شود که پس از سخت شدن به یک جسم سخت، مقاوم و نفوذ ناپذیر تبدیل خواهد شد.

 

موارد استفاده از ابر روان کننده

بتن خود متراکم

به بتنی گفته می شود که سنگدانه های تشکیل دهنده آن ابعاد کوچکتری نسبت به بتن معمولی دارند و درصد خمیر و مواد پودری آن بیشتر است. درصد ابر روان کننده در این نوع بتن زیاد است و نسب آب به سیمان کمی دارد. در برخی از انواع بتن خود متراکم یک ماده بهبود دهنده لزجت نیز وجود دارد.

 

 

تهیه کردن ابر روان کننده

به منظور دسترسی راحت به ابر روان کننده بتن در قم و آشنایی با مشخصات کامل این ماده با ما در ارتباط باشید.

برای خرید تماس حاصل فرمایید.
شماره تماس: 09001887000

 

 

 

 

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.