قبل‌ از آن‌ که به سراغ موارد مهم در فروش بچینگ پلانت برویم ابتدا باید این دستگاه را برای شما عزیزان تعریف کنیم. ممکن است گاهی در بعضی از پروژه‌ها به دلیل مصرف بیش ‌از اندازه بتن و هزینه‌های حمل ‌وذنقل هزینه نهایی پروژه بسیار زیاد شود. 

معمولاً در پروژه‌های عمرانی، راه‌سازی، احداث یک سازه بزرگ یا پروژه‌های کوچک که با محل تولید کارخانه‌ای بتن فاصله زیادی دارند و ایجاد یک ایستگاه تولید بتن با مقیاس مناسب پروژه و راهکاری کاملاً ایده‌آل و منطقی به‌نظر می‌آید که سبب کاهش هزینه‌ها و همین‌طور از صرفه‌جویی در زمان اتمام پروژه می‌شود.

بچینگ پلانت نام دستگاهی است که مانند ترازو عمل کرده و ساخت بتن را راحت ‌تر می‌کند. در واقع این دستگاه با طرح اختلاط یا همان نسبت مواد مشخص مصالح مورد نیاز تولید بتن را با یکدیگر مخلوط کرده و یک بتن با اسلامپ مورد نظر را تولید می‌کند.

محاسبه طرح اختلاط در بتن با پیچیدگی‌های بسیار زیادی رو به‌ رو است که این پیچیدگی‌ها و با عوامل مختلفی مانند اسلامپ، میزان آب و سیمان، اندازه بزرگ‌ترین سنگدانه و موارد دیگر بستگی خواهد داشت. تمامی موارد بالا می‌تواند یکی از مهم‌ترین مزایای فروش بچینگ پلات یا خرید آن باشد.

بچینگ پلانت BPT60

بچینگ پلانت BPT90

بچینگ پلانت BPT120

بچینگ پلانت BPT150

بچینگ پلانت BPT180

عواملی که در فروش بچینگ پلانت باید آن را رعایت کرد؟

بچینگ پلانت دارای انواع بسیار متنوع ای از نظر ساختار، نوع تولید بتن، نوع میکسر و غیره است که همه آن‌ها در فروش بچجنگ پلان تاثیر مستقیمی دارد.

این انواع عبارت‌اند از: بچینگ پلانت توین شفت، پچینگ پلانت لاینر بین، بچینگ پلانت برنجی، بجینگ پلانت راه ماشین، بچینگ پلانت لیپهر، پچینگ پلانت خشک، پچینگ پلانت موبایل، پچینگ پلانت دراگلاینی یا ستاره‌ای، بچینگ پلانت فیدری است. 

فروش بچینگ پلانت دراگلاینی

این دستگاه یکی از قدیمی‌ترین دستگاه‌های بچینگ پلانت است که مصالح را به داخل دستگاه هدایت کرده و توضیح آن را انجام می‌دهد. در این سیستم نیاز به استفاده از لودر نبوده و برای حمل مصالح جرثقیل ثابت بر روی بچینگ نصب‌شده است که وظیفه انتقال مصالح را برعهده دارد. فروش بچینگ پلانت در نوع دراگلاینی بیشتر برای پروژه‌های بزرگ و سنگین است این دستگاه دارای ۱ سیستم اپراتور مجزا برای کنترل باسکول و همچنین خطرات ایمنی برای افراد نزدیک به آن طراحی‌شده که به‌طور دقیق تمامی موارد را مورد بررسی قرار می‌دهد. توجه کنید که بچینگ پلانک دراگلاینی از قدیمی‌ترین نوع دستگاه‌های تولید بتن است که نیاز به تعمیر و نگهداری کاملاً منحصربه‌فردی دارد و در سال‌های اخیر کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد حجم این دستگاه برای تولید بتن ۴۰ متر مکعب تاس ۱۲۰ مترمکعب است.

فروش بچینگ پلانت

فروش دستگاه بچینگ پلانت لاینر بین

در این سیستم مصالح به وسیله نوار نقاله به درون مخزن‌ها توسط لودر انتقال پیدا می‌کند. فروش بچینگ پلانت در نوع لاینر بین بیشتر برای پروژه‌هایی است که حجم استفاده از بتن بالایی دارند مانند سدسازی‌ها، اجرای فونداسیون با احداث برج‌ها. همچنین کاربرد اصلی این نوع از بچینگ ها بسیار متنوع ‌تر از دیگر انواع بجینگ پلانت است. این دستگاه دارای یک اطاق فرمان کنترل است که باعث می‌شود و نیاز به اپراتور اختصاصی نداشته باشد. از ویژگی‌های مهم که می‌تواند فروش بچجینگ پلانت در نوع لاینر را افزایش دهد قابلیت ساخت انواع دانه‌بندی برای بتن است. حجم بتن خروجی با سایز دستگاه از ۴۰ متر مکعب تا ۱۸۰ متر مکعب متغیر است.

فروش بچینگ پلانت خشک

فروش بچینگ پلانت موبایل

دستگاه بچینگ پلانت موبایل یک دستگاه تولید بتن به شکل سیار است که به‌صورت یکپارچه بر روی شاسی قرار گرفته و به وسیله محور و چرخ قابل جابجایی می‌باشد. اجزای بچینگ پلانت موبایل مانند بچینگ ثابت بوده و تفاوت تنها تفاوتی که در آن هست قابل‌ حمل بودن آن می‌باشد. فروش بچینگ پلات در نوع موبایل بیشتر در پروژه‌های وسیعی که در مدت‌زمان کوتاه به حجم بالای بتن نیاز دارند کاربرد دارد نصب و راه‌اندازی این دستگاه بسیار راحت است این دستگاه دارای تانکر آب 300 لیتری بوده که نیاز به تانکرهای کارگاهی را حذف کرده و همچنین دارای سیلوهای 50 بتنی نیز است. عملاً این دستگاه نیازی به سیلو جداگانه ندارد و عمده مصرف این دستگاه سیار در کارخانه‌های تولید بتن آماده و پروژه‌های راه‌سازی است. حجم خروجی این دستگاه از ۴۰ متر مکعب تا ۹۰ مترمکعب متناسب با روانی بتن متغیر است.

فروش بچینگ پلانت موبایل

بچینگ پلانت تر و خشک 

از دیگر انواعی که در فروش بچینگ پلانت باید به آن توجه کرد ۲ نوع گروه بچینگ است که از نظر تولید بتن با یکدیگر متفاوت می‌باشد.

بچینگ پلانت تر مصالح را به‌همراه آب داخل مکسر ریخته تا با یکدیگر مخلوط شده و بتن به ‌صورت آماده و یکنواخت قابل ‌استفاده باشد. اما بچینگ پلانت خشک مصالح سنگی با نسبت وزن مشخص و بعد از انتقال به تراک میکسر آب را اضافه می‌کنند.

سخن پایانی

فروش بچینگ پلانت با توجه به کاربردهایی که دارد در سطح بازار کاملاً رو به ‌افزایش است. زیرا این دستگاه از جمله دستگاه‌های اصلی خط تولید ایستگاه‌های تولید بتن است که باعث شده تا بتن با طرح اختلاط کاملاً مناسب و البته اسلامپ مورد نظر تولید و یک بتن پر مقاومت در پروژه مصرف شود. گاهی ممکن است به دلیل مسافتی که محل احداث کارخانه تولید بتن دارد هزینه‌های حمل ‌و نقل به‌علاوه خرید بتن کاملاً افزایش پیدا کرده و منجر شود تا هزینه نهایی پروژه نیز به‌ طرز چشمگیری افزایش پیدا کند.

اما با استفاده از ایجاد یک ایستگاه تولید بتن در داخل خود پروژه مهندسان و کارفرمایان می ‌توانند علاوه ‌بر صرفه‌ جویی در زمان اتمام پروژه در هزینه‌ها نیز کاهش داده و باعث شوند تا پروژه مقرون و به‌ صرفه تر رو به اتمام روند. شرکت بتنو از جمله شرکت‌ های ارائه‌ دهنده انواع محصولات و دستگاه‌های بتن است که در این راستا توانسته با عرضه با کیفیت ‌ترین محصولات رضایت مشتریان خود را جلب کند

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.