ساخت بتن با حجم بسیار زیاد نیازمند دستگاهی است که بتواند آن را در زمان کمتر و البته با کیفیت بالاتر و تولید کند به و ‌همین دلیل دستگاه‌های بچینگ پلانت خشک می‌تواند یکی از دستگاه‌های بسیار مناسب برای تولید بتن باشد. به‌ عبارتی کلی‌ تر بچینگ پلانت در انواع مختلف هسته اصلی ایستگاه تولید بتن است. این بچینگ پلانت خشک با استفاده از پمپ‌هایی که بر روی خود دارد سیمان را از سیلوها و شن و ماسه را با نسبت‌های مشخص داخل میکسر بتن ریخته و با استفاده از پمپ آب و مقدار معینی از آب که در دستگاه تعیین می شود بتن را تولید می‌کند. ظرفیت تولیدی بچینگ پلانت خشک براساس حجم دیگ آن بیان خواهد شد.

بجینگ پلانت خشک چیست؟

بجینگ پلانت خشک دستگاهی است که مواد تشکیل ‌دهنده بتن را با یکدیگر مخلوط کرده و با توجه به طرح اختلاط مناسب که همان نسبت‌ها هستند بتن را برای رسیدن به یک بتن مقاوم هدایت می‌کند. در واقع برای رسیدن به این مقاومت عواملی مانند تامین مواد کافی و اسلامپ موردنظر لازم است.

طرح اختلاط بتن به شکل وزنی یا به ‌صورت حجمی ارائه‌ شده که محاسبه آن و کمی با دشواری همراه و عواملی مانند اسلام، بزرگ‌ترین بعد دانه، مقدار آب لازم، میزان هوا، مقدار سیمان و عوامل دیگر در ایجاد یک بتن مقاوم تأثیرگذار است.

بچینگ پلانت خشک شامل چه قسمت‌هایی است؟

این بچینگ مانند دیگر بچینگ های تولید بتن دارای قسمت‌های مشابهی است که عبارت‌اند از:

انواع بچینگ پلانت خشک

دستگاه‌های بچینگ پلانت توسط معیارهای مختلفی به انواع گوناگونی تقسیم ‌بندی خواهند شد این معیارها می‌تواند جریان مواد در دیگ‌ها، نحوه چینش فیزیکی ادوات به دو نوع افقی و عمودی، روش تولید به دو نوع اختلاط مرکزی و اختلاط در حین عمل که به همان اختلاط خشک معروف است، از نظر کاربردی که محصول در ایستگاه‌های حجیم بتنی یا بتن روسازی و بتن معمولی فرآورده شود، بیشتر فرآورده‌های بتنی معمولاً در سه نوع ثابت روی گور قابل‌حمل و متحرک تقسیم‌بندی خواهد شد.

مطالعه بیشتر: معرفی دستگاه بچینگ پلانت راه ماشین

معرفی دستگاه بچینگ پلانت لیبهر

انواع دستگاه از نظر جریان مواد

همان‌ طور که در پاراگراف قبلی بیان شد بچینگ پلانت خشک از نظر جریان مواد به دو ایستگاه و پیمانه کردن عمودی و پیمانه کردن افقی تقسیم ‌بندی می‌شود.

در ایستگاه پیمانه کردن عمودی این ایستگاه مواد را توسط تجهیزات انتقال و مخزن داده که مخزن آن در بالا قرار گرفته و سپس مواد توسط نیروی ثقل به درون قیف‌های توزین ریخته و بعد از پیمانه شدن با توجه به نوع ایستگاه وارد مخلوط‌کن می‌شود و یا مستقیماً وارد تجهیزات انتقال بتن خواهد.

در پیمانه کردن افقی در این ایستگاه‌ها مواد تا مخزن ذخیره بالا رفته و پس‌ از آن به وسیله نیروی جاذبه به درون قیف‌ها توزیع خواهد شد و به وسیله یک تسمه‌ نقاله به مخلوط‌کن های مرکزی و تراک میکسر ها منتقل خواهد شد. این نوع از بچینگ ها و ابتدا سنگدانه‌ها را تا مخزن ذخیره بالا برده و بعد از آن سنگدانه‌ها را از آن‌جا به وسیله تسمه‌نقاله به پیمانه کن منتقل می‌کنند.

بچینگ پلانت خشک

بجینگ پلانت خشک ثابت: این نوع از بچینگ در اکثر مواقع در زمان قابل ‌توجه در محل مورد نظر نصب می‌شوند زمان نصب آن ممکن است چند هفته طول بکشد تا بتوان تمام قطعات را بخوبی نصب شود.اجزای سازنده بچینگ پلانت خشک معمولاً در شرکت ‌های ارائه‌دهنده ابتدا مونتاژ شده و سپس در محل کارگاه نصب خواهد شد.

نوع متحرک بجینگ پلانت خشک: این نوع و بچینگ ها همان‌طور که از نامشان پیداست متحرک هستند و قابل ‌حمل بوده و می‌توانند به‌ راحتی در محل قرار بگیرد. ظرفیت تولید این نوع بچینگ ها پایین‌ تر از بچینگ پلانت ثابت است.

خرید بچینگ پلانت BPT60

خرید بچینگ پلانت BPT90

خرید بچینگ پلانت BPT120

خرید بچینگ پلانت BPT150

خرید بچینگ پلانت BPT180

سخن پایانی 

بچینگ پلانت خشک یکی از دستگاه‌های تولید بتن آماده ‌است که با طرح اختلاط مناسب بتن باعث شده تا بتن‌ها با مقاومت و خاصیت بالای تولید شود. این دستگاه‌ها دارای اجزای بسیار متفاوتی است که همه آن‌ها در کنار یکدیگر سبب تولید بتن خواهند شد شرکت بتن را از جمله شرکت‌های ارائه‌دهنده انواع مصالح ساختمانی و دستگاه‌های بتن‌سازی است که توانسته در این راستا با ارائه بهترین محصولات رضایت بسیاری از مشتریان خود را جلب کند.

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.