تمامی افرادی که در بازار پوکه معدنی فعالیت می‌کنند می‌دانند که تعیین قیمت پوکه معدنی به عوامل مختلفی بستگی دارد که هر کدام از آن‌ها می‌تواند باعث شود تا فروشنده بالاترین قیمت ممکن را برای محصول خود ارائه دهد. اما قبل ‌از آنکه به خرید یک محصول فکر کنید ابتدا باید ویژگی‌های بارز آن را در نظر گرفته که همه این ویژگی‌ها علاوه بر اینکه ۱ اهرم برای فروشنده هستند ۱ معیار مشخص برای سنجش خریدار بوده تا بتواند قیمت اصلی محصول را مدنظر بگیرد.

به‌همین دلیل در این مقاله قصد داریم تا شما را با عواملی که بر روی قیمت پوکه معدنی تاثیر می‌گذرد آشنا کنیم. خصوصیات ذاتی پوکه معدنی یکی از مهم‌ترین عواملی است که باید به آن توجه داشت و باید در این سوال را برای خود پاسخ دهید که هدف شما از استفاده پوکه معدنی چیست

؟

برخی از شرکت‌ها ترجیح می‌دهند که تولید این محصول را به‌گونه‌ای انجام دهند که در فرآیندهای پزشکی مورد استفاده قرار بگیرد به‌ همین دلیل ویژگی خاصی را برای آن مدنظر دارد. اما بعضی از پیمانکاران و مهندسان از سازه ‌های پوکه معدنی برای پر کردن فضای خالی و همچنین شیب بندی استفاده می کنند. نحوه استفاده پوکه معدنی می‌تواند بر قیمت نهایی آن تأثیرگذار باشد. 

چه عواملی بر قیمت پوکه معدنی تاثیرگذار است؟

با توجه به پاراگراف‌های قبلی و اهمیت به نحوه تولید و همین‌طور و نوع کاربری پوکه معدنی می‌توان عوامل متعددی را بر قیمت پوکه معدنی مؤثر دانست که در ادامه مهم‌ترین آن‌ها را برای شما عزیزان توضیح می‌دهیم.

تخلخل زیاد

پوکه معدنی به معنی پوکه‌های خالی است که هرچقدر تخلخل آن بالاتر باشد کیفیت آن نیز بیشتر است. به‌همین دلیل تخلخل یکی از مهم‌ترین معیارهای اصلی در تعیین قیمت پوکه معدنی مورد بحث قرار می‌گیرد و زمانی‌که این تخلخل روبه‌افزایش باشد هزینه آن نیز بالاتر خواهد رفت.

و نمونه بارز این محصول پوکه معدنی قروه بوده که در سطح کشور بسیار معروف است و بالاترین کیفیت و افزایش و البته بالاترین تعرفه را دارد.

درصد تخلخل پوکه قروه به شکلی است که در بسیاری از پروژه‌های ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قیمت پوکه معدنی

وزن پایین

از دیگر عواملی که می‌تواند بر روی قیمت پوکه معدنی تاثیر بگذرد وزن آنست. زمانی‌که وزن پوکه معدنی رو به بالا باشد تعرفه آن کاهش پیدا کرده و زمانی‌که این وزن رو به پایین باشد هزینه و کیفیت آن بالا خواهد رفت. اما نمی‌توان این مسئله را نسبت ب همه پوکه‌ها عمومیت بخشید و باید موارد استثنای زیادی نیز در نظر گرفت.

درحقیقت جنس اولیه سنگ آذرین و نحوه تشکیل پوکه معدنی بستگی به شرایط مختلفی دارد که در نهایت وزن و این پوکه‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در بازار آهن و سنگ هرچه وزن پوکه معدنی افزایش پیدا کرده بدین‌معنی است که نمی‌توان آن را در حوزه‌های مختلف استفاده کرد اما هرچه که این وزن پایین بیاید می‌توان آن را به کاربری بیشتری داد و همین موضوع می‌تواند بر روی قیمت پوکه معدنی تأثیر بگذارد.

استحکام فیزیکی بالا

از دیگر مواردی که بر روی قیمت پوکه معدنی تاثیر مستقیم دارد آنست که باید استحکام فیزیکی پوکه را به‌عنوان مهم‌ترین عامل مورد بررسی قرار دهید و زمانی‌که این ماده برای پر کردن ۱ فضای خالی یا شیب بندی مورداستفاده قرار بگیرد. علاوه‌ بر این‌ باید از بالا رفتن وزن ساده جلوگیری کند باید شرایطی را فراهم کرده که استحکام سازه را افزایش دهد. به‌همین دلیل هرچه استحکام فیزیکی این پوکه‌ها خاص اهمیت زیادی دارد و موجب افزایش قیمت پوکه معدنی خواهد شد.

ترکیب شیمیایی موثر در قیمت پوکه معدنی

از دیگر عواملی که می‌تواند بر روی هزینه این محصول تاثیر گذار باشد فرایند ساخت پوکه از فوران آتش‌فشان و سرد شدن سنگ‌های آذرین آن است. بنابراین در هرکدام از این مراحل اضافه شدن ترکیبات شیمیایی کاملاً طبیعی است و زمانی‌که این ترکیبات شیمیایی اگر موجب افزایش استحکام و قدرت پوکه معدنی شود قیمت آن را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد. به‌عنوان مثال پوکه‌های تبریز ازجمله پوکه‌های معروف ایران بوده که رنگ سفید داشته و معمولاً در نماکاری بیشترین استفاده را دارد اما نکته مهم درمورد این پوکه‌ها وجود آهک در ساختار آن‌ها است و به‌ همین دلیل باعث می‌شود تا ترکیبات شیمیایی این نوع پوکه‌ها خالص‌تر بوده و قیمت پوکه معدنی آن افزایش پیدا کند.

رنگ پوکه معدنی

از دیگر عواملی که می‌تواند بر روی قیمت پوکه معدنی تاثیر مستقیمی داشته باشد رنگ پوکه‌های معدنی است که کیفیت آن‌ها را مشخص می‌کند. درواقع رنگ پوکه معدنی تابع شرایط مختلفی است که مانند نحوه سرد شدن یا عناصر شیمیایی موجود در آن، نحوه‌ی استخراج پوکه معدنی می‌گفت حتی منشأ اولیه سنگ‌های آذرین می‌تواند تاثیر مستقیمی بر روی رنگ آن بگذرد. به‌عنوان مثال پوکه‌های قروه رنگ قهوه‌ای سوخته یا سبز دارند و درحالی‌که پوکه‌های تبریز رنگ سفید و پوکه دماوند رنگ سیاه و خاکستری کم‌رنگ و پوکه کرمان رنگ سیاه تیره دارد. هر کدام از این رنگ‌ها می‌توانند تاثیر مستقیم بر روی قیمت بگسترند زیرا محبوبیت رنگ‌ها درصورتی‌که متفاوت باشد این تفاوت قیمتی را ایجاد می‌کند.

عواملی که باعث می‌شود پوکه‌های معدنی خرید و فروش شود

این محصول از ویژگی‌های ذاتی خاصی برخوردار است که نشان می‌دهد که می‌توان آن را در بسیاری از کاربردهای مختلف مانند پزشکی یا ساختمان‌سازی استفاده قیمت پوکه معدنی با توجه به عواملی که در پاراگراف‌های قبلی بیان شد متفاوت است و هر فروشنده می‌تواند براساس نیازی که دارد یا شرایط بودجه‌بندی که برای پروژه مد نظر قرار گرفته انواع پوکه‌های معدنی را با کیفیت‌های مختلف خریداری کند.

سخن پایانی 

در این مقاله شما را با عوامل مؤثر بر روی قیمت پوکه معدنی کاملاً آشنا کردیم. همان‌طور که گفته شد پوکه‌های معدنی دارای ویژگی‌های منحصربه‌فرد خاصی هستند که هر کدام از این ویژگی‌ها می‌تواند بر روی قیمت نهایی آن‌ها تاثیر مستقیمی بگذارد این پوکه‌ها در گرید ها و درجات مختلفی در بازار دیده ‌شده که هر خریدار براساس نیاز و البته بودجه‌بندی خود می‌تواند آن را خریداری کند.شرکت بتنو ازجمله شرکت‌ها ارائه‌دهنده انواع محصولات بتنی است که توانسته در این راستا با عرضه باکیفیت‌ترین محصولات رضایت بسیاری از مشتریان خود را جلب کند

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.