قیمت لوله داربستی یکی از مهم‌ ترین نکاتی است که هنگام خرید آن باید توجه داشته باشید. در واقع در میان انواع لوله داربست هر کدام از آن‌ ها مشخصات و قیمت‌های منحصر به ‌فرد خود را دارند. ممکن است هنگام خرید لوله داربستی با وجود این تنوع در تعرفه ها دچار سردرگمی شوید و نتوانید به‌خوبی اقدام کنید. به ‌همین دلیل ما قصد داریم تا در این مقاله عوامل مؤثری را که بر روی قیمت لوله داربستی تاثیر می ‌گذارند برای شما عزیزان توضیح داده تا افرادی که در موقع خرید مهم‌ترین بنای خود را قیمت محصولات می‌گذارند بتوانند به‌خوبی انتخاب کند.

قبل از آنکه سراغ عوامل تعیین ‌کننده قیمت لوله داربستی برویم بهتر است انواع آن ها را برای شما عزیزان توضیح دهیم.

انواع لوله فولادی 

یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که بر روی قیمت لوله داربستی تاثیر مستقیمی دارد انواع لوله فولادی است. لوله‌های فولادی در انواع مختلفی در بازار عرضه می‌ شود که هر کدام از آن ‌ها قیمت و البته کاربرد منحصر به ‌فرد خود را دارد.

این انواع عبارت‌اند از:

مانیسمان

از مقاوم‌ ترین لوله ‌های داربستی لوله مانیسمان است که بدون درز بوده و در رده‌های مختلف چهل یا هشتاد عرضه می‌شود. قیمت لوله داربستی مانیسمان به‌صورت روز محاسبه خواهد شد.

لوله فولادی درزدار

این لوله در طول خود درز یا خط ‌های جوشی دارد که از طریق جوش دادن ورق های فولادی تولید می‌ شود.

لوله مبلی

این لوله روغنی و سبک است و از سبک‌ ترین نوع لوله‌ های فولادی به حساب می‌ آید و دارای کیفیت و استحکام بسیار بالا برای ساخت پایه مبلمان و غیره است.

لوله گازی

از دیگر لوله ‌های داربستی یا فولادی لوله گازی است که در انواع توکار و روکار در بازار عرضه شد و برای جابجایی گازها در ساختمان ‌سازی کاربرد دارد.

لوله داربستی: لوله ‌های داربست یکی از انواع لوله ‌های فولادی است که در انواع سبک و سنگین در بازار تولید می ‌شود.

عوامل مؤثر در قیمت لوله داربستی 

همان ‌طور که در پاراگراف قبلی بیان شد لوله داربستی از نظر جنس، ضخامت، ابعاد و برند در انواع متفاوتی تولید شده و جزو یکی از لوله‌های فولادی است. هر کدام از این خصوصیات در قیمت لوله داربستی تاثیر بسیار زیادی دارد. در ادامه قصد داریم تا عوامل مؤثر بر قیمت لوله داربستی را به‌طور اختصار برای شما عزیزان توضیح دهیم.

جنس لوله داربستی

یکی از مهم ‌ترین عواملی که بر قیمت لوله داربستی تاثیر مستقیمی دارد نوع جنس تولیدی لوله داربستی است. معمولاً این لوله‌ها از ورق سیاه فولادی، استیل یا گالوانیزه تولید می ‌شود و در این‌ میان لوله ‌هایی که از ورق سیاه فولادی تولید شده‌اند کمترین قیمت و کیفیت ظاهری داشته و در مقابل لوله‌های استیل گالوانیزه علاوه‌ بر کیفیت بالا قیمت بالاتری نیز دارد.

ضخامت لوله داربستی

از دیگر عواملی که بر قیمت لوله داربستی تاثیر مستقیمی دارد ضخامت تولیدی این لوله‌ ها است. به ‌عبارتی کلی لوله‌ هایی که از ضخامت بیشتری برخوردار باشند معمولاً استحکام بالاتری داشته و شرایط بهترین نسبت ب تحمل وزن و مقابله با شرایط جوی دارد. به ‌همین دلیل از لوله داربستی ضخامت بیشتری داشته باشد قیمت بالاتری نیز خواهد داشت. اما در مقابل لوله داربستی که ضخامت کمتری داشته باشد به دلیل سبک‌وزن بودن حمل‌ونقل بهتری دارد اما ضخامت کم آن تعیین‌کننده قیمت کمتر آن است.

طول لوله داربستی

از دیگر عواملی که بر روی قیمت لوله داربستی تاثیر مستقیمی دارد طول لوله داربستی است که این لوله ‌ها در طول‌های شیش تا چهار متر با توجه به کاربری که دارند تولید می‌شود.

نوع لوله داربستی

همان ‌طور که بیان شد لوله‌های داربست در دو نوع بدون درز یا درزدار تولید می ‌شوند معمولاً لوله‌هایی که بدون درز هستند کیفیت و استحکام بالاتری نسبت ‌به لوله‌های با درز دارند. به‌ همین دلیل لوله داربستی که بدون درز هستند بیشتر از قیمت با درز آن می‌ باشد.

قیمت لوله داربستی

وزن لوله داربستی

وزن لوله با توجه به ضخامت و نویی که دارد مشخص خواهد شد که یکی از مهم ‌ترین فاکتور های قیمت لوله داربستی به حساب می ‌آید. چرا بیشتر فاکتورهای خرید و فروشه داربست براساس وزن آن که بر حسب کیلوگرم محاسبه می شود.

رنگ لوله داربستی

از دیگر مواردی که موجب افزایش تعرفه این محصول است رنگ این محصول می‌ باشد. زیرا این رنگ ‌ها به دلیل افزایش مقاومت لوله داربستی در مقابل رطوبت و زنگ‌زدگی و به آن اضافه‌شده و باعث می‌ شود تا طول عمر لوله افزایش پیدا کند.

برند تولیدی لوله داربستی

بعضی از کارخانجات و تولیدکنندگان به دلیل آنکه لوله ‌های داربستی باکیفیت ‌تر و متمایز تری را می ‌سازند و روانه بازار می ‌کنند به یک برند در آمده و خواهان بیشتری دارد. به‌ همین دلیل نوع برندی که لوله داربستی را تولید کرده در قیمت لوله داربستی نقش بسیار زیادی دارد.

عوامل روز

عواملی مانند دلار، تعریفات گمرکی، قیمت جهانی، میزان عرضه بازار و تقاضا، قیمت روزانه انرژی، هزینه‌ های حمل ‌و نقل، هزینه شمش فولاد و آهن‌آلات همگی می ‌تواند به شکل مستقیم یا غیرمستقیم بر روی قیمت لوله داربستی تاثیر بسزایی داشته باشد.

کاربرد لوله داربستی

تا این قسمت از مقاله عوامل مؤثری که بر روی قیمت نهایی لوله داربست تاثیر می ‌گذارد برای شما عزیزان به اختسار توضیح داده شد. اما در این قسمت قصد داریم تا کاربرد لوله داربستی را برای شما عزیزان توضیح داده تا بتوانید نقشه برجسته این محصول ساختمان‌سازی را به‌خوبی درک کنید. هنگامی ‌که در شهر داربست ‌ها زده می ‌شوند بیشتر برای تکمیل ساختمان‌ ها و تعمیر نمای شهر است. در واقع کارگران با استفاده از این لوله‌ها داربست ‌هایی را تولید کرده که بتوانند به نقاط مختلف مرتفع دور از دسترس پروژه دسترسی پیدا کرده و کار خود را به ‌طور راحت ‌تری انجام دهد.

سخن پایانی 

عوامل مؤثری در قیمت نهایی داربست وجود دارد که هر کدام از آن‌ها به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم تاثیر بسزایی را دارند. داربست ها یکی از پراستفاده ترین مقاطع فولادی برای ساختمان‌سازی است که معمولاً به دو نوع درزدار و غیره درز دار در بازار عرضه می‌شود. جنس و نوع تولیدی این داربست‌ ها می‌ تواند در خرید و فروش آن تاثیر بسیار زیادی بگذرد. این نوع از محصولات در درجات کیفی مختلفی تولید شده که هر کدام از مصرف‌کنندگان قادر هستند با توجه به بودجه خود آن را خریداری کنند. شرکت بتنو از جمله شرکت ‌های ارائه انواع سوالات ساختمانی است که با عرضه‌ ی با کیفیت ‌ترین مقاطع ساختمانی توانسته در این ‌راستا اعتماد مشتریان خود را جلب کند.

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.