افزودنی روان کننده بتن در ساوه

روان کننده ها را جهت کمک به بهبود خواص بتن و افزایش روانی و کارایی آن تولید و به بازار عرضه می کنند. این ماده با فرمول و ساختارهای شیمیایی مختلف و در انواع متفاوتی ساخته می شود. در این متن به معرفی 4 نوع (در سه دسته) از مهمترین افزودنی روان کننده بتن در ساوه و نحوه مصرف آن ها خواهیم پرداخت، پس تا انتها با ما همراه باشید.

مطالعه بیشتر: فروش روان کننده بتن

افزودنی روان کننده بتن در ساوه
افزودنی روان کننده بتن در ساوه

سه دسته اصلی روان کننده ها به صورت زیر است:

 

نکته مهم در مورد تمام روان کننده ها و به طور کلی مکمل های بتن این است که باید در میزان و نحوه مصرف دقت کامل به عمل آید زیرا استفاده بیش از حد نیاز ممکن است سبب کاهش مقاومت بتن و در نهایت از هم پاشیدگی آن شود.

 

روش استفاده از ابر روان کننده پلی کربوکسیلات چگونه است؟

در مورد این نوع افزودنی روان کننده بتن در ساوه  باید دقت داشته باشید که از اضافه کردن آن به مواد  خشک اجتناب کنید. شیوه صحیح این است که ابتدا باید آن را با آب رقیق کنید و در مرحله آخر مخلوط شدن مواد بتن به تراک میکسر اضافه نمایید.

اگر قصد دارید ابر روان کننده را با مکمل های دیگر ترکیب کنید باید درستی کار را از کارشناسان یا تولید کننده مکمل جویا شوید.

 

روش استفاده از روان کننده ملامین چگونه است؟

روان کننده هایی که بر پایه ملامین تولید می گردند باید مستقیما به تراک میکسر اضافه شوند و بعد به طور کامل در کل ترکیب مخلوط گردند.

در ترکیب این نوع  افزودنی روان کننده بتن در ساوه با سایر مکمل ها نیز باید درستی کار را از مشاور بتن یا مهندس ناظر مطلع شوید.

افزودنی روان کننده بتن در ساوه
افزودنی روان کننده بتن در ساوه

 

روش استفاده از روان کننده لیگنو سولفونات چگونه است؟

اضافه کردن این نوع روان کننده با مخلوط خشک نیز اشتباه است و فقط باید در مخلوط آماده شده بتن ریخته شود. این روان کننده با مواد و مصالح خشک هیچ واکنشی نشان نخواهد داد.

 

روش استفاده از روان کننده نفتالینی چگونه است؟

استفاده از این روان کننده به دو روش امکان پذیر است در روش اول آن را با مقداری از آب بتن رقیق و به ترکیب اضافه می کنند و در روش دوم زمانی که بتن در بچینگ در حال آماده شدن است در ترکیب مصالح دیگر که در تراک میکسر در حال مخلوط شدن هستند، ریخته می شود.

نکته: بچینگ به دستگاه هایی گفته می شود که بتن با حجم زیاد در آن ساخته می شود. ساخت بتن دارای مراحل مختلفی است که به هر کدام از آن ها بچ گفته می شود.

مطالعه بیشنر: فروش بچینگ پلانت

سخن پایانی

 

مهمترین ویژگی تمامی روان کننده ها افزایش روانی و کارایی بتن است که در نهایت به بالا رفتن کیفیت نهایی بتن، ضد آب شدن آن، تولید بتنی صاف و اکسپوز، کاهش ترک های حرارتی بتن و … خواهد انجامید.

کارشناسان ما آماده هرگونه پاسخ دهی به شما دوستان گرامی در زمینه افزودنی روان کننده بتن در ساوه هستند.

شماره تماس: 09001887000

 

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.