ابر روان کننده بتن در زنجان

روان کننده ها از افزودنی های بتن به شمار می روند که به آن ها کاهنده ی آب هم گفته می شود. ما در این مقاله قصد داریم که این ماده را معرفی کنیم و در باره ی ابر روان کننده بتن در زنجان صحبت کنیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.
فروش ابر روان کننده بتن

تعریف ابر روان کننده بتن

ابر روان کننده بتن یک ماده پلیمری بر پایه ی کربوکسیلات ها به خصوص کربوکسیلات اتر می باشد که موجب می شوند کارایی و روانی بتن افزایش یابد. ابر روان کننده ها جدیدترین نسل از روان کننده های بتن به شمار می روند. ابر روان کننده ذرات سیمان را از طریق ممانعت فضایی و دافعه الکتروستاتیکی پر می کنند. به این ترتیب حتی کلوخه های بزرگی از ذرات سیمان هم با این روان کننده ها باز می شوند. در نتیجه آب به تله افتاده در کلوخه ها آزاد می شوند و واکنش های هیدراتاسیون بهتر انجام می گیرد. به این صورت بتنی روان تر با مصرف آب کمتر و با مقاومت بیشتر به دست می آید. ابر روان کننده را می توان بر اساس نیاز و در روش های مختلف ساخت بتن با انواع دستگاه ها مانند دستگاه فوم بتن نیسانی به کار برد.

در ادامه به کاربردهای ابر روان کننده بتن و همچنین ابر روان کننده بتن در زنجان اشاره می کنیم.

ابر روان کننده بتن در زنجان
ابر روان کننده بتن در زنجان

کاربرد ابر روان کننده بتن چیست؟

کاربرد اصلی ابر روان کننده بتن تولید بتن های مقاوم است. از این ماده در بتن های خودتراکم یا خود متراکم شونده نیز استفاده می شود. از روان کننده های معمولی بر پایه لیگنو و یا نفتالین نمی توان برای تولید بتن های خودتراکم استفاده کرد برای تولید این نوع بتن باید حتما از ابر روان کننده با پایه پلی کربوکسیلات استفاده شود. با استفاده از ابر روان کننده بتن و با کمک دستگاه هایی نظیر دستگاه فوم بتن سه فاز بتنی روان تر، مقاوم تر و با کارایی بالا نسبت به سایر روان کننده ها تولید کرد. کاربرد های ابر روان کننده را می توان در موارد زیر خلاصه کرد.

  1. در آب به سیمان ثابت روانی و کارایی بتن را افزایش می دهد و بتن را بدون کاهش مقاومت اگر افزودنی حباب زا نباشد روان تر می کند.
  2. در بتن با روانی(اسلامپ)ثابت، مقاومت بتن را افزایش می دهد.
  3. در مقاومت ثابت مصرف سیمان را کاهش می دهد.

در ادامه متن انواع ابر روان کننده را توضیح می دهیم و درباره ابر روان کننده بتن در زنجان نیز صحبت خواهیم کرد.

کاربرد اصلی ابر روان کننده بتن
کاربرد اصلی ابر روان کننده بتن تولید بتن های مقاوم است.

انواع ابر روان کننده بتن چیست؟

ابر روان کننده بتن بر اساس کاربرد آن ها به دو دسته تقسیم می شوند.

  1. کاهنده آب
  2. حفظ کننده اسلامپ

مطالعه بیشتر: فروش کاهنده و فوق کاهنده آب

به طور اختصاری به کاهنده آب wr  و به حفظ کننده اسلامپ(روانی بتن) sr گفته می شود. از sr  ها در فصل های گرم سال مانند تابستان و در مسافت های طولانی استفاده می کنند. از wr ها نیز برای بتن هایی که نسبت آب به سیمان در آن ها پایین است مانند بتن های پیش ساخته استفاده می شود. با استفاده از کلایمر مکانیکی می توان بتن های پیش ساخته را در مقدارهای مختلف و به نقاط مختلف فضای محیطی ساختمان های بلند منتقل کرد.

اکنون در ادامه مقاله ترکیب شیمیایی این ماده و ابر روان کننده بتن در زنجان را بررسی می کنیم.

ابر روان کننده بتن در زنجان
ابر روان کننده بتن در زنجان

ترکیب شیمیایی

ابر روان کننده بتن مایعی شفاف و غلیظ است که نور را از خود عبور می دهد. پایه ی این ماده پلی کربوکسیلات اتر یا پلیمرهای شانه ای است. شاکله ی پلیمری تشکیل دهنده این ترکیب بر پایه پلیمریزاسیون آکریلیک اسید است که می توان آن را با گروه های مونومری دیگر جایگزین کرد و در نهایت موجب اصلاح تعداد گروه های کربوکسیلاتی روی شاکله ی پلیمری می شود.

برای خرید این محصول و کسب اطلاعات بیشتر درباره ابر روان کننده و همچنین اطلاع از قیمت ها می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

در ادامه به نحوه خرید این محصول و ابر روان کننده بتن در زنجان اشاره می کنیم.

نحوه خرید و سفارش

پلی کربوکسیلات اتر را می توان پلیمری از نمک های اسیدهای کربوکسیلیک دانست . وجود گروه کربوکسیل در این زنجیره خاصیت قطبی ایجاد می کند و باعث می شود پلی کربوکسیلات اتر به راحتی با آب و محلول های آبی اکسیژن تبادل کند. مولکول پلی کربوکسیلات اتر طول بلندی دارد که باعث می شود بیشتر با آب در ارتباط باشد و در نتیجه روانی بتن را تقویت می کند.

برای خرید تماس حاصل فرمایید.
شماره تماس: 09001887000

 

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.