ابر روان کننده بتن در شیراز

با توجه به اهمیت بتن در ساخت بنا به خصوص فنداسیون، تصمیم گرفتیم مقاله ای در مورد بتن، مکمل ها و ابر روان کننده بتن در شیراز ارائه دهیم، اگر به این مطالب علاقه دارید تا انتها با ما همراه باشید. در ابتدا امیدواریم تمامی مطالب گفته شده مفید واقع گردد. در بخش بعدی ابر روان کننده را توضیح می دهیم.
فروش ابر روان کننده بتن

ابر روان کننده بتن در شیراز
ابر روان کننده بتن در شیراز

ابر روان کننده چیست؟

اگر در زمینه ی ساخت و ساز فعالیت می کنید حتما با افزودنی های مختلف آشنایی دارید، در غیر این صورت باید بگوییم که مکمل به موادی گفته می شود که در جهت بهبود خواص بتن تولید می گردد.

اجزای اصلی سازنده بتن سنگدانه ها ، آب و سیمان است که در این میان سنگدانه هایی مانند شن و ماسه پرکننده هستند و سیمان نقش چسباننده را دارد.

سیمان با آب واکنش شیمیایی انجام می دهد و به ماده ای چسبنده تبدیل می شود که اجزای دیگر را به هم می چسباند و پس از خشک شدن به جسمی بسیار سخت به نام بتن تبدیل می کند.

اما بتن به تنهایی ضعف هایی دارد که برای برطرف کردن آن ها از موادی به نام مکمل استفاده می کنند. ابر روان کننده نیز یکی از همین مواد است که بر پایه ی کربوکسیلات اتر ساخته می شود

ابر روان کننده افزایش روانی در بتن را به همراه دارد و این موضوع سبب می گردد تمامی مواد آن به خوبی با هم مخلوط شوند و یک بتنی یکنواخت حاصل گردد.

به بتنی یکنواخت می گویند که اجزای آن در اندازه ها و سایزهای مختلف در کنار هم قرار می گیرند و ذرات با ابعاد کوچکتر به طور کامل فضاهای خالی را پر نمایند و به این صورت پس از گیرش نهایی، بتن در مقابل نفوذ آب و حمله سولفات ها از خود مقاومت نشان می دهد. در قسمت های بعدی دسترسی به ابر روان کننده بتن در شیراز را شرح خواهیم داد.

 

مزیت های استفاده از ابر روان کننده

در مقایسه با فوق روان کننده مزیت های بیشتری را می توان برای این ماده در نظر گرفت، مثلا مقایسه ی مکانیزم عملکرد آن ها نشان می دهد که در فوق روان کننده تنها دافعه ی الکتروستاتیکی هست، در صورتی که در ابر روان کننده در کنار این مورد ممانعت فضایی نیز وجود دارد و به همین دلیل است که در ابر روان کننده نسب به فوق روان کننده بتن اسلامپ بیشتری دارد.

همچنین می توان گفت این ماده جدیدترین نسل از روان کننده ها است و در مقایسه با آن ها تاثیرات بیشتری دارد به عنوان مثال مقدار کمتری از ابر روان کننده قادر است تاثیرات بزرگتری روی بتن ایجاد کند و آن را روان تر سازد.

نکته ی بسیار مهم اینکه هیچ کدام از روان کننده نمی توانند نیاز به آب در بتن را تا 35 درصد کاهش دهند اما ابر روان کننده این مزیت را دارد. با ما همراه باشید تا در مورد ابر روان کننده بتن در شیراز اطلاعاتی ارائه دهیم.

ابر روان کننده بتن در شیراز
ابر روان کننده بتن در شیراز

مهم ترین کاربرد ابر روان کننده

استفاده از ابر روان کننده باعث تولید بتنی با مقاومت بالا می شود و به طور کلی در پروژه هایی که به بتن پرمقاومت نیاز دارد به کار می رود.

وجود آب در بتن سبب کاهش مقاومت در آن می شود و حال آن که اگر با استفاده از ابر روان کننده بتن را روان کنیم دیگر نیازی نیست میزان آب موجود در آن را افزایش دهیم و به این شکل مقاومت بتن افزایش پیدا می کند.

این مقاله در مورد ابر روان کننده بتن در شیراز نوشته شده است.

از روان کننده های بر پایه لیگنو و نفتالین نمی توان در بعضی از موارد استفاده نمود در این شرایط باید ابر روان کننده که بر پایه کربوکسیلات است را در ساخت بتن مورد استفاده قرار می دهند.

 

کاربرد این ماده به شرح زیر است:

  1. بدون کاهش مقاومت، بتن را روان می کند.
  2. در شرایط روانی و اسلامپ ثابت مقاومت را افزایش می دهد.
  3. در مقاومت ثابت میزان نیاز به سیمان را کاهش می دهد.

در بخش بعدی به شرایط تهیه ابر روان کننده بتن در شیراز اشاره خواهیم کرد.

 

کلام پایانی

در این مقاله با ویژگی های ابر روان کننده آشنا شدیم و دانستیم چه کاربردی دارد. اگر به اطلاعاتی کامل تری در زمینه خرید ابر روان کننده بتن در شیراز نیاز دارید با ما در ارتباط باشید.
برای خرید تماس حاصل فرمایید.
شماره تماس: 09001887000

 

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.