ابر روان کننده بتن در اراک

ابر روان کننده بتن یکی از افزودنی های بتن می باشد که از آن در صنعت ساختمان سازی استفاده می کنند که این ماده موجب روانی و مقاومت بتن می شود.  در این مقاله قصد داریم ابر روان کننده بتن و کاربردهای آن را توضیح دهیم و درباره ی ابر روان کننده بتن در اراک نیز صحبت کنیم.

فروش ابر روان کننده بتن

ابر روان کننده بتن چیست؟

ابر روان کننده بتن یک افزودنی مایع بر پایه پلی کربوکسیلات اتر می باشد و به عنوان کاهنده قوی آب در طرح اختلاط بتن عمل می کند. این محصول را در ساخت بتن هایی با نسبت آب به سیمان پایین مصرف می کنند به دلیل این که استفاده از ابر روان کننده های پایه کربوکسیلاتی نسبت آب به سیمان را به طور قابل ملاحظه ای کاهش می دهد. مقاومت فشاری و خمشی را افزایش می دهد. نفوذ پذیری بتن را کاهش می دهد. همجنین اسلامپ و دوام و پایایی بتن سخت شده را افزایش می دهد.

در ادامه ی متن ترکیب شیمیایی ابر روان کننده بتن را با هم بررسی می کنیم و درباره ی ابر روان کننده بتن در اراک نیز صحبت خواهیم کرد.

"<yoastmark

ترکیب شیمیایی ابر روان کننده بتن چیست؟

ابر روان کننده بتن یک ماده مایع شفاف و غلیظ می باشد که می تواند نور را از خود عبور بدهد. این ماده بر پایه پلی کربوکسیلات اتر یا پلیمرهای شانه ای است. شاکله ی پلیمری تشکیل دهنده این ترکیب بر پایه پلیمریزاسیون آکریلیک اسید است که می توان آن را با گروه های مونومری دیگر جایگزین کرد که در نتیجه تعداد گروه های کربوکسیلاتی روی شاکله ی پلیمری اصلاح می شود.

پلی کربوکسیلات اتر را می توان پلیمری از نمک های اسیدهای کربوکسیلیک به حساب آورد. در این زنجیره گروه کربوکسیل وجود دارد که خاصیت قطبی ایجاد می کند و باعث می شود که پلی کربوکسیلات اتر به آسانی با آب و محلول های آبی تبادل اکسیژن کند. طول مولکول پلی کربوکسیلات اتر بلند می باشد که این قابلیت موجب می شود که با آب بیشتر در تماس باشد و در نهایت روانی بتن را تقویت می کند.

پلی کربوکسیلات ها همراه با ترکیبات مختلف مانند اتر و کلر برای روان کردن بتن در صنعت ساختمان سازی استفاده می شوند ولی در ساخت ابر روان کننده بتن از یون کلر استفاده نمی شود به این دلیل که یون کلر به میلگرد و فلز آسیب وارد می کند.

اکنون در ادامه دلیل استفاده از این ماده را توضیح می دهیم و به ابر روان کننده بتن در اراک نیز اشاره خواهیم کرد.

دلیل استفاده از ابر روان کننده بتن چیست؟

کاربرد اصلی ابر روان کننده بتن بر پایه پلی کربوکسیلات اتر تولید بتن پرمقاومت یا بتن های خود متراکم است زیرا روان کننده های معمولی بر پایه نفتالین یا لیگنو خاصیت ممانعت فضایی برای روانی بتن را ندارند. اما ابر روان کننده های بتن به علت ساختار پلی کربوکسیلات اتر در خود علاوه بر خاصیت باردار کنندگی الکترواستاتیکی دارای این خاصیت می باشند.

در ادامه متن خواص و اثرات ابر روان کننده کربوکسیلاتی بتن را باهم بررسی می کنیم و درباره ابرروان کننده بتن در اراک نیزصحبت می کنیم .

"<yoastmark

خواص و اثرات مثبت محصول

"<yoastmark

سفارش خرید

برای خرید ابرروان کننده بتن و اطلاع از قیمت ها و ابر روان کننده بتن در اراک می توانید با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید و با کارشناسان ما درارتباط  باشید.
برای خرید تماس حاصل فرمایید.
شماره تماس: 09001887000

 

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.