ابر روان کننده بتن در همدان

ابر روان کننده بتن یک مکمل افزودنی برای بتن است که کارایی و مقاومت بتن را افزایش می دهد و موجب کاهش نفوذپذیری بتن می شود. ما در این مقاله سعی داریم که این ماده را توضیح دهیم و کاربردها و اثرات آن را بررسی کنیم و درباره ابر روان کننده بتن در همدان صحبت کنیم این متن را تا انتها بخوانید.

فروش ابر روان کننده بتن

ابر روان کننده بتن در همدان
ابر روان کننده بتن در همدان

ابر روان کننده بتن چیست؟

ابر روان کننده بتن ماده ای پلیمری بر پایه پلیمریزاسیون آکریلیک اسید تولید می شود. ابر روان کننده بتن بر خلاف نفتالین و ملامین فرمالدهید سولفوناتی که از ساختار واحد تشکیل شده اند دارای ساختار های شیمیایی متفاوتی هستند.  از آن جایی که اسلامپ بیانگر روانی بتن می باشد و هرچه قدر این عدد افزایش یابد بتن روان تر خواهد بود ابر روان کننده های بتن این عدد را افزایش می دهند. همچنین این مواد کاهنده ی بسیار قوی آب اختلاط بتن و افزاینده بسیار قوی کارایی بتن نیز هستند. ابر روان کننده بتن موجب بهبود پخش شدن ذرات سیمانی می شود.

ابر روان کننده بتن نسبت آب به سیمان را به طور قابل ملاحظه ای کاهش می دهد و از این طریق موجب افزایش مقاومت و کاهش نفوذ پذیری بتن در برابر نفوذ مواد شیمیایی مخرب و در نهایت سبب دوام و پایایی بتن می شوند.

در ادامه مطلب دلایل استفاده از این محصول و ابر روان کننده بتن در همدان را بررسی می کنیم.

 

دلایل استفاده از ابر روان کننده بتن چیست؟

  1. افزایش روانی و کارایی بتن: این ماده هنگامی که نسبت آب به سیمان ثابت باشد کارایی و روانی بتن را بدون کاهش مقاومت آن افزایش می دهد.
  2. افزایش مقاومت بتن: استفاده از ابر روان کننده بتن در بتن هایی که اسلامپ آن ها ثابت می باشد مقاومت آن را افزایش می دهد.
  3. کاهش مصرف سیمان: استفاده از این نوع افزودنی های بتن در هر نوع بتن با مقاومت یکسان مصرف سیمان را کاهش می دهد.

در ادامه متن مزایای استفاده از ابر روان کننده های بتن و ابر روان کننده بتن در همدان را بررسی می کنیم.

 

ابر روان کننده بتن در همدان
ابر روان کننده بتن در همدان

مزیت های استفاده از ابر روان کننده بتن

این مواد در مقابل مصرف کم قدرت بالایی دارند. اگر مقدار ابر روان کننده ی مورد استفاده کم باشد حمل و نقل آسان تری دارد و می توان به آسانی آن را به بتن اضافه نمود. اگر از فوق روان کننده ها استفاده شود باید مقدار بیشتری از آن ها را به بتن اضافه کرد.

از مزایای دیگر ابر روان کننده های بتن مقاومت 3 روزه و 7 روزه ی آن ها است. بتنی که دارای ابر روان کننده ی بتن باشد مقاومت فشاری 3 روزه یا 7 روزه بالاتری دارد.

استفاده از این افزودنی مصرف سیمان را کاهش می دهد. استفاده زیاد از سیمان صرفه ی اقتصادی ندارد به علاوه ویژگی حرارت زایی دارد و در بتن ترک ایجاد می کند.

دانه بندی و سنگدانه های نامناسب و کاهش مقاومت ناشی از دانه بندی نامناسب با استفاده از ابر روان کننده جبران می شود.

ابر روان کننده ها انسجام و قوام زیادی به بتن می دهند و موجب افزایش گران روی بتن می شوند که این ویژگی باعث می شود تا پمپ پذیری آسان تر شود.

استفاده از ابر روان کننده بتن هزینه های ناشی از ویبره ی بتن در پروژه های بتن ریزی را کاهش می دهد و در برخی موارد این هزینه ها را حذف می کند. همچنین دیگر هزینه های مربوط به آن مانند اجاره ی دستگاه ویبره و هزینه سوخت نیز کمتر یا حذف می شود.

اکنون به روش مصرف این محصول و در ادامه به ابر روان کننده بتن در همدان اشاره خواهیم کرد.

 

روش استفاده از ابر روان کننده بتن

باید مقدار ابر روان کننده بتن محاسبه شده را با توجه به عیار بتن با 2 برابر حجم از اختلاط بتن رقیق کرد و این افزودنی رقیق شده را در حین اختلاط به آن اضافه نمود.

بعد از میکس کامل این ماده با بتن در بتن ریزی می توان از آن استفاده کرد. توصیه می شود که برای هر متر مکعب از بتن حداقل 1 دقیقه عملیات میکس انجام شود.

ابر روان کننده کربوکسیلاتی را می توان در زمان تولید بتن به بچینگ یا تراک میکسر اضافه کرد.

در پایان نحوه خرید این محصول و ابر روان کننده بتن در همدان را توضیح می دهیم.

اطلاعات بیشتر در فروش فوق روان کننده بتن

ابر روان کننده بتن در همدان
ابر روان کننده بتن در همدان

نحوه خرید و سفارش

برای اطلاع از نحوه خرید این محصول و ارتباط با کارشناسان ما می توانید با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس: 09001887000

 

 

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.