فروش آب بند کننده بتن در سمنان

بتن پر استفاده ترین متریال در جهان محسوب می شود که در تمامی بخش های ساختمان سازی، پروژه های عمرانی مانند راه سازی، پل سازی، تونل سازی و … کاربرد دارد. اما این ماده در کنار مزایای بی شمار نقص هایی هم دارد که چنانچه به درستی مرتفع گردند به ماده ای عالی تبدیل خواهد شد که انتظارات را بر آورده خواهد کرد.
یکی از ایرادات اساسی بتن این است که در برابر نفوذ آب مقاوم نیست و به همین دلیل ممکن است دچار خرابی شود، اما خبر خوب اینکه راه حل های زیادی برای رفع این مشکل وجود دارد. به مجموعه ی مواد و روش های که از آن ها برای ضد آب کردن بتن استفاده می کنند، آب بند کردن بتن می گویند.
بر همین اساس ما در این مقاله تصمصم گرفتیم تا در مورد روش های آب بندی بتن و فروش آب بند کننده بتن در سمنان اطلاعاتی در اختیار شما خوانندگان گرامی قرار دهیم. پیشتر امیدواریم متن را تا انتها مطالعه فرمایید و از آن بهره ی کافی را بیرید.

"<yoastmark

آب بند کننده بتن چیست؟

امروزه استفاده از بتن در سازه های مختلف خصوصا سازه های در مجاورت با آب و نگهدارنده ی آب گسترش پیدا کرده و همین موضوع باعث می شود تا نگاه ها به روش های آب بندی توجه دو چندان شود زیرا هرچه بتن نفوذ ناپذیرتر باشد دوام و عمر بیشتری خواهد داشت.

 

اصول آب بندی بتن چیست؟

آب بند کردن بتن به دو شیوه ی زیر انجام می شود:

  1. در روش اول در زمان اجرای بتن یعنی همان مرحله ی بتن ریزی عملیات آب بند کردن انجام می شود.
  2. روش دوم به زمان بهره برداری از بتن مربوط می شود و از طریق آب بندی غشایی انجام می شود.

"<yoastmark

انواع افزودنی های آب بندی بتن

افزودنی های مختلفی برای آب بند کردن بتن وجود دارد که به آن ها اشاره می کنیم:

  1. ژل میکروسیلیس  الیاف دار، این مواد از ترکیبات میکروسیلیکات تولید می شوند.
  2. فوق روان کننده ها با پایه ی ملامین و نفتالین، این مواد روانی و کارایی بتن را افزایش می دهند و این مسئله باعث می شود ترکیب بتن یکنواخت گردد و زمانی که ترکیب یکنواخت باشد ذرات کوچکتر در لا به لای ذرات بزرگتر قرار می گیرند و به این ترتیب بتن در برابر نفوذ آب مقاوم می شود.
  3. الیاف بتن، الیافی مانند پلی پروپیلن که به ترکیب بتن در زمان ساخت اضافه می شوند و به طور کامل در تمام آن پراکنده می گردند، این الیاف شبکه ای اسکلت مانند در بتن تشکیل می دهند و چون خاصیت ضد آب دارند، بنابراین بتن را در برابر نفوذ آب مقاوم می کنند.
  4. مواد کریستال شونده که بسیار به روز هستند و در بتن فعال می مانند و با ترکیبات شیمیایی که در آن انجام می دهند باعث می شوند ترک ها و روزنه ها به مرور زمان بسته شوند.
  5. چسب لاتکس بر پایه ی اکرلیک

مطالعه بیشتر: پودر میکروسیلیس

 

انواع پوشش های مواد آب بند کننده بتن

 

انواع افزودنی های مورد استفاده در آب بندی بتن

 

"<yoastmark

 

نحوه و فروش آب بند کننده بتن در سمنان

برای اطلاع از قیمت ها و فروش آب بند کننده بتن در سمنان با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید. همچنین اگر به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید از طریق همین شماره ها با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

 

 

 

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.