فروش آب بند کننده بتن در مشهد

آب بند کننده بتن یک افزودنی و مکمل بتن است که جلوی نفوذ آب به درون ساختار بتن را می گیرد و در صنایع ساختمانی استفاده می شود که در این مقاله می خواهیم اطلاعاتی درباره ی این ماده و فروش آب بند کننده بتن در مشهد ارائه دهیم ما را تا انتهای مطلب همراهی کنید.

فروش آب بند کننده بتن در مشهد
فروش آب بند کننده بتن در مشهد

آب بند کننده بتن

بتن ماده ای است که آب و مواد دیگر به راحتی می توانند در آن نفوذ کنند. با نفوذ این مواد به درون آن ساختار بتن تخریب می شود و همچنین عمر مفید آن کاهش می یابد از این رو از موادی به نام آب بند کننده بتن استفاده می کنند تا از نفوذ آب، نم، رطوبت و مواد شیمیایی دیگر جلوگیری کند و همچنین باعث می شود که حرکت آب درون ساختار بتن محدود شود. آب بند کننده بتن را بر اساس عملکردی که دارند نام گذاری کرده اند و در زمانی که فشار آب روی بتن زیاد باشد دارای کاربرد زیادی هستند. این مواد کاربردهای زیادی دارند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم و درمورد فروش آب بند کننده بتن در مشهد صحبت خواهیم کرد.

مطالعه بیشتر: پودر میکروسیلیس
ژل میکروسیلیس

 

موارد استفاده محصول

در صنایع ساختمانی ضدآب کردن سازه هایی که در تماس با آب هستند و یا این که به علت شرایط جو ممکن است که آب به داخل ساختار آن ها نفوذ کند اهمیت بالایی دارند. از مواد آب بند کننده بتن برای تونل، سد، پل و سازه های ساختمانی استفاده می کنند. همان طور که گفته شد بتن در برابر مواد مختلف نفوذپذیر است که آب و سیالات درون آن حرکت می کند. این عوامل موجب بروز مشکلاتی برای بتن می شود و عمر آن را کاهش می دهد مخصوصا در فصل زمستان و یخبندان که یخ زدن آب درون بتن بسیار مشکل ساز می باشد.

این موضوع اهمیت زیادی دارد به همین علت از نوار آب بند بتن یا ورق های غیر قابل نفوذ مثل مواد پلی اتیلنی و پلیمری اورتان استفاده می کنند تا لایه ای محافظ و مستحکم در مقابل نفوذ آب و مواد شیمیایی مختلف باشد. از این مدل آب بند های بتن بعد از ساخت و اجرای بتن استفاده می کنند.

فروش آب بند کننده بتن در مشهد
فروش آب بند کننده بتن در مشهد

اصول آب بندی بتن چیست؟

به طور کل اصول آب بندی بتن هم در مرحله ساخت بتن و هم در مرحله بعد از بتن ریزی و بهره برداری لازم الجرا می باشد برای این که استحکام و قدرت آن ها تضمین شود.

تولید و ساخت بتن مناسب از پایه ای ترین اصول آب بندی بتن به شمار می رود برای این که مواد آب بند عملکرد مناسبی داشته باشند. با توجه به ساختار و مرحله ی استفاده از این مواد اصول استفاده از آن متفاوت می باشد. در مرحله ساخت بتن باید از آب بندهایی استفاده شود که به درون ساختار نفوذ کنند و با ساختار بتن واکنش شیمیایی برقرار کنند ولی در این مرحله بتن ریزی باید از موادی که فرج و ترک های ایجاد شده را پر می کند و لایه سطحی مقاوم و نفوذناپذیر ایجاد می کند استفاده کرد.

از اصول مهم آب بندی بتن این است که اصولی و حرفه ای اجرا شود زیرا بعضی از آن ها باعث می شوند که بتن سریع سفت شود که دیر عمل کردن باعث سخت شدن ساختار بتن می شود و دیگر نمی توان از آن استفاده کرد. نوع مواد افزودنی ای که استفاده می شود و همچنین کیفیت بالای آن ها نیز شرط  مهمی می باشد. براساس اصول آب بندی باید بعد از بتن ریزی از آب بندهای ثانویه هم استفاده شود به خصوص برای زمان هایی که آب با فشار بالا در معرض تماس مستقیم با بتن است.

فروش آب بند کننده بتن در مشهد
فروش آب بند کننده بتن در مشهد

نحوه خرید آب بند کننده بتن

برای خرید آب بند کننده بتن و اطلاع از هزینه ها و فروش آب بند کننده بتن در مشهد می توانید با فروشندگان و تولیدکنندگان معتبر تماس بگیرید همچنین می توانید برای ارتباط با کارشناسان ما با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.
شماره تماس: 09001887000

 

 

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.