فروش آب بند کننده بتن در همدان

آب بند کننده بتن یکی از مکمل های افزودنی بتن به شمار می رود که از آن در صنایع ساختمانی استفاده می کنند ما در این مقاله سعی داریم که این ماده را توضیح دهیم و درباره ی فروش آب بند کننده بتن در همدان نیز صحبت کنیم.

فروش آب بند کننده بتن در همدان
فروش آب بند کننده بتن در همدان

آب بند کننده بتن چیست؟

بتن ماده ای دارای تخلخل است که آب و مواد گوناگون دیگر به آسانی می توانند به داخل آن نفوذ کنند. اگر این مواد به داخل بتن نفوذ کند باعث تخریب ساختار و کاهش عمر آن می شود پس به این ترتیب از آب بند کننده بتن استفاده می کنند تا جلوی نفوذ رطوبت، نم، آب و مواد شیمیایی مختلف را بگیرد و همچنین حرکت آب داخل ساختار بتن را محدود کند. آب بند کننده بتن بر اساس عملکرد آن ها نام گذاری شده اند و زمانی که فشارآب بر روی بتن زیاد باشد کاربرد زیادی دارند. در ادامه ی متن کاربردهای آن و فروش آب بند کننده بتن در همدان را بررسی می کنیم.

 

کاربرد آب بند کننده بتن چیست؟

در صنعت ساختمان سازی ضد آب کردن سازه های در تماس با آب یا سازه هایی که به علت شرایط جوی احتمال نفوذ آب به ساختار آن ها زیاد است اهمیت زیادی دارد. امروزه از این مواد برای تونل، سد، پل و سازه های ساختمانی استفاده می کنند و کاربردهای فراوانی دارند.

بتن در برابر مواد گوناگون نفوذپذیری دارد همچنین بتن یک ساختار متخلخل دارد که ممکن است آب و سیالات درون آن حرکت کند. این عوامل باعث می شوند که مشکلاتی برای بتن به وجود آید و عمر آن کاهش پیدا کند به خصوص  در فصل زمستان و یخبندان که یخ زدن آب درون بتن بسیار مشکل ساز است.

به علت اهمیت زیاد این موضوع از نوار آب بند بتن یا ورق های غیر قابل نفوذ مانند مواد پلی اتیلنی و پلیمری اورتان استفاده می شود تا یک لایه محافظ و دارای استحکام در برابر نفوذ آب و مواد شیمیایی گوناگون باشد. این نوع آب بند کننده های بتن بعد از ساخت و اجرای بتن استفاده می شوند.

در ادامه انواع آب بند کننده ی بتن را باهم بررسی می کنیم و فروش آب بند کننده بتن در همدان را توضیح خواهیم داد.

فروش آب بند کننده بتن در همدان
فروش آب بند کننده بتن در همدان

انواع آبند

مواد دافع صابونی و اسید چرب که با هیدرات سیمان وارد واکنش می شوند و از ابتدایی ترین مواد آب بند بتن به شمار می روند. ذرات جامد بسیار ریزی که شکاف ها و خلل و فرج بتن را پر می کنند و آن را آب بند می کنند. مواد آب بند کننده بتن که با پیستوله بر روس سطح بتن پاشیده می شوند تا از نشست آب در بتن هایی که ضعیف اجرا شده اند جلوگیری کنند. لاسترهای سیمانی آب بند که نقش تکمیل کنندگی و تقویت کنندگی مواد آب بند و پلیمری قبلی را دارند و با ضخامت بین 5 الی 10 میلی مترروی آن ها قرار می گیرند. پرایمرهای یک جزئی مانند قیر لاستیکی که محلول در آب می باشد و آن را با قلم مو یا اندود کاری روی سطح بتن به کار می برند.

پرایمرهای دو جزئی که ابتدا لایه ای نازک مایع روی بتن ریخته می شود و بعد از آن پودر آب بند کننده بتن را بر روی آن می ریزند. قدرت ضد آبی آن ها بالا است و می توان با قلم مو هم آن ها را اجرا کرد.

پرایمرهای سه جزئی که با فلز روی ساخته می شوند و قیمت بسیار بالایی دارند. این مدل مواد آب بند کننده نه تنها از نفوذ آب جلوگیری می کنند بلکه در برابر خوردگی و پوسیدگی نیز محافظ قدرتمندی هستند.

ایزوگام کردن سطح بتن یک روش دیگر است که در ایران زیاد از آن استفاده می کنند و مهارت فرد در این روش بسیار مهم می باشد. قیر ریختن و گونی کردن سطح بتن نیز یک روش دیگر برای آب بندی بتن محسوب می شوند. این روش یک عیب بزرگ دارد و آن این است که در برابر اجسام نوک تیز آسیب پذیر می باشد.

از مواد نانو مانند سیلان و الکیل با خاصیت ترمیمی پس از بتن ریزی به عنوان آب بند استفاده می کنند.

پودرهای کریستالی و نفوذ گر با ساختار سوزنی شکل همه ی خلل و فرج های بتن را پر می کند و از جدیدترین آب بند کننده های بتن به حساب می آید.

مطالعه بیشتر: ژل میکروسیلیس
پودر میکروسیلیس

در ادامه درباره فروش آب بند کننده بتن درهمدان صحبت می کنیم.

فروش آب بند کننده بتن در همدان
فروش آب بند کننده بتن در همدان

نحوه خرید محصول

برای خرید این محصول و اطلاع از هزینه ها و فروش آب بند کننده بتن در همدان با فروشندگان معتبر تماس بگیرید.
شماره تماس: 09001887000

 

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.