فروش آب بند کننده بتن در مازندران

آب بند کننده بتن یک افزودنی بتن است که امروزه از آن در صنعت ساختمان سازی استفاده می کنند تا از نفوذ آب و مواد دیگر به بتن جلوگیری شود. ما در این مقاله سعی داریم این ماده و فروش آب بند کننده بتن در مازندران را توضیح دهیم مقاله را تا انتها بخوانید تا درباره فروش آب بند کننده بتن در مازندران صحبت کنیم.

فروش آب بند کننده بتن در مازندران
فروش آب بند کننده بتن در مازندران

 

 آب بندی بتن

به روش هایی که موجب جلوگیری از نفوذ رطوبت و نیز حرکت و انتقال آب به داخل بتن شود آب بندی بتن می گویند. آب بندی بتن به دو صورت نم بند و آب بند قابل انجام است. باید دانست که استفاده از هر روشی اصول خاصی دارد. در زمان آب بندی و هنگامی که بتن تحت فشار آب است از انواع افزودنی بتن آب بند استفاده می کنند در صورتی که مواد نم بندی را فقط در مجاورت آب و بدون فشار آب می توان استفاده کرد مانند دیواری که در معرض بارش است و نباید آب به صورت مویینه به درون آن نفوذ کند.

از گذشته تا به امروز ضد آب کردن سازه هایی که در مجاورت آب هستند اهمیت داشته است. امروزه به این دلیل که آب بند کردن بتن را می توان در همه سازه های مجاور آب استفاده کرد اهمیت زیادی دارد. بتن یک ماده متخلخل و دارای نفوذ پذیری زیادی است که هرگونه سیالی می تواند در آن جریان داشته باشد. آب و جریان این مایع بیشترین مشکل را برای بتن ایجاد می کنند لذا اگر فضای خالی بتن کاهش یابد از نفوذ آب در بتن جلوگیری می شود. از خاصیت های بتن غیر قابل نفوذ در امان ماندن از سیکل یخبندان و ذوب می باشد. اگر آب در بتن نباشد هنگام سرما و یخبندان مشکلی داخل بتن به وجود نمی آید و در اثر یخ زدن ترکیدگی رخ نخواهد داد.

در ادامه به انواع افزودنی های آب بندی بتن و فروش آب بند کننده بتن در مازندران اشاره می کنیم.

فروش آب بند کننده بتن در مازندران
فروش آب بند کننده بتن در مازندران

انواع افزودنی های آب بندی بتن

یکی از انواع افزودنی های آب بندی بتن مواد دفع کننده آب مثل صابون یا اسید چرب است که با هیدرات سیمان واکنش می دهد. ذرات جامد ریزتر از ذرات سیمان که خاصیت پر کنندگی دارند و بدون شرکت در هیدراسیون خلل و فرج بتن را پر می کنند. ذرات جامد ریز که به جز خاصیت پر کنندگی در واکنش هیدراتاسیون هم شرکت می کنند.

موادی که برای آب بندی با پیستوله آن را به سطح بتنی می پاشند. این گونه مواد آب بند بایستی به صورت پیوسته اجرا شوند. این مواد را عموما پس از اجرای بتن به کار می برند. در صورت اجرای ضعیف بتن این مواد از نشت آب جلوگیری می کنند.

پلاستر سیمانی آب بند را به منظور افزایش خاصیت آب بندی با مواد پلیمری مخلوط می کنند که ضخامت آن باید در حدود 5 الی 10 میلی متر باشد که این مواد در دسته آب بند کننده های ثانویه قرار می گیرند.

ایزوگام سطح  یک روش بسیار آسان برای آب بندی بتن است که در ایران از بهترین و آسان ترین روش ها برای آب بندی بتن است.

قیرگونی کردن سطح بتن هم از روش های سنتی آب بندی بتن است که در این روش بعد از پایان لایه اول، لایه دوم عمود بر لایه اول اجرا می شود که در برابر اجسام نوک تیز آسیب پذیر است و باید لایه زیرین آن تمیز باشد.

مواد نانو مانند سیلان و الکیل که خاصیت آب گریزی دارند برای ترمیم یک ناحیه آن را به کار می برند و اگر از این مواد استفاده شود دیگر نیازی به تخریب ناحیه معیوب نیست.

رنگ عایق به صورت تک جزئی و دو جزئی به منظور آب بندی به کار می رود که ترکیب این مواد با تثبیت کننده ها برای تقویت خاصیت آب بندی استفاده می شود.

پودرهای کریستال شونده و نفوذگر برای مسدود کردن لوله مویین در بتن مناسب هستند. این مواد سوزنی شکل هستند در خلل و فرج بتن نفوذ می کنند و جلوی نفوذ آب را می گیرند.

در ادامه به فروش آب بند کننده بتن در مازندران اشاره می کنیم.

مطالعه بیشتر: پودر میکروسیلیس
ژل میکروسیلیس

فروش آب بند کننده بتن در مازندران
فروش آب بند کننده بتن در مازندران

نحوه خرید آب بند کننده بتن

برای اطلاع از قیمت ها و فروش آب بند کننده بتن در مازندران با شماره ی موجود در سایت تماس بگیرید.
شماره تماس: 09001887000

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.