فروش آب بند کننده بتن در ایلام

آب بند کننده بتن یک افزودنی و مکمل برای بتن است که در صنایع ساختمان سازی از آن استفاده می کنند تا آب و مواد گوناگون به درون بتن نفوذ نکند. در این مقاله قصد داریم این ماده را توضیح دهیم و درباره ی فروش آب بند کننده بتن در ایلام نیز صحبت کنیم.

فروش آب بند کننده بتن در ایلام
فروش آب بند کننده بتن در ایلام

 

آب بند کننده بتن چیست؟

روش های مختلفی برای نگهداری از بتن در برابر رطوبت وجود دارد که اصول و نحوه اجرای آن هنگام ساخت مشخص می شود. به هر روشی که از نفوذ رطوبت یا حرکت و انتقال آب به بتن جلوگیری کند آب بندی بتن می گویند.
آب بندی بتن به دو شکل نم بند و آب بند صورت می گیرد که استفاده از هر روشی دارای اصول خاصی است. در زمان آب بندی و هنگامی که بتن تحت فشار آب باشد می شود از انواع افزودنی بتن آب بند استفاده کرد. در حالی که مواد نم بندی را فقط مجاورت آب و بدون فشار آب می توان استفاده کرد مانند دیواری که در معرض بارش است و نباید آب در آن به صورت مویینه نفوذ کند.

ضد آب کردن سازه هایی که در مجاورت آب هستند از گذشته تا امروز اهمیت زیادی داشته و امروزه آب بند کردن بتن به علت این که می توان آن را در همه سازه های مجاور آب به کار برد بسیار حائز اهمیت می باشد. بتن ماده ای است که تخلخل و نفوذ پذیری زیادی دارد و هرگونه سیالی می تواند در آن جریان پیدا کند. بیشترین مشکل در بتن را آب و جریان این مایع ایجاد می کنند بنابراین کاهش فضای خالی بتن موجب می شود که آب به داخل بتن نفوذ نکند. یکی از خواصی که بتن غیر قابل نفوذ دارد این است که از سیکل یخبندان و ذوب در امان است. اگر آب در بتن وجود نداشته باشد در چرخه سرما و یخبندان بحرانی داخل بتن به وجود نمی آید و ترکیدگی در اثر یخ زدن هم رخ نمی دهد.

در ادامه متن به انواع روش های آب بندی بتن و فروش آب بند کننده بتن در ایلام اشاره می کنیم.

فروش آب بند کننده بتن در ایلام
فروش آب بند کننده بتن در ایلام

روش های آب بندی بتن چیست؟

دو روش برای آب بندی بتن وجود دارد.

  1. روش اول حین اجرا و ساخت سازه است.
  2. روش دوم با پوشش سطحی یا استفاده از روش تزریقی است.

در بیشتر موارد، هدف از آب بندی سازه بتنی این است که سازه در برابر نفوذ آب حفظ شود در صورتی که شاید جریان آب از یک سمت به سمت دیگر بتن را نبینید. آب بندی اولیه و به کار گیری روش های ایمن در هنگام ساخت بتن خیلی بهتر از اجرای روش های ثانویه آب بندی می باشد.

مهم ترین موضوعی که در عدم به کارگیری این روش ها حین ساخت وجود دارد این است که کاربران با این روش ها و عواقب استفاده نکردن از آن ها آشنایی ندارند. برای آب بندی ساختار بتن بایستی عوامل موثر در نفوذ پذیری بتن را کنترل کرد که می توان در موارد زیربه آن ها اشاره کرد.

به کار گرفتن مقدار کافی از مواد آب بند کننده در بتن الزامی می باشد. در صورتی که این مواد به درستی به کار گرفته نشود بتن به خوبی آب بندی نمی شود. جذب سطحی هم در این مورد خیلی کم اتفاق می افتد. مواد آب بند کننده مانند استریت ها از رشد جلبک بر روی سطح بتن جلوگیری می کنند و در برابر خوردگی آرماتور در محیطی که کلر دارد مقاومت می کنند.

چنان چه بعد از ساخت و بهره برداری نشست آب اتفاق بیفتد روش های بازسازی یا ترمیمی بتن راه حلی مناسب برای جلوگیری از نفوذ آب می باشد. هنگامی که فشار آب شدید باشد و مانع اجرای بتن شود ابتدا باید از کاهش فشار به وسیله زهکش یا پیش تزریق برای حذف فشار استفاده کرد و سپس نواحی معیوب را ترمیم کرد.

بسته به وضعیت بحران، تراشیدن و کندن بخش مشکل دار یا اجرای لایه بتنی جدید روی سطح روش خوبی می باشد. در صورتی که اوضاع نشت توسط تعمیر سازه و بتن بهبود نیابد باید روش های تکمیلی و عایق را انجام داد.

اکنون درباره فروش آب بند کننده بتن در ایلام صحبت می کنیم پس با ما همراه باشید تا نحوه فروش آب بند کننده بتن در ایلام را توضیح دهیم.

فروش آب بند کننده بتن در ایلام
فروش آب بند کننده بتن در ایلام

نحوه خرید آب بند کننده بتن

برای خرید این محصول و اطلاع از قیمت و همچنین ارتباط با کارشناسان ما و فروش آب بند کننده بتن در ایلام با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.
شماره تماس: 09001887000

توصیه می شود بخوانید: فروش پودر میکروسیلیس

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.