همان‌طور که در مقالات قبلی بیان شد سنگ مصنوعی نمونه‌ای از سنگ‌های طبیعی با افزودنی‌های خاص مانند سیمان مواد پلیمری، رزین سنگ مصنوعی و غیره هستند. این نوع از سنگ‌ها انواع متفاوتی دارند که هر کدام شان برای دکوراسیون داخل یا خارج کاربر متنوعی خواهند داشت. تفاوت سنگ مصنوعی نمای داخلی و نمای خارجی آن‌چنان زیاد نیست زیرا هر ۲ نوع سنگ دارای مقاومت خشمی، فشار، حرارتی، جذب کم‌آب، مقاومت در برابر انواع شرایط آب‌وهوایی و غیره است. 

طرح سنگ مصنوعی در نمونه‌های مختلف و در واقع یکی از معیارهای مهم برای دکوراسیون داخلی و خارجی است. همان‌طور که می‌دانید این سنگ‌ها و در طرح‌ها و اندازه و البته رنگ‌های متنوع‌تری از نمونه طبیعی‌شان ساخته می‌شود تا بتوان کاربردها بی‌شماری از نظر قابلیت‌های ظاهری آن‌ها داشت.

ویژگی‌های سنگ مصنوعی نمای داخل و نمای خارج

قبل از انکه که به سراغ تفاوت سنگ مصنوعی نمای داخل و نمای خارج برویم بهتر از ویژگی این سنگ‌ها را بیان کنیم. سنگ مصنوعی انواع متفاوتی دارد که براساس متریال ساخته‌شده و محیط‌های آزمایشگاهی دارای یکسری ویژگی‌های خوب یا بد است.

از مهم‌ترین ویژگی‌های این نوع از سنگ‌ها و رنگ‌های متنوع، ضخامت کم، عمر کاربردی بسیار بالا، افزایش مقاومت سنگ و درنهایت امکان سفارش آن در طرح‌های دلخواه از این نوع سنگ‌ها دارای مقاومت خشمی، فشاری، جذب آب بسیار کم بوده و به دلیل آن که با شرایط آب‌وهوایی متنوعی سازگار از عمر بسیار طولانی نیز دارد در واقع از این سنگ‌ها می‌توان هم برای نمای داخل و هم بر این نمای خارج و استفاده کرد.

این نوع سنگ‌ها قیمتی ارزان‌تر از سنگ طبیعی است زیرا مشکلاتی که سنگ طبیعی برای مسئول نهایی شدن و ورود به بازار نداشته و از بدو تولید براساس سلیقه و نیاز مشتری وارد بازار می‌شود.

رزین سنگ مصنوعی در سنگ مصنوعی نمای داخل و نمای خارجی ساختمان

باید اشاره کرد که ماده بنام رزین یا رزین اپوکسی یا رزین سنگ مصنوعی در لیست متریال‌های تولید سنگ مصنوعی وجود دارد که سبب می‌شود تا بتن برای تولید این سنگ بسیار مقاومت و روان شود و بتواند این سنگ را دارای ویژگی‌های منحصربه‌فرد از سنگ طبیعی کند. شاید مهم‌ترین تفاوت سنگ مصنوعی نمای داخل و خارج بر استفاده رزین سنگ مصنوعی است ممکن است. در بعضی از کارگاه‌ها از این رزین استفاده‌نشده و در بعضی از کارها استفاده شود.

حتما توجه داشته باشید سنگ مصنوعی که دارای رزین اپوکسی باشد قابلیت و عملکرد و همین‌طور طول عمر بیشتری از سنگ مصنوعی که این ماده را ندارد خواهد داشت.

تفاوت سنگ مصنوعی نمای داخل و نمای خارج

انواع سنگ مصنوعی نمای داخل و نمای خارجی 

سنگ‌های مصنوعی مانند سنگ‌های طبیعی که از دل طبیعت استخراج می‌شود و در معرض تغییرات آب‌وهوایی قرار می‌گیرد دارای نمونه و تنوع بسیار بالای این سنگ‌ها امکان سفارش در طرح‌ها و اندازه‌های دلخواه را داشته و می‌تواند یکی از گزینه‌های مناسب برای دکوراسیون داخل و خارج باشد.

انواع سنگ مصنوعی نمای داخل و خارج عبارت‌اند از :

سنگ مصنوعی سمنت پلاست

تفاوت سنگ مصنوعی نمای داخل و نمای خارج در این نوع از سنگ مصنوعی وجود ندارد. مونه‌های اولیه سنگ مصنوعی درواقع سنگ سمنت پلاس است که یکی از پرکاربردترین و پر تنوع ترین انواع سنگ می‌باشد این سنگ از سیمان فرآوری شده و ترکیبات پلیمری و نانو و تشکیل‌دهنده از رزین سنگ مصنوعی است.

سنگ مصنوعی سامیت

تفاوت سنگ مصنوعی نمای داخل و نمای خارج در سنگ مصنوعی سامیت وجود نداشته و این سنگ درواقع مشابه با سنگ‌های طبیعی است و متریال زیبایی در آن بکار رفته و می‌توان آن را در فضای داخلی مانند رستوران‌ها هتل‌ها یا سالن‌های کنفرانس و فروشگاه‌ها استفاده کرد.

در واقع این نوع سنگ بیشتر برای نمای داخل استفاده می‌شود زیرا ظاهر بسیار منحصربه‌فرد داشته و می‌تواند یکی از الگوریتم‌های پرقدرت در دکوراسیون داخلی باشد و از دیگر مصارف کاربرد آن به دلیل براقیت که در سطح دارد و می‌تواند جذب بسیار کم از آب را داشته باشد برای سرویس بهداشتی و حمام است

سنگ مصنوعی CPS

این سنگ یکی از مهم‌ترین سنگ‌های مصنوعی بوده‌اید زیرا دارای تفاوت سنگ مصنوعی نمای داخل و نمای خارج است.

درواقع ترکیباتی که در این سنگ استفاده‌شده با دیگر ترکیبات سنگ‌های مصنوعی کمی متفاوت است این سنگ از ترکیبات خاک، مواد پلیمری، خمیر سنگ با دمای بالا ساخته‌شده و درصد خالص با مقدار کمی رزین را دارد. شباهت این سنگ با سنگ‌های طبیعی بسیار زیاد است و دارای ترکیبات رسوبی و آهکی بوده و بیشتر در پروژه‌های ساختمانی برای نمای بیرون استفاده می‌شود. از دیگر موادی که معمولاً در این نوع سنگ استفاده می‌شود اونیکس، کوارتز، پلیمر، کورین است که هر کدام مصارف و کاربرد متفاوتی را در این سنگ ایجاد می‌کند.

اصلی‌ترین تفاوت سنگ مصنوعی نمای داخل و نمای خارجی 

همان‌طور که در این مقاله بیان شد سنگ‌های مصنوعی به دلیل مقاومت بسیار بالایی که دارند و تفاوت خاصی با یکدیگر نداشته و تنها ممکن است در زیبایی ظاهری تفاوتی درون خود داشته باشند‌ . اما سنگ نمای خارج و به دلیل آنکه در معرض محیط بیرون قرار می‌گیرد باید طول عمر طولانی‌تری داشته باشد علی‌رغم زیبایی باید در برابر تغییرات جوی، دمای خیلی پایین یا بالا، بارش باران‌های اسیدی میگو تابش نور خورشید، یا بلاهای طبیعی بسیار مقاوم باشد.

ازآنجایی‌که سنگ مصنوعی از ترکیبات سنگ‌های طبیعی و سیمان و رزین سنگ مصنوعی و همین‌طور بتن و فوق روان‌کننده تشکیل‌شده و به‌طور ناخودآگاه و از ذاتی مقاومت فشاری، خشم، نفوذناپذیری در برابر آب، تغییر مقاومت در برابر تغییرات آب‌وهوایی و مقاومت در برابر حرارت را دارد چه‌بسا در محیط داخل قرار بگیرد یا در محیط خارج مورد استفاده باشد.

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.