الیاف سرامیک سفید الیافی با درجه حرارتی بسیار بالاست که برای استفاده در انواع برنامه‌های کاربردی صنعتی تجاری از آن استفاده می‌شود. این الیاف به نام الیاف سرامیک سفید تولید شده و از مواد آلومینیوم سیلیکا و از نظر شیمیایی در دسته‌بندی بی هستند. این الیاف ویژگی‌هایی مانند ثبات درج حرارت بالا و هدایت حرارتی کم، ذخیره‌سازی کم حرارت و مقاومت در برابر شوک عالی و البته وزن سبک دارد. الیاف سرامیکی سفید ثبات دمای بسیار بالایی داشته و در برابر شوک حرارتی عالی مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهند. این الیاف تراکنش کم و ثبات درجه‌حرارت بسیار خوب و البته هدایت حرارتی بسیار کمی دارد. کاملاً غیر قابل انعطاف بوده و انعطاف‌پذیری بالایی نسبت‌به کارایی خود دارد این الیاف مقاومت خوبی در برابر مواد شیمیایی داشته و هنگام استفاده محصول را از هر گونه خورنده شیمیایی درامان نگه می‌دارد. 

این الیاف و استحکام بسیار بالایی داشته و همچنین آسیب‌پذیر شیمیایی کمتری دارد. از الیاف سرامیکی به‌عنوان پارچه‌ی فیبری یا الیاف کوتاه یا بلند نیز استفاده شده و از آن در بسیاری از صنایع نیز کمک می‌گیرد. یکی از صنایع ای که الیاف سرامیک سفید در آن بسیار استفاده می‌شو ساخت‌وساز یا بتن ریزی است. زمانی‌که الیاف سرامیک به بتن اضافه شود بتن را از نظر شیمیایی، مکانیکی، خشمی و حرارتی مقاوم ساخته و باعث می‌شود محصول نهایی استحکام و مقاومت بسیار بالایی را داشته باشد.

ویژگی‌های بارز الیاف سرامیک سفید

الیاف از نوع سرامیکی برای کاربردها و طراح‌های ساخته‌شده که دمای آن‌ها تا ۱ هزار درجه سانتی‌گراد باشد. به‌عبارت‌دیگر الیاف سرامیکی تا حدودی سبب افزایش مقاومت حرارتی در محصول نهایی شده و می‌توان از آن‌ها به‌عنوان یک عایق حرارتی نیز استفاده کرد. پس زمانی‌که این الیاف در بتن استفاده می‌شود بتن را از نظر حرارتی مقاوم ساخته و هیچ‌گونه آسیبی به بتن در زمان تغییر دما وارد نمی‌شود.

این الیاف خاصیت استحکام و دوام بسیار بالایی داشته و یکی از مهم‌ترین کاربردهای تنشی و فشرده‌سازی را برعهده دارد. زمانی‌که این الیاف ساخته می‌شود به علت آنکه قطر بسیار بالایی دارند نوارهای ایجادشده از این الیاف معمولاً فقط یک‌طرفه هستند. 

اگر بخواهیم توضیح دقیق‌تری درباره‌ی الیاف سرامیک سفید بیان کنیم آن‌ها از دست طناب‌های نسوز و نخ‌های نسوز هستند که در بازار به رنگ سفید و بدون او ارزش شده و جنس آن‌ها و بر اثر الیاف آلومینیوم سیلیکات ساخته شده‌است. در واقع الیاف سرامیکی با توجه به نوع ماده‌ای که در آن‌ها تولید شده ضخامت و کاربرد و البته چگالی کاملاً مطیع فووت دارد.

از الیاف سرامیک سفید در بتن به‌علت افزایش مقاومت حرارتی، شیمیایی، مکانیکی و مقاومت خشمی کششی در بتن استفاده می‌شود. این الیاف توانستند مقاومت حرارتی و شیمیایی خود را با استفاده از مواد فیبر کربن و آلومینیوم و فیبر آلی سیلیکا افزایش دهد.

 الیاف سرامیک سفید

مزایای استفاده از الیاف سرامیک سفید

همان‌طور که در پاراگراف‌های قبلی بیان شد الیاف سرامیک سفید مقاومت حرارتی و البته شیمیایی بسیار بالایی دارد. به‌همین دلیل هنگامی‌که از این الیاف در محصولات خود استفاده کنید و دمای محصولات تا ۱ هزار درجه سانتی‌گراد افزایش داده و باعث می‌شود تا به‌عنوان ۱ عایق حرارتی عمل کند. این الیاف با توجه به ضخامت خود که هرچقدر نازک‌تر باشد انعطاف‌پذیری بالایی دارد. پس به‌همین دارد زمانی‌که با قطر کم در بتن اضافه شود بتن و انعطاف‌پذیرتر و البته مقاوم‌تر می‌کند.

زمانی‌که این الیاف با قطر بیشتر از ۱ میلی‌متر در محصولات استفاده شود مقاومت کشسانی آن نیز کاهش پیدا می‌کند. این الیاف دارای واکنش شیمیایی بسیار کمی هستند و به‌همین دلیل زمانی‌که با محصولات به‌خصوص بتن ادغام شوند اکسیداسیون در دمای بالا بسیار کم شده و باعث می‌شود تا بتن در برابر خوردگی کاملاً مقاوم شود. بهبود و مقاومت در برابر شکست و خزش به دلیل داشتن فیبرهای سرامیکی باعث می‌شود تا این نوع بتن‌ها هیچ‌گاه در برابر تغییر دما آریا جذب آب دچار خوردگی و شکست نشود.

الیاف سرامیک سپید به‌علت وزن سبکی دارند مقاومت کششی بالا و پایداری در درجه حرارت‌های بالا را به بتن القا کرده و باعث می‌شود تا بازده عایق‌بندی یا بتن افزایش پیدا کرده و مقاومت خوبی در برابر شوک حرارتی به‌صورت گسترده ایجاد کند. این ماده مانند یک امتیاز بسیار بزرگ برای افزایش قدرت مکانیکی و شیمیایی در بتن استفاده می‌شود و درصورتی‌که با دیگر الیاف‌های و افزودنی‌های بتن ادغام شود می‌تواند بتنی با درج حرارت بسیار بالا و مقاومت خوب در برابر مواد شیمیایی و آلی ایجاد کند‌. 

موارد استفاده

همان‌طور که گفته شدن یا سرامیک سفید یکی از افزودنی‌های مهم در بتن هستند که با توجه به میزان تقاضای بسیار بالا که در بازار دارد تولید آن نیز افزایش پیدا کرد است. اما توجه داشته باشید که قیمت این نوع حریق نسبت‌به دیگر الیاف ها و افزودنی‌های بتن کمی بالاست و به‌همین دلیل معمولاً از این نوع الیاف در ساخت‌وسازهای شخصی یا کوچک استفاده می‌شود.

 الیاف سرامیک سفید

سخن پایانی

الیاف سرامیک سپید یکی از افزودنی‌های بتن به‌منظور افزایش مقاومت حرارتی، کشسانی، شیمیایی، مقاومت خمشی بتن است که از سبب می‌شود تا بتن نهایی دارای استحکام و دوام و البته طول عمر و نفوذناپذیری در مقابل آب و رطوبت شود. این الیاف مانند دیگر الیاف و افزودنی‌های بتن دارای گرید و درجات مختلفی است. به‌همین دلیل باید آن‌ها را از مراکز معتبر خریداری کرد. شرکت بتنو ازجمله مراکز معتبر ارائه انواع الیاف بتن و مصالح ساختمانی است که با عرضه باکیفیت‌ترین محصولات توانسته دراین‌راستا رضایت و اعتماد مشتریان را جلب کند.

برای خرید الیاف پ پ – الیاف سفید – الیاف پلی پروپیلن سایز 6 به لینک زیر مراجعه کنید.
الیاف پل الیاف پلی پروپیلن سایز 6

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.