فروش الیاف پ پ در همدان

متن زیر در مورد یکی از افزودنی های پر کاربرد بتن یعنی الیاف پلی پروپیلن و ویژگی ها و خصوصیات آن نوشته شده است برای آگاهی از این مطالب همچنین فروش الیاف پ پ در همدان متن زیر را تا انتها مطالعه فرمایید.الیاف پلی پروپیلن با نام اختصاری پ پ یک ماده پلیمری است که تغییرات مفیدی را در بتن ایجاد می کند، این ماده گاهی می تواند به جای میلگرد فولادی نقش مسلح کننده بتن را بر عهده داشته باشد.

مطالعه بیشتر: الیاف پلی پروپیلن

فروش الیاف پ پ در همدان
فروش الیاف پ پ در همدان

ویژگی های الیاف پ پ

پ پ در دسته مواد جدید قرار دارد و بسیار پر مصرف است به طوری که بعد از پلی استر، پلی آمید و آکرلیک در رده چهارم دنیا از نظر میزان تولید و مصرف قرار می گیرد.

با نگاهی به تاریخچه این ماده می توانیم بگوییم پ پ برای اولین بار در سال 1965 در آمریکا و به دست مهندسان آن منطقه برای مقاوم سازی بتن مورد استفاده قرار گرفت و تا امروز به کار بردن پ پ به این منظور ادامه دارد به طوری که از نظر میزان تولید به 4 میلیون تن الیاف در سال می رسد. برای آگاهی از شرایط فروش الیاف پ پ در همدان متن را تا انتها بخوانید.

سایز الیاف پ پ

از نظر طول این الیاف در اندازه های 6، 12 و 18 میلی متری تولید می شوند اندازه های بزرگتر یعنی 18 و 12 برای تقویت بتن و اندازه 6 میلی متری برای ملات های گچی مورد استفاده قرار می گیرد.

الیاف پلی پروپیلن سایز 6

 الیاف پلی پروپیلن سایز 12

تغییراتی که الیاف پ پ در بتن ایجاد می کند

  1. باعث تقویت بتن می شود بنابراین پی ای که در ساخت آن از پ پ استفاده شده باشد از نظر شیمیایی و مکانیکی مقاوم است.
  2. به دلیل اینکه سرعت تبخیر آب در بتن را کاهش می دهد، از ایجاد ترک هایی که در اثر انقباض های شدید حاصل از تبخیر زود هنگام به وجود می آیند، جلوگیری می کند.
  3. این ماده در تمامی سطح بتن به صورت یکنواخت پراکنده می شود بنابراین بتن پس از گیرش توسط یک شبکه ی منسجم از الیاف به هم پیوسته مسلح شده است. به این ترتیب ضعف بتن در برابر نیروهای فشاری بر طرف خواهد شد.
  4. همچنین به دلیل اینکه الیاف پ پ باعث ایجاد پیوستگی در بین اجزای تشکیل دهنده ی بتن می شود بنابراین این ماده را در برابر نیروهای کششی، خمشی و برشی مقاوم می کند.
  5. باعث افزایش سفتی و ایجاد مقاومت ضربه در بتن می شود.
  6. باعث بهبود مود گسیختگی بتن می شود.

با توجه به مطالب گفته شده بتن مسلح شده با الیاف پ پ می تواند برای کفسازی محل تردد ماشین های سنگین انتخاب مناسبی باشد.ناگفته نماند که با استفاده از مخلوط الیاف پ پ به همراه الیاف فولادی و ماکرو سنتتیک می توان به میزان مقاومت ترکیب های مختلف افزود. امروزه از این ماده به صورت چاپد شده در مسلح سازی بتن استفاده می شود.

از نظر سختی و مقاومت در برابر حمله شیمیایی و باکتریایی الیاف پ پ از مقاومت بسیار خوبی برخوردار است و از نکات مثبتی که دارد این است که می توان با استفاده از روش هایی میزان مقاومتش را افزایش داد، همچنین میزان بلورینگی 70 درصد و چگالی 0.9 گرم بر سانتی متر مکعب دارد.

فروش الیاف پ پ در همدان
فروش الیاف پ پ در همدان

در ادامه در مورد شرایط فروش الیاف پ پ در همدان صحبت خواهیم کرد.

پلاستیک مهندسی چیست؟

اگر به الیاف پ پ اتیلن اضافه شود به ماده ای سفت تر و انعطاف پذیرتر از پ پ تبدیل خواهد شد که به آن پلاستیک مهندسی گفته می شود. این محصول ممکن است شفاف و یا مات باشد البته با اضافه کردن رنگ به آن در کارهای هنری قابل استفاده است. الیاف پ پ خنثی است و با مواد دیگر واکنش نشان نمی دهد، بنابراین می تواند بتن را در برابر حمله ی شیمیایی مقاوم کند. به دلیل سازگاری بالای این الیاف با بتن و مقاومت زیاد، چنانچه در بتن مصرف شود آن را نیز مقاوم می کند. به دلیل آب گریز بودن این ماده، نیاز به مصرف در ترکیب های مختلف افزایش پیدا نمی کند.

به دلیل فروش الیاف پ پ در همدان دسترسی به این ماده به سهولت انجام می گیرد.

کاربرد پ پ

استفاده در ساخت قطعات خودرو، بلندگو، فرش، ماشین برچسب زنی، مواد بسته بندی، مبلمان و وسایل تزئینی، طناب و کابل، مواد پلاستیکی، قالب های بازیافت شدنی و …

فروش الیاف پ پ در همدان
فروش الیاف پ پ در همدان

خرید الیاف پ پ

برای اطلاع از شرایط فروش الاف پ پ در همدان و آگاهی از قیمت ها می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و از این طریق با کارشناسان و مشاوران ما در ارتباط باشید.

شماره تماس : 09001887000‏

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.