قبل از آنکه به سراغ قیمت پانل پیش ساخته برویم بهتر است محصول را برای شما عزیزان توضیح دهیم. پانل پیش ساخته ، دیوار هایی هستند که امروزه به عنوان یکی از مدرن‌ترین نوع دیوارها در سازه‌های پیش ساخته مورد استفاده قرار میگیرد. دیوار پیش ساخته  یا پانل پیش ساخته امکان ساخت و ساز در کوتاه‌ترین زمان و با کم‌ترین هزینه را برای سازندگان فراهم می کنند. قیمت پانل های گچی پیش ساخته بر أساس نوع ‌‌و جنسی که دارن. متفاوت است. در این مقاله قصد داریم تا شما عزیزان را با این محصول بیشتر آشنا کنیم.

پانل پیش ساخته چیست؟

پانل پیش ساخته  به گونه ای ساخته می شود که اجزای آن به صورت جداگانه تولید شده و به محل مورد نظر انتقال می یابند و در آن جا مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این دیوارهای موجب تسریع در عملیات ساختمان سازی شده و از شدت وزن ساختمان می کاهد که خود یکی از مهمترین فواید استفاده از پانل پیش ساخته است. در ادامه بیشتر در این مورد صحبت خواهیم کرد.

وظایف دیوارها چه دیوارهای معمولی و چه دیوار پیش ساخته، جداسازی فضاها، ایجاد امنیت در فضای پیرامون و تحمل نیروی اعمالی است. باید بدانیم که دیوارها به دو دسته عمده طبقه‌بندی می‌شوند:

قیمت پانل پیش ساخته

نوع پانل باربر موثر در قیمت پانل پیش ساخته

از مهم ترین عواملی که بر روی قیمت پانل پیش ساخته تاثیر گذارد است نوع کاربری آن است. دیوار باربر یا پانل باربر یکی از اجزای اصلی ساختمان محسوب می شود که وظیفه ی آن انتقال بار قسمت های زیادی از خانه مانند سقف، طبقات بالایی به سازه ساختمان را دارد و از اجزای دیگر ساختمان مانند تیر ها، دیواره های دیگر طبقات و دال ها پشتیبانی می کند.دیوار های پیش ساخته بتنی، دیوار حائل،دیوار آجری و دیواره های سنگی جزء دیوارهای باربر محسوب می شود.

نوع پانل غیر باربر موثر در قیمت پانل پیش ساخته

دیوار ها یا پانل های غیر باربر هیچ گونه بار اضافی تحمل نمی کنند و به دیوار های داخلی معروف هستند و در ساختمان ها به منظور جدا کردن یک قسمت مورد استفاده قرار می گیرد.

مهم ترین عواملی که بر روی قیمت پانل پیش ساخته تاثیر گذار است؟

أنواع پانل های پیش ساخته: مهم ترین عاملی که بر روی قیمت پانل پیش ساخته تاثیر مستقیمی دارد أنواع آن است. زیرا أنواع پانل ها از نظر نوع و جنسی که دارند مراحل و مواد اولیه خاصی داشته و باعث شده در قیمت نهایی آن تاثیر گذاشت باشند. این أنواع عبارت اند از:

دیوار های پیش ساخته گچی از آب، گچ و الیاف سبک و غیر حساسیت زا ساخته می شود و دانه های گچی آن نسبت به گچ های معمولی ریزتر هستند، این نوع دیوار های پیش ساخته به شکل مکعب مستطیل بوده و سطح آن کاملا صاف و موازی هم هستند.دیوار های پیش ساخته گچی به دلیل ضد رطوبت و صدا گیر بودن آن در سرویس بهداشتی، آشپزخانه ها، دیوار های خارجی و مکان هایی که رطوبت نسبتا بالایی دارند مورد استفاده قرار می گیرند. قیمت پانل های پیس ساخته گچی به قیمت گچ بستگی دارد. معمولا از دیگر أنواع آن ها ارزان تر است.

دیوار های پیش ساخته چوبی یکی از انواع دیوار های پیش ساخته هست که در کلبه ها و خانه های چوبی استفاده می شود. در ویدئو زیر یک نمونه از دیوار های جوبی از نحوه ساخت تا نصب آن آورده شده است. قیمت پانل پیش ساخته در نوع چوبی به دلیل آنکه نیاز به چوب های گران قیمت دارد کمی گران است. البته نوع ام دی اف آن نیز در بازار موجود بوده که آنچنان کیفیتی ندارد.

دیوار های پیش ساخته کناف از سازه های فلزی یکپارچه و گلوانیزه ای تشکیل شده اند که که بر روی آن صفحات روکش دار گچی و سیمانی پیچ می شود، در اروپا این نوع دیوار مرسوم هستند ولی در کش.ر خودمون در حال توسعه است و زیاد مورد استفاده قرار نمیگیرد. قسمت پانل پیش ساخته در نوع کناف به علت نواسانات بازار فولاد مشخص نیست.

دیوار های پیش ساخته بتنی عایق های خوبی در برابر صدا و گرما هستند و از موادی مانند سیمان، سنگ، دانه، آب تشکیل می شود، این نوع دیوار ها مقرون به صرفه تر از نوع های دیگر دیوار های پیش ساخته هستند و راحت و سریع نصب می شوند و در اندازه های مختلف قابل سفارش هستند. قیمت پانل پیش ساخته بتنی به قیمت سیمان و بتن بستگی دارد. اما نسبت به دیگر أنواع پانل ها کاملا مقرون و به صرفه بوده و طول عمر بالاتری نیز دارد.

مراحل نصب دیوار پیش ساخته

مزایا استفاده از دیوار پیش ساخته

سخن پایانی

در این مقاله شما عزیزان را با عوامل مهم بر روی قیمت پانل پیس ساخته آشنا کردیم. به عبارت دیگر قیمت پانل پیس ساخته  ا توجه به نوع آن و سازه مورد استفاده در پروژه متفاوت است. برای خرید و اطلاع از قیمت دیوار پیش‌ساخته باید به مواردی چون ضخامت، اندازه، کاربرد و نوع دیوار پیش‌ساخته، هزینه حمل و نقل، مواد مصرفی برای نصب و کارگران حرفه‌ای  توجه داشت

شرکت بتونو از جمله شرکت های ارائه دهنده أنواع محصولات بتنی است که توانسته با عرضه بهترین محصولات رضایت بسیاری از مشتریان خود را جلب کند. درصورت نیاز به اطلاع از قیمت پانل پیش ساخته می توانید به مشاوران شرکت بتنو تماس حاصل فرمایید.

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.