با توجه به نوسانات بازار در سال ‌های اخیر امکان تعیین قیمت دیوار بتنی پیش‌ ساخته وجود ندارد. به‌ همین دلیل ما در این مقاله قصد داریم تا شما عزیزان را با عوامل مؤثر بر روی قیمت دیوار بتنی پیش‌ ساخته و آشنا کرده تا بتوانید با توجه به آن ها هزینه را پیش ‌بینی کنید.
چه عواملی بر روی قیمت دیوار بتنی پیش ‌ساخته تاثیر می ‌گذارد.

هزینه اجرای دیوار بتنی پیش ‌ساخته

اولین عاملی که در قیمت دیوار بتنی پیش ‌ساخته تاثیر گذار از هزینه اجرای آن است. در واقع به هزینه اجرای این دیوار ها با قیمت آن رابطه مستقیم داشته زیرا قیمت مصالح مصرفی در ساخت آن و با توجه به قیمت دیوار بتنی پیش‌ ساخته متغیر می ‌شود. به‌ عنوان مثال دیوار پیش ‌ساخته ای که امکان تردد زیاد در بخش‌ های عمومی را داشته باشد و با توجه به ظاهر زیبایی که دارد قیمت بیشتری نیز خواهد داشت.

استحکام دیوار

از دیگر عواملی که بر روی قیمت دیوار بتنی پیش‌ ساخته تاثیر می‌ گذارد استحکام آن است. در واقع دیواری که با مواد اولیه مناسب ساخته ‌شده دارای استحکام بسیار زیادی است و می‌تواند هر نوع فشار و شرایط جوی و آب‌ و هوایی و تحمل کند.

مواد اولیه

از دیگر عواملی که می ‌تواند بر روی قیمت دیوار پیش‌ساخته بتنی تاثیر بگذارد تیپ سیمان اجرا شده بر روی این دیوار پیش ‌ساخته بتنی است. اگر سیمان درجه یک استفاده شود مسلماً قیمت آن نیز افزایش پیدا خواهد کرد. اما اگر بخواهیم بطور کلی بیان کنیم دیوارهای پیش‌ساخته بتنی قیمت ارزان ‌تری نسبت‌ به دیوار های آجری دارد.

توجه داشته باشید که قیمت دیوار پیش‌ ساخته بتنی بر اساس مترمربع قیمت ‌گذاری می ‌شود. همین‌ طور مرغوبیت آهن مورد استفاده‌ شده در دیوار بتنی پیش ‌ساخته می ‌تواند بر روی قیمت نهایی آن تاثیر مستقیمی داشته باشد.

انواع دیوار بتنی پیش‌ ساخته

یکی از مهم‌ ترین عواملی که بر روی قیمت دیوار پیش ‌ساخته بتنی می ‌تواند تاثیر گذار باشد انواع کاربری دیوار های بتنی است. معمولاً این دایوار ها بر نوع دیوار غیر باربر، باربر، دیوار برشی تقسیم ‌بندی ‌شده که هر کدام از آن‌ها ویژگی‌ های منحصر به ‌فرد خود را دارد.

دیوارهای غیر باربر دیوارهایی هستند که تقاضای زیادی داشته و معمولاً حکم عایق ‌های جداکننده را ایفا می ‌کند. قیمت دیوار بتنی پیش ‌ساخته غیر باربر و از نوع باربر آن بیشتر از این مدل است. دیوارها در برابر نیرو های جانبی مانند باد اجرا شده و حکم عایق و جداکننده را دارد.

دیوار باربر: دیوار باربر از جمله مهم‌ ترین بخش سازه‌ های بتنی هستند که نمی ‌توان آن را به سادگی حذف کرد. در واقع این دیوارهای بارهای جانبی حاصل از سقف تحمل کرده و به گونه تحمل فشار را برعهده دارد. قیمت دیوار بتنی پیش ‌ساخته از نوع باربر نسبت‌ به مدل ‌های دیگر گران‌ تر است و تعرفه‌ های مختلفی بر روی آن تأثیر می‌ گذارد.

دیوار برشی: از دیگر دیوار های خارج از سازه دیوارهای برشی هستند که سبب افزایش مقاومت ساختمان در برابر زمین ‌لرزه خواهد شد. تحمل بار این دیوار ها بسیار زیاد است و به مدل ‌های مختلفی تقسیم ‌بندی می ‌شود. قیمت دیوار بتنی پیش ‌ساخته در مدل برشی بر اساس سبکی که دارد متغیر است. 

قیمت دیوار بتنی پیش‌ ساخته

تعیین قیمت دیوار بتنی پیش ‌ساخته 

قیمت دیوار بتنی پیش ‌ساخته کاملاً ارزان و از نظر تعرفه و موقعیت بر اساس شرایط خاص ایجاد می‌ شود که گاهی ممکن است این تعرفه براساس شرایطی که در بازار وجود دارد با افزایش همراه باشد.

دیوار بتنی پیش ‌ساخته بر اساس سبک و مدلی که دارد تقسیم بندی شده که همین امر باعث افزایش یا کاهش قیمت آن خواهد شد. برخی از تعرفه های مناسب دارای سبک‌های کاملاً کاربردی هستند. دیوار های بتنی پیش ‌ساخته و به دلیل آن که از بتن پایدار ساخته شده گران ‌تر بوده و به واسطه آن می ‌توان استحکام سازه را افزایش داد.

توجه داشته باشید که قیمت دیوار بتنی پیش ‌ساخته از نظر اجرا با یکدیگر تفاوت دارد و ممکن است برخی از دیوار های گران اجرای کاملاً پیچیده‌ای نیز داشته باشد.

اما به‌طورکلی دیوار های پیش ‌ساخته بتنی از نظر قیمت مناسب ‌تر از دیوارهای آجری است. اما برخی از مدل ‌های آن‌ ها که طرح فروش ویژه‌ای دارند ممکن است افزایش و کاهش قیمت داشته باشد.

کاربرد دیوار بتنی پیش‌ساخته

دیوار بتنی پیش‌ساخته به دلیل قیمت مناسبی که دارد معمولاً کاربرد متنوعی نیز خواهد داشت. از این دیوار در ساخت ساختمان‌ های مسکونی، ساخت ساختمان‌ های اداری به‌عنوان دیوار های جدا کننده یا دیوار های یکسان، استفاده از آن در ساخت ویلا ها و اتاقک ‌های موقت، ساخت برای سوله، برای پاتریشنبدی ، جدا سازی اتاق ‌ها استفاده می‌ شود.

جدول قیمت دیوار بتنی پیش ساخته

نوع دیوار بتنیقیمت هر متر مربع دیوار پیش ساخته بتنیارتفاع هر پانل/حداکثر ارتفاعهزینه نصب دیوار پیش ساخته بتنی
طرح آماده کارخانه۳۷۰ الی ۴۰۰ هزار تومان۱-۱.۵ هر پانل
قابل اجرا ۳ متر یا بالاتر
۶۰ هزار تومان (برای سفارش بالای ۱۰۰ الی ۱۵۰ متر مربع و زمین هموار)
طرح نرده ای۳۷۰ الی ۳۸۰ هزار تومان۱.۲۵ هر پانل قابل اجرا ۳ متر یا بالاتربرای زیر ۱۰۰ الی ۱۵۰ متر مربع کارفرما شخصا باید جرثقیل کرایه کند
طرح سفارشی۴۱۰ الی ۵۰۰ هزار تومانقابل سفارشدر آن صورت هزینه نصب بدون جرثقیل متر مربعی ۵۰ هزار تومان می باشد
خود ایستا (طرح آماده)۳۷۰ الی ۳۸۰ هزار تومان۲.۵ و ۳ متریدر صورتی که پی دفنی اجرا شود یا زمین نامناسب باشد، طبیعی است که هزینه اجرای دیوار پیش ساخته بتنی افزایش می یابد

سخن پایانی 

همان‌طور که در ابتدای مقاله بیان شد عوامل مؤثر بر روی قیمت دیوار بتنی پیش ‌ساخته تاثیر گذار هستند. دیوار ها بر اساس مواد اولیه و نوع کاربری که دارند به انواع مختلفی تقسیم‌ بندی می ‌شود که هر کدام از آن‌ها و قیمت متفاوتی نیز دارد. شرکت بتنو ازجمله شرکت ‌های ارائه ‌دهنده انواع مصالح ساختمانی است که توانسته در این راستا با عرضه باکیفیت ترین محصولات رضایت بسیاری از مشتریان خود را جلب کند.

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.