بلوک سیمانی یکی از پر کاربرد ترین مصالح برای دیوارچینی و تیغه‌ های داخلی و دیوار های بیرونی ساختمان است. این مصالح ساختمانی به دلیل داشتن وزن نسبتاً سبک و تاثیر زیادی بر روی سرعت پیشرفت پروژه دارد. قیمت بلوک سیمانی بر اساس عوامل مختلفی تاثیر دارد که هر کدام از آن‌ها می‌توانید به ‌صورت مستقیم یا غیر مستقیم بر روی قیمت نهایی اثر بگذرد. 

بلوک سیمانی دارای استحکام مناسبی است و می ‌تواند عایق بسیار خوبی در برابر حرارت و صدا باشد و سازندگان ساختمانی نیز استقبال زیادی به بلوکی سیمانی داشته و می‌توان از این مصالح برای پروژه‌ های خود بیشترین استفاده را کند. در این مقاله قصد داریم تا قیمت بلوک سیمانی و عوامل مؤثر بر روی آن را برای شما عزیزان توضیح دهیم.

چه عواملی بر روی قیمت بلوک سیمانی تاثیرگذار هستند؟

قیمت بلوک سیمانی بر اساس قیمت سیمان و قیمت سنگدانه‌ها و تعیین می‌ شود. البته تاثیر حقوق کارگران و حاملان انرژی نیز در این قیمت ‌گذاری مؤثر است. اگر بخواهیم به ‌طور کلی افزایش یا کاهش این رقم را مورد بررسی قرار دهیم باید بدانید که مواد معدنی مانند پوکه مدنی، به ‌صورت مستقیم بر روی قیمت این محصول تاثیر زیادی دارد.

به‌ عبارت ‌دیگر افزایش قیمت مصالح بر پایه بلوک مانند سیمان یا پوکه معدنی یا ماسه و همین‌ طور هزینه تعمیرات دستگاه‌ های خط تولید و البته دستمزد کارگران و حمل‌ و نقل باعث افزایش قیمت پولک سیمانی یا کاهش آن خواهد شد.

توجه داشته باشید که برای ساخت بلوک سیمانی استانداردها مصالح و ابزارهای متفاوتی مورد استفاده قرار می ‌گیرد. داشتن مکان مناسب و تجهیزات برای خط تولید اتوماتیک می ‌تواند بر روی قیمت بلوک سیمانی تاثیر زیادی بگذارد. هزینه آب‌ و برق گازوئیل و حامل‌های انرژی و همین ‌طور فراهم کردن مکان و تجهیزات کارگاه بلوک ‌زنی گام اول در برآورد قیمت نهایی بلوک سیمانی است. اگر بخواهیم عوامل مؤثر قیمت بلوک سیمانی را به ‌طور موردی نام ببریم باید به این موارد اشاره کرد.

  1. هزینه آب‌وبرق
  2. ضریب اطمینان
  3. دستمزد کارگران برای تولید بلوک
  4. هزینه مواد اولیه
  5. هزینه سیمان برای تولید بلو
  6. تاثیر بازار ارز 

تاثیر قیمت پک بر روی قیمت بلوک سیمانی

پوکه معدنی از افزودنی‌های پر کاربرد در ساخت بلوک سیمانی و دیگر مصالح ساختمانی است. در واقع این پوکه‌ ها در سال‌ های اخیر جایگزین ماسه برای ساخت بلوک سیمانی شدند. به ‌همین دلیل می ‌تواند تاثیر مستقیمی بر روی قیمت بلوک سیمانی داشته باشند. معادن پوکه معدنی در کشور ایران عمدتاً از تبریز می ‌آید به‌همین دلیل اکثر خریداران پوکه معدنی ابتدا از فروشندگان این خطه قیمت گرفته تا بتوانند خریدی براساس بودجه خود داشته باشند. 

بلوک سیمانی چیست و چه کاربردی دارد؟ 

بلوک سیمانی از جمله مصالح ساختمانی است که وظیفه جداکننده فضاها در صنعت ساخت ‌و ساز را دارد و این بلوک از ترکیب شن، ماسه و سیمان و البته آب تهیه‌شده و جزو مواد مصنوعی ساختمان‌ها است که بیشتر در ساخت دیوار و سقف کاربرد بسیاری دارد.

بلوک سیمانی در اندازه و سایزهای متنوعی تولید شده که می ‌تواند ارتباط مستقیمی با میزان بتن مصرفی ساختمان داشته باشد. بلوک سیمانی ازجمله مصالح ساختمانی پرمصرف بوده که بر روی دیوار های باربر و غیر باور مورد استفاده قرار می‌ گیرد. 

قیمت بلوک سیمانی

این بلوک ها در نوع ساده و استاندارد با شکل ظاهری مستطیل تولید می‌ شود. توجه داشته باشید برای آنکه بتواند بهترین عملکرد را از آن داشت باید کاملاً بدون نقص و سالم تولید شده که بتوان آن را به‌عنوان ملات مورد استفاده به ‌راحتی بر روی سطوح مختلف چسباند. انواع بلوک سیمانی عبارت‌اند از بلوک سیمانی سبک، بلوک سیمانی سنگین، و….. که هر کدام از این‌ها با توجه به نوع کارخانه تولیدی سبب افزایش قیمت بلوک سیمانی می‌شود.

هزینه استفاده از محصول

همان‌ طور که در پاراگراف ‌های قبلی بیان شد پارامتر های بسیار زیادی در قیمت تمام ‌شده بلوک سیمانی دخیل هستند. بازار معاملات مسکن پیچیدگی ‌های خاص خود را داشته و همین پیچیدگی‌ ها وارد صنعت ساختمان ‌سازی شده ‌است. با توجه به تورمی که پیش‌بینی می ‌شود هزینه ساخت ‌و ساز رابطه مستقیمی با نحوه رکود بازار مسکن دارد. به ‌عبارت ‌دیگر زمانی ‌که بازار عرضه و تقاضای مصالح ساختمانی با افزایش رو به رو شود یعنی بازار ساخت و ساز و همین ‌طور بازار مسکن رو به بهبود است. اما زمانی ‌که این بازار و روند عرضه و تقاضا رو به کاهش رود علاوه ‌بر افزایش قیمت مصالح ساختمانی با افزایش قیمت یا رکود بازار مسکن نیز رو به‌ رو خواهیم بود.

جدول قیمت بلوک سیمانی

شرح کالاابعاد محصول (cm)قیمت درب کارخانه (تومان)وزن کیلوگرمظرفیت حمل
تریلی کفی (پالت)
قیمت بلوک سبک ۷ سانت دو جداره۴۰*۲۰*۷۵۰۰۰۸/۳۴۸۶۰
قیمت بلوک سیمانی سبک ۱۰ سانت دو جداره۴۰*۲۰*۱۰۵۴۰۰۵۳۷۸۰
قیمت بلوک سبک ۱۰ سانت سه جداره۴۰*۲۰*۱۰۵۵۰۰۶۳۷۸۰
قیمت بلوک سبک ۱۵ سانت سه جداره۴۰*۲۰*۱۵۶۵۰۰۵/۷۲۵۰۸
قیمت بلوک سبک۱۵ سانت چهارجداره۴۰*۲۰*۱۵۶۶۰۰۸۲۵۰۸
قیمت بلوک سبک ۲۰ سانت سه جداره۴۰*۲۰*۲۰۷۵۰۰۱۰۱۹۴۴
قیمت بلوک سبک ۲۰سانت چهارجداره۴۰*۲۰*۲۰۷۶۰۰۱۰۱۹۴۴

سخن پایانی 

در این مقاله با عوامل مؤثر بر روی قیمت بلوک سیمانی آشنا شدیم. همان‌ طور که گفته شد عواملی مانند هزینه ساخت، مواد اولیه، بازار عرضه و تقاضا رکود بازار صنعت ساخت ‌و ساز، روش ‌های تولید بلوک سیمانی می ‌تواند به‌صورت مستقیم یا غیر مستقیم بر روی این قیمت تاثیر بگذارد. این بلوک ها در انواع و گرید های مختلفی تولید می ‌شود که با توجه به بودجه هر فرد و می‌توان آن را خریداری کرد. 

برای آنکه بتوان بهترین عملکرد را از این مصالح ساختمانی داشت حتما باید از نوع کاملاً مرغوب آن استفاده کرد. شرکت بتنو از جمله شرکت ‌های ارائه انواع مصالح ساختمانی به‌ خصوص بلوک سیمانی است که توانسته در این ‌راستا با عرضه باکیفیت ‌ترین محصولات رضایت و اعتماد مشتریان خود را جلب

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.