افزودنی روان کننده بتن در سمیرم

روان کننده یکی از انواع مهم افزودنی بتن روان کننده است که به منظور افزایش روانی و اسلامپ بتن به کار می رود. تا انتهای متن همراه باشید تا افزودنی روان کننده بتن در سمیرم را بررسی کنیم. روان کننده را می توان پر فروش ترین افزودنی های بتن یا یکی از آن ها دانست چرا که می توان گفت در حال حاضر در تمام بتن ریزی ها مورد استفاده قرار می گیرد.

همان طور که می دانید افزودنی ها از اجزای اصلی بتن نیستند اما چنان اثرگذاری دارند که می توان گفت بدون وجود آن ها به خصوص روان کننده بتن نمی تواند به کیفیت مورد نظر دست پیدا کند. مهم ترین دلیل استفاده از این مکمل، بالا بردن روانی و کاهش ویسکوزیته دوغاب بتن یا ملات های سیمانی دیگر است.

مطالعه بیشتر: فروش روان کننده بتن

افزودنی روان کننده بتن در سمیرم
افزودنی روان کننده بتن در سمیرم

دلایل استفاده

روان ساختن بتن با آب می تواند باعث کاهش مقاومت بتن شود اما با استفاده از روان کننده بدون تاثیر منفی در مقاومت می توانید روانی آن را در حد طراحی شده  افزایش دهید.

همچنین به دلیل خواص پوزولانی در روان کننده می توان با استفاده از نمونه طرح اختلاط میزان مصرف سیمان را کاهش داد و در هزینه ها صرفه جویی نمود.

 

تعریف روان کننده

نکته: در مورد دمای بتن لازم به توضیح است که وقتی تمامی اجزای تشکیل دهنده بتن با هم ترکیب می شوند بین آب و سیمان واکنش شیمیایی با نام هیدراتاسیون اتفاق می افتد، این واکنش گرمای زیادی از خود تولید می کند که استفاده از روان کننده می تواند از بیش از حد بالا رفتن دما جلوگیری به عمل آورد.

 

روان کننده چگونه عمل می کند؟

یکی از مکانیزم های عملکردی افزودنی روان کننده بتن در سمیرم استفاده از نیروی دافعه است. چگونه؟ وقتی آب در ترکیب بتن اضافه می شود ذرات سیمان را به هم نزدیک می کند و همیشه مقداری از سیمان به صورت کلوخه در می آید و در واکنش شرکت نمی کند. این مسئله علاوه بر هدر رفتن سیمان، کیفیت بتن را هم پایین می آورد.

حالا با اضافه کردن روان کننده ذرات سیمان از هم دور می شوند و در ترکیب بتن به صورت کاملا یکنواخت پراکنده می گردند، به این شکل تمام سیمان واکنش می هد و هدر هم نمی رود.

 

مزایا

استفاده از افزودنی روان کننده بتن در سمیرم به دلایل زیر توصیه می شود:

افزودنی روان کننده بتن در سمیرم
افزودنی روان کننده بتن در سمیرم

خرید روان کننده

این مکمل به دو صورت پودر و مایع در دسترس است. اگر برای خرید افزودنی روان کننده بتن در سمیرم به اطلاعات بیشتری نیاز دارید می توانید با ما تماس بگیرید.

شماره تماس: 09001887000

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.