افزودنی روان کننده بتن در بندر دیلم

به یکی از مکمل های مهم بتن گفته می شود که توانایی کاهش آب مصرفی در بتن را دارد و به واسطه همین ویژگی مقاومت آن را افزایش می دهد. اگر می خواهید بدانید روان کننده به چه صورت افزایش دهنده مقاومت است و با نحوه مصرف افزودنی روان کننده بتن در بندر دیلم آشنا شوید پیشنهاد می کنیم این متن را تا انتها بخوانید.

مطالعه بیشتر: روان کننده بتن

انواع روان کننده بر اساس زمان گیرش

انواعی از روان کننده هستند که خواص ثانویه دارند و یکی از این خواص تاثیرگذاری روی زمان گیرش بتن است. بر همین اساس می توانیم از سه مدل دیرگیرکننده بتن (باعث افزایش زمان گیرش بتن می شود و در هوای گرم کاربرد دارد)، زودگیر کننده بتن (کاهش دهنده زمان گیرش بتن است و برای هوای سرد کاربرد دارد) و روان کننده معمولی (تاثیری در زمان گیرش بتن ندارد) نام ببریم.

 

انواع روان کننده بر اساس مواد سازنده

 

انواع روان کننده بر اساس تاریخچه تولید

در ابتدا روان کننده های معمولی تولید و در بتن مصرف شدند و با گذشت زمان انواع جدیدتر با اثرگذاری قوی تر به بازار عرضه شد. در این قسمت دسته بندی روان کننده از قدیمی به جدید و از اثرگذاری کم به زیاد را خواهید دید:

افزودنی روان کننده بتن در بندر دیلم
افزودنی روان کننده بتن در بندر دیلم

نحوه و میزان مصرف

از این ماده به منظور کاهش دادن میزان آب  استفاده می کنند و هرچه آب موجود در بتن کمتر باشد استحکام و مقاومت آن افزایش پیدا خواهد کرد و بر همین اساس است که روان کننده های مختلف به خصوص ابر روان کننده ها را برای بالا بردن مقاومت بتن استفاده می کنند.

میزان مصرف افزودنی ابر روان کننده بتن در بندر دیلم نیز با توجه به آب و هوای منطقه، فصل بتن ریزی و شرایط خاص هر پروژه از طریق نمونه طرح اختلاط مشخص می گردد.

برای روان سازی بتن و بهبود واکنش هیدارتاسیون در حدود 1 الی 2 درصد وزن سیمان، روان کننده به بتن اضافه می کنند.

باید توجه داشته باشید که هرگز نباید به خیال افزایش تاثیرگذاری روان کننده مقدار استفاده را خودسرانه افزایش  دهید زیرا مانند هر چیز دیگری اگر بیش از حد مصرف شود خسارات جبران ناپذیری مانند واپاشیدگی به بتن وارد خواهد کرد.

 

مواد تشکیل دهنده روان کننده

 

با توجه به اهمیتی که افزودنی روان کننده بتن در بندر دیلم و به طور کلی در همه پروژه ها دارد و تاثیری که روی مقاومت نهایی سازه ساختمان می گذارد پیشنهاد می کنیم خرید خود را از یک برند معتبر انجام دهید و در زمان خرید به نکاتی مانند برند، تاریخ انقضا نوع بسته بندی و … توجه فرمایید.

برای اطلاع دقیق از قیمت و نحوه خرید افزودنی روان کننده بتن در بندر دیلم از طریق شماره های درج شده در سایت با ما تماس بگیرید.

شماره تماس: 09001887000

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.