افزودنی روان کننده بتن در رباط کریم

روان کننده به مکمل هایی گفته می شود که از ابتدا به منظور اثرگذاری روی اسلامپ و کارایی بتن تولید شده اند. بیشترین استفاده از افزودنی روان کننده بتن در رباط کریم در بتن و انواع بتن است اما می تواند در ملات های سیمانی دیگر هم مصرف شود. این ماده روان ساز بتن است و به دنبال آن خواص زیاد دیگری هم به بتن سخت شده اضافه می شود و ما در این مقاله قصد داریم به بررسی این موارد بپردازیم.
مطالعه بیشتر: فروش روان کننده بتن

روان کننده بتن چه کار می کند؟

 

روان کننده چگونه عمل می کند؟

در شرایط عادی وقتی بین آب و سیمان واکنش شیمیایی رخ می دهد (هیدراتاسیون که حرارت زایی بالایی دارد) ذرات سیمان به همدیگر می چسبند و گاهی کلوخه به وجود می آید.

اما در صورت استفاده از افزودنی روان کننده بتن در رباط کریم به دلیل اینکه بین ذرات سیمان، دافعه ایجاد می کنند از کلوخه شدن آن ها جلوگیری به عمل می آید و در نتیجه ذرات سیمان در کل بتن به صورت مساوی پخش خواهند شد و بتن روان می شود. روان کننده به دلیل اینکه از خاصیت دافعه الکتروستاتیکی برخوردار است، موجب این اتفاق می شوند.

افزودنی روان کننده بتن در رباط کریم
افزودنی روان کننده بتن در رباط کریم

مقدار و نحوه مصرف

برای تولید بتن مقاوم و مناسب باید تمامی موارد همچون کیفیت و نوع مصالح تشکیل دهنده، نوع و میزان آب بررسی شود و بهترین طرح اختلاط را در نظر بگیرید.

معمولا روی بسته بندی افزودنی روان کننده بتن در رباط کریم ، دستورالعمل استفاده از آن به طور کامل درج شده است و این میزان به دلیل اینکه بر اساس فرمول دقیق ساخت آن از سوی تولید کننده تعیین شده می تواند درست و مناسب باشد.

به طور کلی میزان نیم تا یک و نیم درصد ، رنج استفاده از روان کننده است. در مورد نحوه مصرف نیز باید بگوییم که این موضوع کاملا به نوع مکمل بستگی دارد و باید مطابق با نحوه مصرف درج شده روی بسته بندی اقدام نمایید.

مثلا برخی از روان کننده ها را می توانید به مواد خشک اضافه کنید اما در انواع دیگر باید ابتدا ترکیب بتن کاملا آماده شود و در آخرین مرحله قبل از استفاده به باقی مواد اضافه گردد.

افزودنی روان کننده بتن در رباط کریم
افزودنی روان کننده بتن در رباط کریم

فروش افزودنی روان کننده بتن در رباط کریم

پس از آشنایی با روان کننده و کاربردها و مزایای آن، چنانچه قصد خرید افزودنی روان کننده بتن در رباط کریم را دارید با ما در ارتباط باشید.
شماره تماس: 09001887000

 

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.