افزودنی روان کننده بتن در کاشان

امروزه مکمل های زیادی برای بتن تولید می شود که هر کدام از آن ها خواص ویژه ای دارند و تاثیرات خاصی روی بتن می گذارند. یکی از مکمل هایی که برای روان سازی و افزایش عدد اسلامپ بتن است روان کننده نام دارد. البته علاوه بر روان سازی موجب تاثیرات مثبت دیگری نیز خواهد شد که در این متن به بررسی آن ها و نحوه خرید افزودنی روان کننده بتن در کاشان خواهیم پرداخت.

مطالعه بیشتر: فروش روان کننده بتن

تاثیرات روان کننده روی بتن

این ماده دارای انواع مختلفی است و با پایه  پلی کربوکسیلات اتر، ملامین، نفتالین و لیگنو سولفونات ساخته می شود. وقتی روان کننده در بتن استفاده می شود سبب می شود واکنش بین آب و سیمان به طور کامل و به خوبی  انجام شود و به مقدار سیمان کمتری نیاز پیدا کنیم.

همچنین ترکیب یکنواخت خواهد شد و هوای اضافی آن نیز خارج می شود. این ویژگی سبب می شود بتن غیرقابل نفوذ باشد و آرماتورهای موجود در آن در برابر حمله سولفات ها و نفوذ آب و رطوبت در امان بمانند.

افزودنی روان کننده بتن در کاشان سبب می شود چسبندگی بین اجزای تشکیل دهنده ی بتن بیشتر شود و به این شکل بتن مستحکم تری به دست می آید.

 

میزان استفاده

بازه مصرفی روان کننده بین نیم تا یک و نیم درصد است اما مقدار دقیق روی بسته بندی درج شده و باید توسط آزمایشگاه های بتن تعیین شود. با توجه به اینکه از چه نوع روان کننده ای استفاده می کنید می توانید آن را به دستگاه تراک میکسر یا مواد بتن اضافه نمایید.

توجه داشته باشید که نباید روان کننده را به مواد خشک اضافه کنید زیرا واکنش نمی دهد و یکی از روش های اضافه کردن این است که ابتدا با مقداری مناسبی از آب بتن آن را رقیق کنید و بعد به بقیه ترکیب بتن اضافه نمایید.

استفاده بیش از حد از روان کننده سبب خواهد شد در اجزای بتن جدا شدگی و آب انداختگی اتفاق بیفتد، پس باید در میزان دقیق و رعایت آن دقت لازم به عمل آید.

 روان کننده بتن در کاشان
استفاده بیش از حد از روان کننده سبب خواهد شد در اجزای بتن جدا شدگی و آب انداختگی اتفاق بیفتد، پس باید در میزان دقیق و رعایت آن دقت لازم به عمل آید.

 

موارد استفاده

دو نوع روان کننده داریم که می توانند روی زمان گیرش بتن تاثیرگذار باشد یعنی آن را دیرگیر یا زودگیر کنند. در شرایطی مانند گرمی هوا یا در مواقعی که ممکن است فاصله بتن محل تولید بتن و استفاده از آن زیاد است از روان کننده دیرگیر کننده بتن استفاده می کنند. برعکس این حالت نیز وجود دارد که از زودگیر کننده بتن برای هوای سرد که گیرش بتن در آن به تعویق می افتد، استفاده خواهد شد.

افزودنی روان کننده بتن در کاشان
افزودنی روان کننده بتن در کاشان

سخن پایانی

در این مقاله با روان کننده و انواع آن همچنین کاربردهایش آشنا شدیم. برای اطلاع از شرایط و نحوه خرید افزودنی روان کننده بتن در کاشان با ما تماس بگیرید.

شماره تماس: 09001887000

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.