افزودنی روان کننده بتن در بندر گناوه

مکمل یا افزودنی به موادی گفته می شود که علاوه بر اجزای اصلی به عنوان تکمیل کننده به بتن اضافه می شود و باعث تغییراتی در ساختار و افزایش کیفیت آن می گردد. روان کننده ها از این سری مواد هستند که تاثیراتی همچون روانسازی ، افزایش مقاومت و تغییر در زمان گیرش روی بتن می گذارند. در این مقاله به صورت خاص در مورد افزودنی روان کننده بتن در گناوه صحبت خواهیم کرد.

مطالعه بیشتر: فروش روان کننده بتن

 

افزودنی روان کننده بتن در بندر گناوه
افزودنی روان کننده بتن در بندر گناوه

تاثیر آب و هوای روی بتن ریزی

برای به دست آوردن نسبت مناسب مواد بتن باید موارد بسیار زیادی در نظر گرفته شود. مواردی همچون شرایط جوی و دمای هوا، جنس و نوع سنگدانه ها، میزان رطوبت موجود در هوا و … از این دست هستند.

وقتی صحبت از مصرف افزودنی روان کننده بتن در بندر گناوه می کنیم در درجه اول باید آب و هوای این منطقه را در نظر داشته باشیم.

این منطقه از نقاط گرمسیر کشور محسوب می شود و مقدار مناسب روان کننده بر اساس شرایط محل پروژه تعیین می گردد.

به عنوان مثال اگر در یک روز و یک ساعت قرار باشد بتن ریزی در بندر گناوه و اردبیل انجام شود میزان مصرف روان کننده متفاوت خواهد بود.

 

تاثیر روان کننده بر بتن

3 نوع روان کننده داریم که با پلی کربوکسیلات اتر، نفتالین و ملامین، لیگنوسولفونات ساخته می شود و هر کدام از آن ها به صورت جداگانه از موادی مانند نمک سدیم، کلسیم، اتانول آمین ، آمونیوم و … تشکیل می شود.

حالا می خواهیم بدانیم این افزودنی با بتن چه کار می کند؟ بتن روان تر می شود و اسلامپ آن افزایش می یابد، با این اتفاق تمامی مواد به خوبی در هم می آمیزند و خلل و فرج بتن گرفته شده، کاهش می یابد و وقتی بتن خلل و فرج نداشته باشید مواد شیمیایی و آب به آن نفوذ نمی کنند.

از تاثیرات دیگر می توان به افزایش چسبندگی بین اجزا اشاره کرد که سبب مقاوم و مستحکم تر شدن بتن می شود.

و به طور کلی می توان روان کننده را محصولی مهم برای مناطق گرمسیر دانست که خواص آن به شکل زیر دسته بندی می شود:

در مورد بتن ریزی در هوای گرم ذکر این نکته ضروری است که می توان از روان کننده با خاصیت دیرگیر کنندگی بتن استفاده نمود چرا که هوای گرم سرعت گیرش بتن را به صورت غیر استاندارد افزایش می دهد و این مسئله به کاهش مقاومت بتن منجر خواهد شد.

تا اینجا با دلیل استفاده از افزودنی روان کننده بتن در بندر گناوه آشنا شدیم. در ادامه به اجزای تشکیل دهنده روان کننده اشاره خواهیم کرد.

روان کننده بتن
در مورد بتن ریزی در هوای گرم ذکر این نکته ضروری است که می توان از روان کننده با خاصیت دیرگیر کنندگی بتن استفاده نمود چرا که هوای گرم سرعت گیرش بتن را به صورت غیر استاندارد افزایش می دهد

مواد روان کننده

در بخش های قبلی به انواع روان کننده بر پایه ماده سازنده اشاره کردیم و لازم به ذکر است که در تولید این مکمل ها مواد دیگری از جمله زودگیر/ دیرگیر کننده، رنگدانه، ریتارد، آنتی فوم/ مونومر و پرزرواتیو نیز به کار می رود.

 

خرید روان کننده

این مکمل به دو شکل پودری و مایع در بازار وجود دارد که با توجه به شرایط پروژه می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید. برای گرفتن راهنمایی و خرید افزودنی روان کننده بتن در بندر گناوه با ما تماس بگیرید.

شماره تماس: 09001887000

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.