افزودنی روان کننده بتن در گناباد

در این متن قرار است به بررسی انواع روان کننده بر پایه ماده سازنده و استفاده از افزودنی روان کننده بتن در گناباد بپردازیم .

بر اساس پایه سازنده سه نوع روان کننده داریم.

مطالعه بیشتر: فروش روان کننده بتن

روان کننده ملامینی

ملامین ماده ای است که به بهبود کیفیت بتن کمک می کند. در دوره ای ظروف ملامینی بسیار باب شده بود و لازم است بگوییم که این ملامین همان ماده استفاده شده در این ظروف است. ترکیب روان کننده ملامینی به این صورت است: سدیم بی سولفیت، ملامین و فرمالدهید.

در اثر ترکیب مواد ذکر شده با هم ماده ای قلیایی با  8.5ph به دست می آید که تاثیرات مثبت زیادی روی بتن دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

افزودنی روان کننده بتن در گناباد
افزودنی روان کننده بتن در گناباد

روان کننده لیگنو سولفوناتی

لیگنو سولفونات یک ماده زرد رنگ است پایه سازنده این نوع روان کننده به شمار می رود. در مورد اینکه این ماده از کجا به دست می آید باید بگوییم که از نوعی چوب خارج می شود و حالت خمیری دارد.

درون این ماده ذراتی وجود دارد که وقتی در ترکیب بتن قرار می گیرد با روان و یکنواخت سازی بتن آن را تقویت می کند.

 

روان کننده نفتالینی

در شرایطی که بخواهند روان کننده با ویژگی کاهندگی آب بسازند از نفتالین که یک نوع پلیمر است استفاده می کنند. روان کننده های ساخته شده با این ماده به نام فوق روان کننده شناخته می شوند. این نوع روان کننده افزایش دهنده اسلامپ بتن است.

 

روان کننده کربوکسیلاتی

به روان کننده های تولید شده با این ماده ابر روان کننده می گویند که از قدرت بسیار زیادی در تاثیرگذاری روی بتن برخوردار هستند. در فرمول این ماده اتم کربن به دو اتم دیگر متصل می شود و در نهایت می توان در ترکیب روان کننده کربوکسیلاتی از نفتالین هم استفاده کرد.

یکی از کاربردهای مهم روان کننده ها استفاده در پمپ بتن است و مناسب ترین نوع برای این کار روان کننده ای است که خاصیت دیرگیر کنندگی بتن داشته باشد. البته باید بگوییم که روان کننده بر اساس تاثیر گذاری در زمان گیرش بتن به سه دسته دیرگیر کنندگی بتن، زودگیر کنندگی بتن و بی تاثیر در زمان گیرش تقسیم بندی کرد.

علاوه بر استفاده در پمپ در هر شرایطی که نیاز باشد گیرش بتن به تعویق بیفتد از دیرگیر کننده بتن استفاده می کنند. مثلا در زمان هایی که فاصله بین محل تولید تا بتن ریزی زیاد باشد.

همچنین در مورد استفاده از افزودنی روان کننده بتن در گناباد با توجه به گرم و خشک بودن این منطقه نوع دیرگیر کننده بسیار کاربرد دارد.

در مورد نوع زودگیر کننده نیز در هوای سرد که گیرش بتن به تعویق می افتد، به کار می رود. نوع دیگری نیز وجود دارد که روان کننده معمولی نامیده می شود و تاثیری در زمان گیرش ندارد.

افزودنی روان کننده بتن در گناباد
افزودنی روان کننده بتن در گناباد

خرید روان کننده بتن

برای خرید افزودنی روان کننده بتن در گناباد با ما تماس بگیرید. به طور کلی روان کننده را می توان برای روان سازی و افزایش مقاومت بتن به کار برد.

شماره تماس: 09001887000

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.