افزودنی روان کننده بتن در مبارکه

مکمل بتن دارای انواع مختلفی مانند ژل میکروسیلیس، دیرگیر کننده و زودگیر کننده های بتن، روان کننده و … است. در این مطلب قصد داریم افزودنی روان کننده بتن در مبارکه را بررسی کنیم.

مطالعه بیشتر: فروش روان کننده بتن

افزودنی روان کننده بتن در مبارکه
افزودنی روان کننده بتن در مبارکه

روان کننده چیست؟

به ماده ی شیمیایی گفته می شود که از آن برای روان سازی و افزایش اسلامپ بتن استفاده می کنند. همین دو مورد تغییرات زیادی در بتن ایجاد می کند که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

روان سازی بتن به آب بند شدن آن کمک می کند برای توضیح این مطلب مخلوطی از مواد مختلف با سایزهای متفاوت را در نظر بگیرید که وقتی روان می شوند به خوبی روی هم می غلتند و لابه لای هم قرار می گیرند. همین موضوع دانه بندی آن ها را در کل ترکیب یکنواخت می کند و خلل و فرج آن را کاهش می دهد. این ویژگی علاوه بر آب بند کردن، مقاومت را نیز افزایش می دهد.

موادی درون روان کننده ها وجود دارد که خاصیت پوزولانی دارند و مانند سیمان عمل می کند که این قابلیت افزایش چسبندگی در بتن را به دنبال خواهد داشت و همچنین میزان نیاز به سیمان را کاهش می دهد.

سه نوع روان کننده داریم که در بخش های بعدی هر کدام از آن ها را بررسی می کنیم.

 

انواع روان کننده

این تقسیم بندی بر اساس تاریخچه ساخت و اثرگذاری روی بتن انجام شده است.

افزودنی روان کننده بتن در مبارکه
افزودنی روان کننده بتن در مبارکه

کاربرد روان کننده

 

در مورد میزان مصرف روان کننده باید دقت کنید و از نسبت های دقیق استفاده نمایید چرا که مصرف بیش از حد مشکلاتی مانند آب انداختگی و وارفتگی بتن را ایجاد می کند و مقاومت لازم در زمان مناسب به دست نخواهد آمد.

و اگر میزان استفاده کمتر از حد نیاز باشد تمام انتظاراتی که از مصرف افزودنی روان کننده بتن در مبارکه و سایر شهرها داریم برآورده نخواهد شد.

 

خرید روان کننده بتن

برای خرید افزودنی روان کننده بتن در مبارکه و اطلاع از شرایط خرید و مصرف و لیست قیمت ها با ما تماس بگیرید.

شماره تماس: 09001887000

 

 

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.