افزودنی روان کننده بتن در خمین

در این متن به بررسی انواع روان کننده و خرید افزودنی روان کننده بتن در خمین خواهیم پرداخت.

مطالعه بیشتر: روان کننده بتن

افزودنی روان کننده بتن در خمین
افزودنی روان کننده بتن در خمین

انواع افزودنی روان کننده بتن در خمین

روان کننده ها بر اساس مواردی همچون مواد سازنده، حالت فیزیکی و سایر ویژگی ها به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند که در ادامه آن ها را شرح خواهیم داد.

 

بر اساس حالت فیزیکی محصول

 

بر اساس اثرگذاری در زمان گیرش

بر اساس ماده سازنده

 

روان کننده لیگنو سولفوناتی

برای بالا بردن چسبندگی اجزای بتن، راحت کردن پمپاژ، جلوگیری از آب انداختگی بتن و ساخت بتن مناسب تیر و ستون و دیوار برشی به کار می رود.

بهترین میزان استفاده از این ماده بین 0.4 تا 1.5 درصد وزن سیمان است و اگر بیشتر از این میزان استفاده شود، بتن دیرگیر خواهد شد. برای استفاده، آن را به مخلوط بتن اضافه کنید و از افزودن به مصالح خشک خودداری شود.

روان کننده بتن
برای بالا بردن چسبندگی اجزای بتن، راحت کردن پمپاژ، جلوگیری از آب انداختگی بتن و ساخت بتن مناسب تیر و ستون و دیوار برشی به کار می رود.

روان کننده ملامینی

برای ساخت ساختمان با ارتفاع زیاد، انواع پل و سد و شبکه های آرماتوری که امکان استفاده از ویبراتور در آن ها وجود ندارد به کار می رود و بهترین میزان استفاده از آن بین 0.6 تا 1.2 درصد از وزن سیمان است. برای استفاده آن را به ترکیب بتن در تراک میکسر اضافه کنید.

 

روان کننده نفتالینی

در ساخت بتن هایی ساخته شده با مصالح جذب کننده آب، تولید بتن های پر مقاومت، بهبود پمپاژ بتن، جلوگیری از آب انداختن بتن، بالا بردن کیفیت بتن های ساخته شده با دانه بندی بد، و تولید بتن مناسب برای ساخت تیر، ستون و … . بهترین میزان مصرف این ماده بین 0.5 تا 1.5 درصد وزن سیمان است و برای استفاده می توانید آن را به تراک میکسر استفاده نمایید.

 

روان کننده پلی کربوکسیلاتی

برای ایجاد بتن هایی که در ساخت قطعات باریک و پر آرماتور به کار می روند، برای ساخت قطعات پیش ساخته بتنی، استفاده در تولید بتن مقاوم در برابر انفجار، ساخت بتن برای سازه های زیر آب، ساخت بتن خود متراکم و پیش تنیده و … استفاده می شود. برای مصرف باید به مخلوط بتن اضافه شود و بهترین مقدار استفاده کمتر از یک درصد است.

 

رعایت موارد ایمنی

برای استفاده از افزودنی روان کننده بتن در خمین باید از دستکش و عینک مخصوص استفاده کنید. هرچند این ماده سمی و خطرناک نیست اما احتمال ایجاد حساسیت وجود دارد.
در زمان تماس روان کننده با چشم یا پوست حتما محل مورد نظر را با آب خنک بشویید و در صورت ادامه حساسیت با سوزش به پزشک مراجعه نمایید.

 

خرید افزودنی روان کننده بتن در خمین

در این متن با انواع روان کننده و کاربردهای آن آشنا شدیم و فهمیدیم برای افزایش دادن مقاومت بتن، افزایش چسبندگی اجزا، آب بند شدن بتن و … مورد استفاده قرار می گیرد. اگر به اطلاعاتی در زمینه خرید یا قیمت افزودنی روان کننده بتن در خمین نیاز دارید با ما تماس بگیرید.

شماره تماس: 09001887000

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.