افزودنی روان کننده بتن در آباده

به مواد معدنی یا شیمیایی که به تولید بتن مقاومت تر کمک می کنند، افزودنی گفته می شود. مواد اصلی بتن شامل آب، سنگدانه و سیمان خود به تنهایی سازنده بتن خواهند بود اما در این صورت بتن تولید شده ضعف هایی خواهد داشت که استحکام ساختمان را تحت تاثیر خود قرار می دهد. برای شناخت انواع افزودنی بتن می توانید به مبحث 9 (ساختمان های بتن آرمه) و مبحث 5 ( مواد و مصالح ساختمانی) آئین نامه مقررات ملی مراجعه نمایید. اما ما در این مطلب شما را با افزودنی روان کننده بتن در آباده آشنا خواهیم کرد.

مطالعه بیشتر: فروش روان کننده بتن

افزودنی روان کننده بتن در آباده
افزودنی روان کننده بتن در آباده

 

انواع افزودنی روان کننده بتن در آباده

انواع روان کننده به سه دسته معمولی ملامینی، فوق روان کننده نفتالینی و لیگنوسولفوناتی و ابر روان کننده پلی کربوکسیلاتی تقسیم می گردد.

 

نکات مهم:

 

نحوه مصرف پلی کربوکسیلاتی

برای استفاده از این افزودنی روان کننده بتن در آباده ابتدا محصول را با آب ترکیب نمایید تا رقیق شود و بعد به دستگاه تراک میکسر که در حال ساخت بتن است، اضافه نمایید.

تکرار می کنیم که میزان و شیوه صحیح مصرف باید توسط کارشناس و مشاور بتن تعیین گردد.

 

نحوه مصرف ملامینی

این ماده نیز اگر به صورت پودر است ابتدا با استفاده از آب به حالت مایع در می آید و اگر مایع است اول رقیق می شود و بعد مانند نوع قبل به تراک میکسر در حال مخلوط کردن بتن اضافه می گردد.

برای استفاده از این افزودنی روان کننده بتن در آباده از کارشناس صلاحیت دار کمک بگیرید.

 

 

 

نحوه مصرف نفتالینی

نوع نفتالینی باید ابتدا با مقداری از آبی که برای ساخت بتن در نظر گرفته شده است ترکیب گردد و بعد به باقی مواد اضافه شود یا ابتدا تمامی مصالح بتن با هم ترکیب می شوند و در مرحله آخر افزودنی روان کننده نفتالینی را در ترکیب می ریزند.

 

نحوه مصرف لیگنو سولفوناتی

هرگز روان کننده ها را به مواد خشک اضافه نکنید چون قابلیت واکنش دادن با مصالح خشک را ندارند. مانند نوع نفتالینی مصرف می شود.

نحوه نگهداری

مهم: در نگهداری انواع روان کننده بتن دقت لازم را به عمل آورید چرا که اگر خواص خود را از دست بدهند و در بتن ریخته شوند بتن با مشکلات زیادی مواجه می شود و مقاومت لازم را به دست نخواهد آورد.

قرار گرفتن در معرض یخ زدگی می تواند خواص بتن را تحت تاثیر قرار دهد، البته این موضوع در مورد آفتاب و گرمای زیاد هم صادق است.

اگر قصد دارید این محصول را با افزودنی های دیگر ترکیب کنید حتما باید درستی کار را با کارشناس صلاحیت دار بررسی کنید. زیرا برخی مواد ممکن است با هم سازگاری نداشته باشند.

افزودنی روان کننده بتن در آباده
افزودنی روان کننده بتن در آباده

ovdn افزودنی روان کننده بتن در آباده

در نهایت به منظور رساندن بتن به روانی و کارایی مطلوب و افزایش مقاومت بتن می توانید بر حسب شرایط پروژه از انواع افزودنی روان کننده بتن در آباده استفاده نمایید.
شماره تماس: 09001887000

 

 

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.